آی‌سی‌تی نیوز – اپراتور اول تلفن همراه ضمن حمایت از بیست‌ونهمین کنفرانس مهندسی برق ایران، در جریان برگزاری این رویداد مشارکت فعالانه‌ای خواهد داشت. به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، بیست و نهمین کنفرانس مهندسی برق ایران که با هدف گسترش دانش فنی در گرایش های مختلف مهندسی برق از تاریخ ۲۷ […]

آی‌سی‌تی نیوز – اپراتور اول تلفن همراه ضمن حمایت از بیست‌ونهمین کنفرانس مهندسی برق ایران، در جریان برگزاری این رویداد مشارکت فعالانه‌ای خواهد داشت.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، بیست و نهمین کنفرانس مهندسی برق ایران که با هدف گسترش دانش فنی در گرایش های مختلف مهندسی برق از تاریخ ۲۷ تا ۳۰ اردیبهشت ماه توسط انجمن مهندسی برق ایران و دبیرخانه دائمی این کنفرانس در دانشگاه صنعتی امیرکبیر به صورت مجازی برگزار می شود، برنامه های جانبی متعددی از جمله میزگردهای تخصصی، دوره های آموزشی کوتاه مدت و نمایشگاه تجهیزات مهندسی برق را نیز تدارک دیده است.

مرکز تحقیق و توسعه همراه اول هم که در راستای مشارکت در توسعه دانش فنی اکوسیستم علمی و دانشگاهی کشور و با هدف استفاده از ظرفیت دانش و فناوری به حمایت از این کنفرانس پرداخته، در جریان برگزاری این رویداد حضوری فعال خواهد داشت.

میزگردهای تخصصی با عنوان «بومی سازی صنعت ICT – دستاوردهای اپراتورهای موبایل» در تاریخ سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت از ساعت ۱۶ تا ۱۸ به ریاست حمید بهروزی، عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف و قائم‌مقام مدیرعامل همراه اول و با دبیری فرامرز رستگار، دبیر سندیکای مخابرات برگزار خواهد شد که مرتضی طاهری بخش، معاون فنی و توسعه شبکه همراه اول و وحید شاه منصوری، رئیس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول و چهار نفر دیگر از اعضای هیات علمی دانشگاه و فعالان این صنعت در پنل حضور خواهند داشت.

میزگرد دوم نیز با عنوان «ارائه سرویس های نوین دیجیتال و هوشمند همراه اول» در روز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت از ساعت ۱۴ تا ۱۶ به ریاست سیاوش بیات سرمدی، عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف و معاون فناوری اطلاعات همراه اول و دبیری سیدرضا جوکار نراقی، مدیرعامل شرکت همراه کسب و کارهای هوشمند برگزار خواهد شد که مدیران اپلیکیشن «شاد» و ابرپروژه «ذره‌بین» در کنار مشاوران معاونت فناوری اطلاعات همراه اول و مرکز تحقیق و توسعه اپراتور اول تلفن همراه در آن حضور خواهند داشت و میز گرد سوم در ارتباط با وضعیت فارغ التحصیلان دانشگاهی در حوزه برق و مخابرات برگزار می‌شود.

گفتنی است، همراه اول همچنین در کنار سخنرانان مدعو نظیر پرفسور واعظ زاده، استاد تمام دانشگاه تهران، پرفسور قاسم لویی از اساتید مهندسی برق در کشور انگلستان، پرفسور محمد جمشیدی، استاد دانشگاه تگزاس آمریکا، رسول سرائیان، معاون سابق وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دو سخنرانی با موضوعات «Beyond 5G: Road to 6G networks» توسط وحید شاه‌منصوری، رئیس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول و «۵G promises for IoT» توسط رضا وحیدنیا، عضو هیات علمی دانشگاه BCIT و مشاور مرکز تحقیق و توسعه همراه اول خواهد داشت.

اپراتور اول تلفن همراه قرار است در پنج کارگاه این رویداد نیز با عناوین «نسل پنجم شبکه های ارتباطی: از معماری تا جنبه های تجاری»، «تحولات گسترده در شبکه رادیویی G5»، «بلاکچین و قراردادهای هوشمند»، «چالش های یکپارچه سازی اینترنت همه چیز» و «طراحی و توسعه اکوسیستم نوعی اینترنت اشیاء و ملزومات پیاده سازی آن» شرکت کند.

گفتنی است این رویداد تخصصی درباره زمینه های موضوعی الکترونیک، کامپیوتر، قدرت، کنترل، مهندسی پزشکی و مخابرات و به دنبال ایجاد محیطی برای تبادل نظر علمی و تخصصی، ارائه آخرین یافته های تحقیقاتی و همچنین تشویق محققان کشور ‌است که همراه اول یکی از حامیان اصلی آن است.