۸ سال در فضای مجازی خیانت شد

آی‌سی‌تی نیوز – نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: هشت سال است که در بحث فضای مجازی کشورمان خیانت شد و این فضا بدون قید و شرط در اختیار دشمنان قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا تقی‌پور در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در مخالفت با لغو بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی بر اساس اصل ۸۵ قانون اساسی، گفت: برخی از افراد با اصل این طرح مخالف هستند و نمی‌خواهند مجلس به موضوع فضای مجازی ورود کند.

وی متذکر شد: مقام معظم رهبری سال گذشته خطاب به مجلس فرمودند که مسئله مدیریت فضای مجازی جزو مسائل مهم کشور است و باید به آن توجه شود. ایشان همچنین تأکید فرمودند که دچار حاشیه و مسائل فرعی نشوید. بر این اساس لازم است که مجلس شورای اسلامی به موضوع ساماندهی فضای مجازی ورود کند.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: متأسفانه طی هشت سال در فضای مجازی کشورمان خیانت شد، فضای مجازی کشور را بدون قید و شرط در اختیار دشمنان گذاشتند، امروز فضای مجازی ما اشغال شده و باید در این زمینه قانونگذاری شود.

تقی‌پور افزود: رئیس مجلس شورای اسلامی هم تأکید کرد که با بررسی طرح مزبور در کمیسیون تخصصی بر اساس اصل ۸۵ موافق است. ما باید مراقب باشیم تا مبادا عملیات روانی دشمن باعث شود که تصمیم درست خود را در این باره تغییر دهیم.

وی گفت: برخی می‌گویند که بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی در کمیسیون تخصصی برای پنهان‌کاری است که این یک توهین است و تأکید ما این است که حتی همه جلسات این کمیسیون به صورت مستقیم پخش شود. اگر لازم است حتی نماینده معاونت قوانین مجلس و نماینده شورای نگهبان هم می‌توانند در جلسات این کمیسیون حضور یابند تا اگر مشکلی در این طرح وجود دارد، در همان لحظه مطرح و رفع شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تأکید کرد: ما نمی‌خواهیم به صورت شتابزده این طرح را مورد بررسی قرار دهیم و حرف ما این است اگر این طرح در صحن علنی مجلس بررسی شود، به علت آنکه طرح‌های دیگری هم در دستور کار است، شاید مجبور شویم به صورت شتابزده آن را بررسی و رأی‌گیری کنیم اما زمانی که در کمیسیون بررسی شود، شتابزده عمل نخواهد شد.

تقی پور اظهار داشت: در فضای عملیات روانی و شناختی دشمن باید مواظب باشیم که این تصمیم درست ما عوض نشود و ما نباید اجازه دهیم که مغلطه، جوسازی، فضاسازی و هوچی‌گری بر منطق غلبه کند. پخش تمامی مذاکرات و شفافیت در دستور کار ما است و ما نمی‌خواهیم چیزی را پنهان کنیم.

وی گفت: از سوی دیگر، ما قرار نیست مشکلی برای کسب و کارها در فضای مجازی ایجاد کنیم و نظر همه صنوف در این باره اتخاذ شده است.


ممکن است شما هم دوست داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.