دستگیری ده‌ها نفر از اوباش مجازی در تهران

آی‌سی‌تی نیوز – فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری ۳۲۰ تن از اراذل و اوباش و گردانندگان مراکز فساد و قمار در تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی امروز در حاشیه مرحله جدید طرح اقتدار پلیس امنیت عمومی که در ستاد فرماندهی انتظامی تهران بزرگ اجرا شد، اظهار کرد: سومین مرحله طرح اقتدار هم در فضای حقیقی و هم در فضای مجازی برگزار شد. این مرحله بیشتر با حضور پلیس امنیت در فضای حقیقی انجام شد گرچه به علت هجوم مجرمین مجازی علاوه بر ظرفیت پلیس امنیت از ظرفیت های پلیس فتا نیز استفاده شده است.
وی افزود: در این مرحله از طرح در حوزه پلیس امنیت ۳۲۰ نفر از اراذل و اوباش سطح دار ، مزاحمین ، گردانندگان مراکز فساد و قمار دستگیر شده و در اختیار قانون قرار گرفتند. ۱۰۵ نفر از این افراد اراذل و اوباش و ۱۲۰ نفر از مزاحمین نوامیس بودند. ۹ نفر سلاح گرم حمل میکردند و ۱۹ نفر نیز علاوه بر شرارت در حوزه مشروبات نیز فعالیت میکردند.

به گفته رییس پلیس پایتخت، ۵۹ نفر از این افراد علاوه بر شرارت ، حامل یا فروشنده مواد مخدر یا گرداننده مراکز قمار و فساد بودند. هشت قبضه سلاح جنگی و ۱۴۰ قبضه سلاح سرد کشف شد و در این مرحله ۲۵۸ شبه سلاح جمع آوری شد که برخی از این آلات هنگام خرید و فروش و برخی هنگام استفاده کشف و ضبط شدند.

وی با اشاره به ممنوعیت قانونی حمل سلاح گفت: قابل ذکر است هرگونه تهیه ،خرید، فروش و حمل شبه سلاح مجازات دارد و مغایر قانون است‌.حاملان ،خریداران و استفاده کنندگان سلاح های سرد نیز مجرم هستند و مورد برخورد قرار خواهند گرفت.

به گفته سردار رحیمی در این عملیات، ۵۷ دستگاه بی‌سیم کشف شده و ۴۸ مرکز قمار با گردش میلیاردی در نقاط مختلف پایتخت کشف و منهدم شدند.۶۲ واحد صنفی مرتبط با تردد و فعالیت اراذل و اوباش اعم از سفره خانه ، قهوه خانه و باشگاه های بدنسازی نیز پلمب شدند.علاوه بر آن ۳۰۰۰۰ نخ سیگار قاچاق ۳۹ بسته غیرقانونی غذای حیوانات نیز کشف و ضبط گردید.

رییس پلیس تهران با بیان اینکه ۵۸ نفر از گردانندگان سایت های فعال در راستای اوباش گری و ضد امنیت و فرهنگ بی حیایی و بی عفتی دستگیر شدند و مورد مجارات قرار خواهند گرفت، ادامه داد: ۲۷ نفر از اراذل و اوباش نوظهور فعال در فضای مجازی دستگیر و۱۷ تارنمای فعال در زمینه شرط بندی نیز بسته شدند. ۱۱ نفر از فروشندگان دارو نیز دستگیر شدند و ۱۲۰ هزار قلم داروی کمیاب کشف شد. در این عملیات همچنین یک باند سه نفره با ۱۱۳ نفر شاکی دستگیر شد که این باند بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال گردش مالی داشته است.

وی با اشاره به اینکه شش متهم کلاهبرداری اینترنتی با ۵۰۰ شاکی نیز دستگیر شدند و در اختیار قانون قرار گرفتند، ایجاد امنیت عمومی را اولویت اصلی پلیس پایتخت دانست و ادامه داد: طرح های اقتدار و طرح های عملیاتی پلیس برای ایجاد امنیت باثبات و پایدار با جدیت توسط پلیس تخصصی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ اجرا می‌شود و این اخطاری بزرگ برای افرادی است که قصد به چالش کشیدن امنیت عمومی جامعه را دارند.

رییس پلیس تهران با اشاره به برخورد جدی نیروی انتظامی با هرگونه اقدام مغایر امنیت گفت: در روز گذشته در برخورد با مجرمین دو نفر ازافراد ما در پلیس مجروح شدند که در جریان یک عملیات با همکاری پلیس استان مرکزی و همدان عاملین این حادثه دستگیر شدند.

وی با اشاره به گستاخی و وقاحت مجرمین در سالهای گذشته گفت: البته گستاخی مجرمین اخیرا بیشتر شده است و با پیگیری و تمهیدات پلیس با این وقاحت و گستاخی برخورد خواهد شد. نیروی انتظامی به هیچ وجه از مواضع خود پاپس نخواهد کشید و برای برقراری امنیت مردم از هیچ اقدامی دریغ نخواهد کرد.

سردار رحیمی با بیان اینکه در پنج ماه گذشته در انجام جرایم یک درصد افزایش مشاهده کردیم و در کنار آن موارد کشف ما دو درصد بیشتر شده اند، افزود: طرح های کاشف ، رعد و ظفر همه در راستای این هدف اجرا شده اند. همچنین نیروی انتظامی برای اصلاح مجرمین سابقه دار و شناسنامه دار نهایت تلاش خود را انجام می دهد و تلاش می‌کند که از بروز دوباره جرائم جلوگیری کند.


ممکن است شما هم دوست داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.