آی‌سی‌تی نیوز – وزارت دادگستری آمریکا مدعی شده که توانسته بخشی از باج های پرداختی به هکرهای خط لوله انتقال انرژی کولونیال را بازپس بگیرد. به گزارش فارس به نقل از زد دی نت، هکرهای خط لوله انتقال انرژی کولونیال با استفاده از باج افزار دارک ساید، توانسته بودند این خط لوله را از کار […]

آی‌سی‌تی نیوز – وزارت دادگستری آمریکا مدعی شده که توانسته بخشی از باج های پرداختی به هکرهای خط لوله انتقال انرژی کولونیال را بازپس بگیرد.

به گزارش فارس به نقل از زد دی نت، هکرهای خط لوله انتقال انرژی کولونیال با استفاده از باج افزار دارک ساید، توانسته بودند این خط لوله را از کار بیندازند و برای آزادسازی آن تقاضای دریافت باجی چندمیلیون دلاری کرده بودند که در نهایت پرداخت شد.

به گفته لیزا موناکو معاون دادستان کل آمریکا، این اولین اقدام موفق نیروی کاری ویژه باج افزار و اخاذی دیجیتال بوده که در آوریل گذشته توسط نظام قضایی آمریکا برای رسیدگی به حملات فزاینده سایبری ایجاد شد.

وی افزوده که وزارت دادگستری و اف بی آی با همکاری یکدیگر توانستند ۶۳٫۷ بیت کوین را از باج افزارنویسان پس بگیرند که این رقم معادل ۲٫۳ میلیون دلار است. البته هکرهای یادشده در مجموع ۷۵ بیت کوین باج گیری کرده اند و نکته جالب اینکه بعد از پرداخت این باج ابزار رمزگشایی ارائه شده به شرکت کولونیال موثر نبوده و به عادی شدن شرایط کمک نکرده است.