سازمان توسعه همکاری‌های علمی و فناورانه بین‌المللی تشکیل شد
سازمان توسعه همکاری‌های علمی و فناورانه بین‌المللی تشکیل شد
آی سی تی نیوز - با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری به سازمان توسعه همکاری‌های علمی و فناورانه بین‌المللی ارتقا یافت.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، مصوبه ماده واحده مربوطه که در جلسه دهم بهمن ماه ۱۴۰۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده پس از توشیح رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی از سوی دبیر شورا به دستگاه‌های مربوطه ایفاد شده است.

مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری که از این پس در قالب سازمان توسعه همکاری‌های علمی و فناورانه بین‌المللی فعالیت می‌کند با هدف زمینه‌سازی برای افزایش ارتباط علمی، فناوری و نوآوری با دیگر کشورها و همچنین دستیابی به جایگاه مشخص و قابل توجهی از تجارت منطقه‌ای و جهانی محصولات دانش‌بنیان ذیل معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری شکل گرفته و با توجه به جایگاه فرابخشی خود، مدیریت هماهنگی کلان فعالیت‌های فناوری، نوآوری در دستگاه‌ها و نهاد‌های مرتبط با خارج از کشور، صادرات کالا‌ها و خدمات دانش‌بنیان، عرضه و تقاضای فناوری (انتقال فناوری)، بسترسازی و توسعه دیپلماسی فناوری، گسترش ارتباط و ارائه تسهیلات به متخصصان بین‌المللی ایرانی و غیر ایرانی .. را به‌عهده دارد.