جلسه آبان ماه شورای عالی فضای مجازی فردا برگزار می‌شود
جلسه آبان ماه شورای عالی فضای مجازی فردا برگزار می‌شود
آی سی تی نیوز - جلسه شورای عالی فضای مجازی فردا ۲۳ آبان ماه با حضور رئیس جمهور برگزار می شود.

به گزارش مهر، جلسه شورای عالی فضای با حضور سران سه قوه و دیگر اعضای این شورا عصر فردا سه شنبه ۲۳ آبان ماه برگزار می‌شود.

این جلسه شورای عالی فضای مجازی فردا با گذشت حدود یک ماه از آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی با دستور کار مشخص برگزار خواهد شد.

در آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی که در ۲۵ مهر ماه برگزار شد سه دستور کار «بررسی پیشرفت اجرای طرح شبکه ملی اطلاعات»، بررسی روند تکمیلی «سند راهبردی جمهوری اسلامی ایران در فضای مجازی» و همچنین بررسی «ضوابط حضور و فعالیت مسئولان و دستگاه‌ها در فضای مجازی» مورد بررسی قرار گرفت.

اعضای شورای‌عالی فضای مجازی در موضوع بررسی پیشرفت اجرای طرح شبکه ملی، درباره ۷ برنامه اصلی این طرح تبادل‌نظر کرده و بر تأمین الزامات ناظر بر تسریع در تکمیل این شبکه تأکید کردند.

همچنین «سند راهبردی جمهوری اسلامی ایران در فضای مجازی» مورد بررسی قرار گرفت. بر این اساس مقرر شد با توجه به گذشت یک سال از آغاز تدوین، در تکمیل آن تسریع شود تا با پیاده‌سازی این سند، بسترهای مناسب‌تری برای فعالیت بخش خصوصی در عرصه فضای مجازی فراهم شود.

سومین موضوع مورد بررسی در جلسه ۲۵ مهر ماه شورای‌عالی فضای مجازی، بررسی و تصویب چارچوب و ضوابط حضور و فعالیت‌های مسئولان و دستگاه‌ها در فضای مجازی بود که بر اساس این مصوبه چارچوب فعالیت‌ها و محتوای منتشر شده از سوی مسئولان و دستگاه‌ها در فضای مجازی مشخص شد تا اولاً امکان اطلاع‌رسانی بهتر و دقیق‌تر از این طریق به مردم ایجاد شود و در وهله بعد ضمن حمایت از خدمات پایه داخلی، مردم نیز بتوانند با اطمینان بیشتری به حساب‌های کاربری مسئولان و دستگاه‌ها مراجعه کرده و در نتیجه تعامل مردم و مسئولان تسهیل شود.