حمله سایبری در آمریکا 800 مغازه در سوئد را تعطیل کرد

آی‌سی‌تی نیوز – جمعه شب گروهی از هکرها به 200 شرکت آمریکایی حمله کردند که حالا خبر می‌رسد، در پی این حمله صدها مغازه در سوئد تعطیل شده است.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، جمعه شب یکی از بزرگ‌ترین حملات سایبری در تاریخ آمریکا اتفاق افتاد و گروهی از هکرها توانستند، با نفوذ به یک نرم‌افزار به 200 شرکت آمریکایی حمله کنند.

حالا خبر می‌رسد که این حمله سایبری نه تنها در آمریکا بلکه در سوئد هم خسارت به بار آورده است، به گونه‌ای که یک فروشگاه زنجیره‌ای میوه فروشی در این کشور مجبور شده، در پی این حمله سایبری 800 فروشگاه خود را در سراسر این کشور تعطیل کند.

گفته می‌شود این حمله بسیار پیچیده بوده و یک موسسه امنیت سایبری در آمریکا به نام هانترس، گفته حمله کار یک گروه هکری روسی به نام رویل است.

چند هفته پیش و به گفته اف بی ای، این گروه هکرها قبلا هم یک بار به شرکت بسته بندی گوشت جی بی اس آمریکا که یکی از بزرگ‌ترین تاسیسات بسته بندی گوشت در جهان به شمار می‌رود، نیز حمله کرده بودند.

هانترس، البته گفته که ممکن است به خاطر این حمله سایبری هزاران شرکت کوچک آمریکایی آسیب دیده و قربانی نفوذ شده باشند.

شرکت کاسیا که مالک نرم افزاری بود که هکرها با نفوذ به آن حمله سایبری را انجام داد‌ه‌اند گفته که در حال همکاری با اف بی آی است و فعلا 40 نفر از مشتریانش به صورت مستقیم مورد حمله قرار گرفته است.

دیروز هانترس و کاسیا به مشتریانشان توصیه کردند که همگی سرورهای خود را خاموش کنند.


ممکن است شما هم دوست داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.