<span style='color:#787878;font-size:12px;'>وزیر ارتباطات:</span><br/>پارک ICT مشهد باعث ایجاد اشتغال‌ و امید می‌شود
<span style='color:#787878;font-size:12px;'>وزیر ارتباطات:</span><br/>پارک ICT مشهد باعث ایجاد اشتغال‌ و امید می‌شود

آی‌سی‌تی نیوز – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید از پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات مشهد با اشاره به مشکلات بسیار برای راه‌اندازی این پارک‌ گفت: رفع مشکلات قرن بیست و یکم، راه حل های متناسب با این قرن را می‌خواهد.​ به گزارش روابط عمومی خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال نیتک، محمد جواد آذری […]

آی‌سی‌تی نیوز – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید از پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات مشهد با اشاره به مشکلات بسیار برای راه‌اندازی این پارک‌ گفت: رفع مشکلات قرن بیست و یکم، راه حل های متناسب با این قرن را می‌خواهد.​
به گزارش روابط عمومی خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال نیتک، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ابتدای سفر یک روزه خود به خراسان رضوی، پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات مشهد را افتتاح کرد.

وزیر ارتباطات در این مراسم به داستان راه‌اندازی این پارک در طبقات ساختمان پست استان خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: در سیستم اداری ما ادارات دولتی مانند ملک پدری اداره تصور می‌شود و اگر مدیری به این ساختمان‌ها اضافه کند مدیر خوبی است ولی اگر مدیری یکی از این ساختمان ها را واگذار کند لعنت همه را برای خود می‌خرد.

وی با اشاره و اظهار تاسف از اینگونه تفکر در ساختار اداری کشور، افزود: در دورانی به دلیل برخی ضرورت‌ها ظرفیت‌هایی در کشور ایجاد شد، که نمونه آن ساخت مدارس و دانشگاه ها برای متولدین دهه ۶۰ است که هم اکنون این مکان ها خالی هستند و زمانی نیز نهضت ساختمان سازی در کشور ایجاد شد که هم اکنون کارایی ندارند.

blank

آذری جهرمی به ساختمان‌های مناطق مخابراتی تهران به عنوان نمونه اشاره کرد و گفت: برخی از این ساختمانها با ورود تکنولوژی هایی مانند فیبرنوری دیگر کارایی گذشته را ندارند اما نمی توان نگاه چپ به این ساختمان‌ها داشت.

وی به پتانسیل های بالای شهر مشهد در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات اشاره کرد و افزود: وزارت ارتباطات از زمان دولت خاتمی و سرپرستی دکتر جهانگرد در وزارت ارتباطات پیگیر راه اندازی چنین پارکی در مشهد بود و در دولت یازدهم نیز کار مطالعاتی آن انجام شد ولی همه منتظر پهنه وسیعی برای راه اندازی آن بودند.

وزیر ارتباطات به بازدید خود از ساختمان کنونی پارک که تبدیل به لانه موش ها شده بود، و مشکلات پیام رسان گپ در ساختمانش، اشاره کرد و گفت: دیدیم کسانی که برای کشور کار می کنند بسیار در سختی هستند و از طرفی این همه امکانات و فضا محل لانه موش شده است.

وی به مشکلات تصاحب این ساختمان و برکناری مدیر کل پست استان به دلیل خود داری از واگذاری آن اشاره کرد و افزود: کار اجرایی این پارک ۶ ماه بیشتر طول نکشید اما بیش از یک سال درگیری فکری با مدیرانی با تفکر سنتی از نسل ۳۰ و ۴۰ برای واگذاری داشتیم.

آذری جهرمی با اشاره به راه اندازی شعبه دیگر این پارک در پست بانک از راه اندازی شعبه دیگر آن در ساختمان اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد.

وی به تفکر مدیریتی دهه ۳۰ و ۴۰ اشاره کرد و افزود: مشکلات قرن بیست و یکمی راه حل های متناسب این قرن را می‌خواهد.

وزیر ارتباطات با اشاره به انبوه امکانات و منابع در کشور، گفت: متاسفانه به دلیل برخی از نگاه‌ها و عملکردها در کشور بهره‌وری پایین است.

وی در عین حال به راه اندازی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات، این مرکز را مرکز تحول عنوان کرد و افزود: امیدوارم این پارک در خدمت رسانی به مردم، اشتغال، ایجاد رفاه و امید آفرینی در استان خراسان رضوی موثر بوده و گسترش یابد.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: امیدوارم این پارک مانند یک خورشید درخشنده برای شرق کشور و کشورهای همسایه بدرخشد و تاثیرگذار باشد.

بر اساس این گزارش در این مراسم محمد صدیق، رییس پارک علمی و فناوری گزارشی از فرآیند آماده سازی آن ارائه کرد.

همچنین در حضور وزیر ارتباطات رییس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات تفاهمنامه هایی با سازمان نظام رایانه ای و دو شتابدهنده امضا کرد.

بعد از بازدید وزیر ارتباطات از این پارک نیز از مدیران و مسوولان راه اندازی این پارک با اهدای لوحی تقدیر شد.