ممنوعیت فروش محصولات لنوو و موتورولا در آلمان
ممنوعیت فروش محصولات لنوو و موتورولا در آلمان
آی سی تی نیوز - لنوو و موتورلا نمی توانند محصولاتشان را در آلمان بفروشند زیرا به دلیل یک دعوی حقوقی فروش برخی محصولات این شرکت ها که مجهز به فناوری خاصی هستند در این کشور ممنوع شده است.

به گزارش مهر به نقل از گیزموچاینا، لنوو و موتورلا موبیلیتی (زیرمجموعه آن) با چالش حقوقی بزرگی در آلمان روبرو شده اند. زیرا طبق رای دادگاهی در این کشور فروش دستگاه های دو شرکت چینی که ماژولWWAN دارند (ابزاری حیاتی برای دسترسی به اینترنت موبایل) ممنوع است.

این اقدام مربوط به اختلاف درباره حق امتیازی است که به شرکت آمریکایی اینتردیجیتال تعلق دارد. دادگاهی در مونیخ در اوایل ماه می به نفع اینتر دیجیتال رای داد که پس از واریز وجه الضمان ۴ میلیون یورویی از سوی شاکی، این ممنوعیت فورا اجرا شد.

اصل اختلاف مربوط به شرایط مجوز برای فناوری WWAN است که در محصولات لنوو، از جمله مدل‌های موبایل هوشمند مانند Edge 50 Ultra به کار رفته است.

این دستگاه ها از فناوری استفاده می کنند حق امتیاز آن به اینتردیجیتال تعلق دارد و اختلافات نیز به دلیل هزینه ای که لنوو باید برای استفاده از آن بپردازد، مربوط است. اینتر دیجیتال مدعی است لنوو درخواست های این شرکت برای پرداخت هزینه های عادلانه و معقول اعطای لیسانس را اجرا نکرده و به همین امر از شرکت چینی شکایت کرده است. از سوی دیگر لنوو مدعی است شرایط اینتردیجیتال عادلانه نیستند و قصد دارد درخواست تجدید نظر برای رای دادگاه را اعلام کند.

تصمیم دادگاه پیامدهای سریعی برای عملیات های لنوو در آلمان داشته است. در نتیجه رای دادگاه در این کشور، لنوو نمی تواند هیچ گونه دستگاه مجهز به فناوریWWAN از جمله موبایل، تبلت و لپ تاپ را در آلمان بفروشد، ارائه یا وارد کند. همچنین این امر روی موبایل های هوشمند موتورلا نیز تاثیرگذاشته است.

مصرف کنندگان آلمانی اندک اندک متوجه تاثیر این رویداد شده اند. هرچند لنوو و موتورلا موبیلیتی فهرست کردن محصولات مذکور را در وب سایت های آلمانی متوقف کرده اند، برخی از خرده فروشان همچنان دستگاه های موجود را می فروشند. هنگامیکه این ذخایر تمام شود، احتمال بروز چالش های مربوط به ارسال و کمبود محصولات بیشتر می شود.