شرکت‌های آمریکایی به‌دنبال جایگزینی روبات‌ با کارگر

آی‌سی‌تی نیوز – نبود نیروی کار باعث شده تا بسیاری از شرکت‌های آمریکایی به جایگزین کردن ربات‌ها به جای کارگران روی بیاورند.

به گزارش فارس به نقل از راشاتودی، در حال حاضر میلیون‌ها نفر در آمریکا به دلایل مختلف از جمله پیشنهاد حقوق‌های بهتر محل کار خود را ترک کرده و همین مسأله بسیاری از شرکت‌های آمریکایی را با کمبود نیروی کار مواجه کرده است. این مسأله همچنین باعث شده تا سفارش برای جایگزین کردن ربات به جای کارگران در آمریکا به شدت افزایش یابد.

یان خان، کارشناس فناوری‌های نوظهور، می‌گوید: طی دهه‌های گذشته هرگونه تغییرات جدی در حوزه‌های صنعتی باعث شده تا ما شاهد یک جهش در حوزه فناوری باشیم.

وی درباره تأثیر روند جایگزین کردن ربات‌ها به جای کارگران که در آمریکا آغاز شده بر فضای اشتغال و اینکه آیا ادامه پیدا می‌کند یا نه گفت: ما نمی‌توانیم از صنعتی شدن فرار کنیم. ما نمی‌توانیم به گذشته برگردیم و ساعت را عقب بکشیم.

خان معتقد است نمی‌شود بگوییم که به فناوری کمتری نیاز داریم و یا اینکه اتوماسیون پایین بیاید؛ چراکه جهانی که ما امروز می‌شناسیم، با این اتفاقات از کار می‌افتد.

خان تأکید کرد: روند رباتی شدن برخی کارها این فرصت را برای افراد ایجاد می‌کند تا مهارت‌های خود را بالا برده و در ساختارهای صنعتی رشد کند.


ممکن است شما هم دوست داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.