فرار آگهی دهندگان از ایکس بیشتر خواهد شد
فرار آگهی دهندگان از ایکس بیشتر خواهد شد
آی سی تی نیوز - به اعتقاد کارشناسان اهانت ماسک به شرکت هایی که تبلیغ در ایکس را متوقف کرده اند، باعث می شود شرکت های بیشتری از این پلتفرم فرار کنند.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، تحلیلگران معتقدند پس از اینکه ایلان ماسک مدیر ارشد اجرایی ایکس در رویداد DealBook نیویورک تایمز به برخی از بزرگ‌ترین نام‌های صنعت رسانه حمله کرد، احتمالاً آگهی دهندگان بیشتری از این پلتفرم اجتماعی فرار خواهند کرد.

در ماه جاری پس از آنکه ماسک یک پست در ایکس که ضد یهود خوانده شد را تایید کرد، شرکت های دیسنی و وارنر برادرز تبلیغ در این پلتفرم را تعلیق کردند.

ماسک پس از عذرخواهی در پستی دیگر، علیه آگهی دهندگانی که از این پلتفرم فرار کرده بودند، مطالبی منتشر کرد.

مدیر ارشد اجرایی تسلا همچنین اعلام کرد بایکوت گسترده آگهی دهندگان ممکن است ایکس را به ورشکستگی بکشاند اما وی معتقد است مردم برندها را عامل فروپاشی شرکت خواهند دانست.

با این وجود جاسمین انبرگ تحلیلگر اطلاعاتی نشریه اینسایدر در این باره می گوید: اگر قرار باشد کسی ایکس را از بین ببرد، ایلان ماسک است و نه آگهی دهندگان. پس از فروپاشی پلتفرم یک واکاوی نشان می دهد مجموعه ای از تصمیمات سیاست گذاری در پلتفرم، کاهش نیروها، توییت ها و اظهارنظرهای ماسک دلیل اصلی کاهش درآمد ایکس هستند.

این پلتفرم به دلیل بازبینی سهل انگارانه محتوا به خصوص از سوی آگهی دهندگانی تحت فشار است که تمایلی ندارند آگهی شان در کنار محتوایی نامناسب نشان داده شود.

اگر برندهای بیشتری از ایکس فرار کنند، پلتفرم مجبور خواهد شد به آگهی دهندگان کوچک تر برای افزایش درآمد تکیه کند.

راس مولد مدیر سرمایه گذاری در شرکت AJ Bell در این باره می گوید: ماسک اعلام کرده قیمت توییتر اکنون بسیار کمتر از ۴۴ میلیاردی است که برای خرید آن پرداخته است. اگر آگهی دهندگان از گفته های ماسک برنجند، به سختی می توان این روند کاهش ارزش را تغییر داد.