آی‌سی‌تی نیوز – نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به نبود وحدت فرماندهی در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات گفت: فضای مجازی ما بدون اختیار ما و بیرون از اختیار ما مدیریت می‌شود. به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام و المسلیمن سیدمحمدعلی آل‌هاشم در دیدار مدیران اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی با وی افزود: […]

آی‌سی‌تی نیوز – نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به نبود وحدت فرماندهی در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات گفت: فضای مجازی ما بدون اختیار ما و بیرون از اختیار ما مدیریت می‌شود.
به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام و المسلیمن سیدمحمدعلی آل‌هاشم در دیدار مدیران اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی با وی افزود: اعمال نظر و اجرای رویکردهای وزارتخانه‌ها و سازمان‌های صاحب اختیار و تصمیم‌گیر در این حوزه باعث بروز مشکلات عدیده بوده است.

امام جمعه تبریز با اشاره به اعمال نظر اتحادیه‌ها و انجمن‌های صنفی در مجموعه‌های خصوصی حوزه فناوری اطلاعات بیان کرد: نبود وحدت رویه و عدم پشتیبانی مجموعه‌های خصوصی از یکدیگر باعث می شود استانداردها و معیارها اعمال شده در بخش‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری هم با یکدیگر متفاوت باشد که البته این یک عیب است.

وی با بیان اینکه اساساً دولت با بخش خصوصی در بحث توسعه، دیدگاه‌های متفاوتی دارد، گفت: بخش خصوصی اغلب گرایش مردمی دارد، اما دولت بیشتر خودش را می‌بیند که این موضوع هم باعث ایجاد گره برای مردم شده است.

حجت الاسلام آل‌هاشم با تاکید بر لزوم راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات یادآوری کرد: با توجه به اینکه فضای مجازی خیلی مهم و جزو زندگی مردم است و نمی‌توان آن را مسدود کرد، در واقع به یک بخش حقیقی از زندگی مردم شده است و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات از مطالبات جدی مقاوم معظم رهبری در این راستاست.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه فضای مجازی ما بدون اختیار ما و بیرون از اختیار ما مدیریت می‌شود، تشریح کرد: فضای مجازی از مسائل مهم انقلاب اسلامی به حساب می‌آید که به تعبیر مقام معظم رهبری اهمیت آن به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است.

وی با تاکید بر اینکه ما نظارت کافی به فضای مجازی نداریم، ادامه داد: متاسفانه در حوزه اجتماعی دچار چالش‌های فراوانی در فضای مجازی هستیم و فقدان نگاه دقیق به فناوری‌های ارتباطی و مدیریت فضای مجازی، موجب بهره‌برداری طراحان فضای مجازی شده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی، خاطرنشان کرد: کسانی که چنگال‌هایشان به خون افراد بی‌گناه آغشته است، همچون گرگی در لباس میش در فضای مجازی با غفلت گروه‌های گوناگون، اقدام به گسترش نرم‌افزاری و سخت‌افزاری فسادخیز خودشان می‌کنند.

امام جمعه تبریز با تاکید بر لزوم بیداری مردم و مسوولان در آستانه انتخابات در فضای مجازی گفت: بهترین گفتمان در عرصه فضای مجازی همان مطالبه به حق مقام معظم رهبری یعنی تحقق شبکه ملی ارتباطات است که باید به یک گفتمان عمومی تبدیل شود.

محمد فرزاد، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی و جمعی از مدیران این حوزه در استان در این دیدار گزارشی از عملکرد خود ارایه کردند.