نگرانی از رشد جهانی جرایم ارزرمزها

91609572 - wooden gavel and bitcoin stacks in handcuffs. possible scenario of global btc prohibition concept. 3d rendering

آی‌سی‌تی نیوز – نتایج یک بررسی که توسط موسسه سایفرتریس انجام شده، نشان می دهد جرائم مربوط به ارزرمزها در هفت ماهه ابتدایی سال 2021 شرایط نگران کننده ای داشته است.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، سرقت، هک و کلاه برداری برای سرقت ارزرمزها به روندی نگران کننده در سال 2021 مبدل شده است. جرائم این حوزه به اختصار جرائم حوزه مالی تمرکززدایی شده یا دی فای توصیف شده است.

جرائم بازار ارزرمزها در هفت ماه ابتدایی سال 2021 برابر با 681 میلیون دلار بوده است. این رقم در کل سال 2020 برابر با 1.9 میلیارد دلار و در کل سال 2019 برابر با 4.5 میلیارد دلار بوده است.

کارشناسان می گویند کاهش جرائم مربوط به ارزرمزها تا حدی ناشی از بلوغ این بازار و ارتقای زیرساخت های امنیتی است. اما هنوز هم میزان کلاهبرداری در این حوزه قابل توجه است. بسیاری از اپلیکیشن های مورد استفاده در بازار دی فای آسیب پذیری هایی دارند که قابل سوءاستفاده هستند.

تعداد کل وام ها و تسهیلات عرضه شده از طریق پلتفرم های دی فای به 80.4 میلیارد دلار در ماه میلادی گذشته رسیده که نسبت به رقم 11 میلیارد دلاری اکتبر سال گذشته رشدی چشمگیر داشته است. عمده ترین جرائم بخش دی فای ناشی از هک کردن پروتکل های مورد استفاده برای ذخیره سازی و نقل و انتقال ارزرمزهاست. ارزش هک های انجام شده در حوزه ارزرمزها در هفت ماهه ابتدایی سال 2021 به 361 میلیون دلار می رسد.


ممکن است شما هم دوست داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.