نتایج دور اول مسابقه توسعه هوش مصنوعی اختصاصی زبانی فارسی اعلام شد
نتایج دور اول مسابقه توسعه هوش مصنوعی اختصاصی زبانی فارسی اعلام شد
آی سی تی نیوز - نتایج دور اول مسابقه توسعه هوش مصنوعی اختصاصی زبانی فارسی (LLM) توسط مرکز ملی فضای مجازی اعلام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز ملی فضای مجازی، مرحله نخست بزرگترین مسابقه در حوزه برنامه نویسی مدل بزرگ زبانی فارسی (هکاتون هوش مصنوعی) با ثبت نام بیش از هزار نفر از فعالان این حوزه برگزار شد.

در این مسابقه که قرار است در آن طی دو مرحله برنامه نویسان کشور به رقابت پرداخته و در نهایت برگزیدگان به عنوان برترین برنامه نویسان در کشور برای توسعه مدل بزرگ زبانی فارسی اختصاصی همکاری کنند، برای مرحله اول جمعا ۱۱۰۲ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد، ۷۰ نفر موفق به راهیابی به مرحله بعد شدند.

طبق برنامه‌ریزی انجام شده، قرار است که در نهایت سه تیم برتر این هکاتون به رقابت برای همکاری در پروژه توسعه مدل بزرگ زبانی فارسی دعوت شوند و تیم های برتر با استفاده از سخت افزارهای لازم که در اختیار آنها قرار خواهد گرفت به توسعه مدل زبانی خواهند پرداخت.

برهمین اساس، ستاد فراداده مرکز ملی فضای مجازی با همکاری کوئرا، فعالان و متخصصان با استعداد و توانمند در این حوزه را برای توسعه مدل اختصاصی هوش مصنوعی با برگزاری این مسابقه شناسایی کرده و به نفرات برتر مرحله نهایی، امتیاز بنیاد ملی نخبگان، در قالب طرح شهید بابایی اعطا می کند.

گفتنی است؛ مرحله انتخابی هفتمین دوره هکاتون در ۱۹ و ۲۰ بهمن برگزار شده و پس از گذراندن کلاس‌های مرور و حل تمرین، مسابقه نهایی و اختتامیه در ۱۷ و ۱۸ اسفند برگزار خواهد شد.