فراخوان دومین جشنواره «ایده تا محصول صنعت ارتباطات»
فراخوان دومین جشنواره «ایده تا محصول صنعت ارتباطات»
آی سی تی نیوز - دومین جشنواره «ایده تا محصول صنعت ارتباطات» با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات با رویکرد نوآوری در سطح ملی برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در برگزاری دومین جشنواره ایده تا محصول صنعت ارتباطات، شرکت‌های صنعت ارتباطات، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مرکز تحقیق و توسعه همراه اول، صندوق نوآوری و شکوفایی، سندیکای صنعت مخابرات و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور حضور و همراهی فعال دارند.

سه حوزه‌ اصلی و محورهای این جشنواره برای ارسال طرح و ایده شامل موارد ذیل است:

حوزه اول، راهکار‌های هوش‌ مصنوعی در صنعت تلکام با محورهای طراحی و بهینه‌سازی عملکرد شبکه، نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه، دستیارهای هوشمند عملیات شبکه، راهکارهای امنیت مبتنی بر یادگیری ماشین، الگوریتم‌های هوش مصنوعی در تشخیص تقلب، بازاریابی مبتنی بر تحلیل داده و یادگیری ماشین، پیش‌بینی ریزش مشتری و چت‌بات‌های هوشمند است.

حوزه دوم، راهکار‌های نسل پنجم شبکه تلفن همراه و در بردارنده محورهای راهکارهای شبکه دسترسی رادیویی، راهکارهای لایه انتقال شبکه، راهکارهای لایه هسته شبکه، راهکارهای انتها به انتها، راهکارهای شبکه های اختصاصی، راهکارهای شبکه های slice-aware با هدف مدیریت ترافیک است

نهایتا حوزه سوم، راهکارهای ابری و مراکز داده است و محورهایی همچون بهینه‌سازی مصرف انرژی در مراکز داده، پایش هوشمند مراکز داده، تخصیص هوشمند منابع در مراکز داده ابری، امنیت اطلاعات در مراکز داده ابری، کاربردهای صنعتی مراکز داده ابری و سرویس‌های پایه و کاربردی این حوزه را نمایندگی می کند.

گفتنی است به طرح‌های برگزیده این جشنواره جوایز نقد و غیرنقدی و همچنین امکان سرمایه‌گذاری اعطا  و طرح های منتخب تا سقف ۷۰۰ میلیارد ریال از حمایت های مالی برخوردار خواهند شد.

علاقه مندان می توانند برای ثبت‌نام و ارسال طرح تا ۳۱ فروردین ماه ۱۴۰۳ به لینک https://challenge.ir/sl/HA۱/ مراجعه کنند.