آی‌سی‌تی نیوز – شبکه اجتماعی فیس بوک با شکایتی ۳.۲ میلیارد دلاری در انگلیس مواجه شده و علت این امر سوءاستفاده این شرکت از تسلط خود بر بازارهای مجازی است. به گزارش فارس به نقل از رویترز، فیس بوک در انگلیس هم به سوءاستفاده از جایگاه برتر خود در بازارهای دیجیتال متهم شده و هم […]

آی‌سی‌تی نیوز – شبکه اجتماعی فیس بوک با شکایتی ۳.۲ میلیارد دلاری در انگلیس مواجه شده و علت این امر سوءاستفاده این شرکت از تسلط خود بر بازارهای مجازی است.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، فیس بوک در انگلیس هم به سوءاستفاده از جایگاه برتر خود در بازارهای دیجیتال متهم شده و هم عامل بهره برداری نامناسب از داده های شخصی ۴۴ میلیون کاربر این کشور معرفی شده است.

لیزا لودال گورمسن، مشاور ارشد سازمان نظارت بر رفتار مالی در بریتانیا (FCA) تصریح کرده که این پرونده را به نمایندگی از افرادی در بریتانیا مطرح می‌کند که بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ از فیس‌بوک استفاده کرده‌اند.

به گفته این فرد شکایت مذکور که در لندن مورد بررسی قرار خواهد گرفت حاوی این ادعاست که فیس بوک با تحمیل شرایط و ضوابط ناعادلانه از مصرف کنندگان خواسته است داده های شخصی ارزشمند خود را برای دسترسی تسلیم کنند و از این طریق میلیاردها پوند به دست آورده است.

فیس بوک در واکنش گفته که مردم از خدمات آن استفاده می‌کنند زیرا این خدمات برای آنها حاوی ارزش است و افراد کنترل معناداری بر اطلاعاتی دارند که در پلتفرم‌ فیس بوک با دیگران به اشتراک می گذارند.