تحریم مدیران ارشد کسپراسکای بعد از ممنوعیت فروش محصولات این شرکت
تحریم مدیران ارشد کسپراسکای بعد از ممنوعیت فروش محصولات این شرکت
آی سی تی نیوز - دولت جوبایدن، رییس جمهور آمریکا ۱۲ نفر از مدیران ارشد شرکت «AO کسپراسکای لب» را تحریم کرد.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، دولت جوبایدن، رییس جمهور آمریکا ۱۲ نفر از مدیران ارشد شرکت «AO کسپراسکای» را تحریم کرد. این درحالی است که روز گذشته آمریکا فروش محصولات این شرکت تولید نرم افزار را به دلیل ریسک های امنیت سایبری ممنوع کرد.

تحریم های وضع شده بر رهبران کسپراسکای شامل مدیر ارشد توسعه کسب وکار، مدیر ارشد عملیاتی، مدیر حقوقی، مدیر ارشد ارتباطات شرکتی و غیره می شود. برایان نلسون معاون وزیر خزانه داری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: تحریم ها علیه رهبران شرکت کسپراسکای، بر تعهد ما به تضمین یکپارچگی حوزه سایبری و حفاظت از شهروندان در مقابل تهدیدهای سایبری بد تاکید دارد.

سخنگوی کسپراسکای این اقدام را ناعادلانه و بی پایه و اساس خواند که روی شرکت تاثیری نخواهد داشت زیرا شرکت مادر، زیرمجموعه های آن یا مدیر ارشد اجرایی آن را دربر نمی گیرد. این شرکت هرگونه رابطه با دولت روسیه یا ارتباط بین مدیران تحریم شده با مقامات ارتش یا اطلاعات روسیه را رد کرد.

تحریم مدیران ارشد کسپراسکای نشان می دهد دولت بایدن سعی دارد هرگونه ریسک ناشی از حملات سایبری روسی مرتبط با نرم افزار کسپراسکای را محدود کند. «AO کسپراسکای لب»یکی از واحدهای روسی کسپراسکای است به دلیل همکاری با اطلاعات ارتش روسیه جهت پشتیبانی از اهداف سایبری دولت این کشور، در فهرست محدودیت تجار آمریکا قرار گرفته است.

این اقدام در کنار ممنوعیت بی سابقه فروش و دریافت آپدیت محصولات کسپراسکای در آمریکا از ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۴ میلادی انجام شده است.