آی‌سی‌تی نیوز – وزیر بازرگانی هند به دلیل عدم همخوانی با تحقیقات آنتی تراست از شرکت های تجارت الکترونیک خارجی انتقاد کرده و معتقد است آنها رفتاری متکبرانه دارند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، پیوش گویال وزیر بازرگانی هند از شرکت‌های تجارت الکترونیک آمریکایی مانند آمازون و والمارت انتقاد کرد. وی همچنین این […]

آی‌سی‌تی نیوز – وزیر بازرگانی هند به دلیل عدم همخوانی با تحقیقات آنتی تراست از شرکت های تجارت الکترونیک خارجی انتقاد کرده و معتقد است آنها رفتاری متکبرانه دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، پیوش گویال وزیر بازرگانی هند از شرکت‌های تجارت الکترونیک آمریکایی مانند آمازون و والمارت انتقاد کرد. وی همچنین این شرکت‌ها را به تکبر و نقض قوانین محلی با قیمت‌های گذاری تهاجمی متهم کرد.

به گفته گویال شرکت‌های آمریکایی با اتکا به مقیاس بزرگ خود و دسترسی به انبوه سرمایه‌های کم هزینه از شیوه‌های قیمت گذاری تهاجمی استفاده می‌کنند که درنهایت به ضرر فروشگاه‌های فیزیکی است.

او در این باره گفت: تعدادی از شرکت‌های بزرگ تجارت الکترونیک به هند آمده‌اند و قوانین را زیر پا گذاشته‌اند. من با این شرکت‌های بزرگ، به خصوص مؤسسات آمریکایی ملاقات‌هایی داشته‌ام و اندکی تکبر در برخورد با آنها دیدم.

گویال به طور مستقیم به آمازون یا فلیپ کارت (زیر مجموعه والمارت) اشاره نکرد یا مشخص نکرد کدام قوانین کشور نقض شده‌اند. این دو شرکت تجارت الکترونیک بازار هند را به خود اختصاص داده‌اند.

علاوه بر آن وزیر بازرگانی هند از شرکت‌های تجارت الکترونیک خارجی برای عدم همخوانی در تحقیقات کمیسیون رقابت هند نیز انتقاد کرد.

اظهارنظرهای گویال در حالی بیان می‌شود که اعتراضات تجار و خرده فروشان کوچک هندی افزایش یافته است. آنها شرکت‌های تجارت الکترونیک آمریکایی را متهم می‌کنند که قوانین حمایت از مصرف کنندگان و رقابت هند را دور می‌زنند.

این دو شرکت تمام اتهامات را رد می‌کنند.