مسدودسازی چت جی پی تی برای کاربران ایران، روسیه و چین
مسدودسازی چت جی پی تی برای کاربران ایران، روسیه و چین
آی سی تی نیوز - شرکت اوپن ای آی ایمیل هایی به کاربران مستقر در کشورهایی فرستاده که «پشتیبانی نشده» تلقی می شوند و اعلام کرده از ۹ جولای(۱۹ تیرماه) دسترسی آنها به پلتفرم را مسدود می کند.

به گزارش مهر به نقل از رجیستر، شرکت اوپن ای آی ایمیل هایی به کاربران مستقر در کشورهایی فرستاده که «پشتیبانی نشده» تلقی می شوند و اعلام کرده از ۹ جولای(۱۹ تیرماه) دسترسی آنها به پلتفرم را مسدود می کند.

این ایمیل شامل بیانیه کوتاهی است که در آن آمده: داده های ما نشان می دهد سازمان شما ترافیکAPI از منطقه ای دارد که اوپن ای آی هم اکنون از آنجا پشتیبانی نمی کند. ما اقدامات بعدی برای مسدود سازی ترافیک API از مناطق پشتیبانی نشده خود را از ۹ جولای اتخاذ می کنیم. برای ادامه استفاده از سرویس های اوپن ای آی باید به سرویس ها در مناطق پشتیبانی شده دسترسی داشته باشد.

البته بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشورهای غربی، اروپای شرقی، جنوب آسیا و حدود نیمی از آفریقا به سرویس های این شرکت دسترسی دارند اما در فهرست کشورهای پشتیبانی شده از روسیه، ایران، عربستان سعودی و چین خبری نیست.

هر ۴ کشور گفته شده اکنون مدتی است که در فهرست اوپن ای آی حضور ندارند. در فوریه سال جاری میلادی این شرکت هوش مصنوعی اعلام کرد تمام حساب های کاربری که توسط هکرهای وابسته به دولت های این ۴ کشور فعالیت می کنند را مسدود می کند. به گفته شرکت آنها از چت جی پی تی برای انجام حملات فیشینگ و توسعه بدافزار استفاده کرده اند.

البته افزایش تنش میان آمریکا و چین به عاملی مهم در تصمیم اوپن ای آی برای مقابله با کاربران در کشورهای پشتیبانی نشده، منجر شده است.