همایش IRAN 5G نسل پنجم ارتباطات با میزبانی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می شود
همایش IRAN 5G نسل پنجم ارتباطات با میزبانی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می شود
آی سی تی نیوز -همایش IRAN 5G با نگاه راهبردی به شبکه نسل پنجم ارتباطات در کشور و استفاده از فرصت‌ها و رفع چالش‌ها به میزبانی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار خواهد شد.

به گزارش مهر به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ همایش IRAN 5G با هدف بررسی تجربیات موفق جهانی در توسعه نسل پنجم، فرصت‌ها و چالش‌های توسعه نسل پنجم در ایران، تنظیم‌گری، تأمین طیف فرکانسی و اقتصاد نسل پنجم، تجارب و برنامه اپراتورها در توسعه نسل پنجم چهارشنبه ۸ آبان ماه به میزبانی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می‌شود.

حسن یگانه، رئیس پژوهشکده فناوری ارتباطات پژوهشگاه ICT و دبیر این همایش با اشاره به اهمیت برگزاری و هدف همایش ایران ۵G خاطرنشان کرد: بعد از بحث و بررسی‌هایی که بین پژوهشگاه و وزارت ارتباطات صورت گرفت مقرر شد تا همایش ملی ترتیب داده شود که هم اپراتورها در آن حضور داشته باشند و هم مدیران ارشد حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ البته تمرکز این همایش از نگاه راهبردی و تجاری سازی به نسل پنجم ارتباطی می‌باشد.

رئیس پژوهشکده فناوری ارتباطات در ارتباطات با اهمیت برگزاری این همایش و جایگاه ایران در شبکه ارتباطی نسل پنجم، گفت: اهمیت این همایش از این جهت می‌باشد که همه ما در جریان رشد و توسعه شبکه‌های ارتباطی به ویژه نسل پنجم در دنیا هستیم، نسل پنجم هم اکنون بیش از یک میلیارد مشترک در سراسر دنیا دارد و این تعداد در سال‌های آینده افزایش تصاعدی خواهد داشت.

یگانه در ارتباط با اینکه خروجی و دستاورد این همایش به چه صورت خواهد بود و چگونه به کمک شبکه نسل پنجم کشور خواهد آمد، عنوان کرد: در حال حاضر در داخل کشور اگر چه میزان توسعه سایت‌ها به خصوص در شهرهای بزرگ قابل قبول است، اما در ارتباط با رشد و توسعه آن چیزی که پیش بینی شده است، محقق نشده و هدف ما در این همایش این است که اپراتورها و رگولاتوری حضور پیدا کنند و چالش‌هایی که در مسیر توسعه دارند و بحث‌های تنظیم‌گری را مورد بررسی قرار دهند.

وی همچنین در ارتباط با محتوای این همایش خاطرنشان کرد: ابتدای امر سخنرانی و ارائه موضوع توسط مدیران ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین مدیران اپراتورها صورت می‌گیرد و در ادامه پنل تخصصی با حضور مدیران ارشد اپراتورهای موبایل و رگولاتور برگزار خواهد شد که به صورت جزئی چالش‌ها و فرصت‌ها و نکات مطرح شده در سخنرانی‌ها را مورد بحث و بررسی قرار خواهد داد.

رئیس پژوهشکده فناوری ارتباطات در پایان تأکید کرد: امیدواریم که همایش IRAN 5G به عنوان اولین همایش ملی در این حوزه و به ویژه در بحث راهبردی شبکه نسل پنجم ارتباطات بتواند در کنار کمک به بحث تحقیق و توسعه به حل مسائل راهبردی و استفاده از فرصت‌ها و رفع چالش‌ها در مسیر توسعه نسل پنجم منجر شود.