آی‌سی‌تی نیوز – ایالت فلوریدا تصمیم دارد قانونی را در سنا تصویب کند که طبق آن شبکه‌های اجتماعی به ازای هر روز ممنوعیت یک کاندیدای سیاسی با جریمه‌ای ۲۵ هزار دلاری روبرو شوند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، ایالت فلوریدا در آمریکا تصمیم دارد قانونی را تصویب کند که به شبکه‌های اجتماعی […]

آی‌سی‌تی نیوز – ایالت فلوریدا تصمیم دارد قانونی را در سنا تصویب کند که طبق آن شبکه‌های اجتماعی به ازای هر روز ممنوعیت یک کاندیدای سیاسی با جریمه‌ای ۲۵ هزار دلاری روبرو شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، ایالت فلوریدا در آمریکا تصمیم دارد قانونی را تصویب کند که به شبکه‌های اجتماعی مانند توئیتر و فیس بوک اجازه نمی‌دهد کاندیداهای سیاسی را حذف کنند و در صورت تخلف آنها را جریمه می‌کند.

«ران دی سانتیس» فرماندار فلوریدا و یکی از حامیان رئیس جمهور سابق (دونالد ترامپ) در ماه فوریه این لایحه را پیشنهاد کرد. البته نمایندگان جمهوریخواه این ایالت ادعا می‌کنند لایحه مذکور هیچ ارتباطی با رئیس جمهور سابق ندارد که در اوایل سال جاری میلادی از سوی شبکه‌های اجتماعی بزرگ ممنوع شد.

پس از تاییدیه سنا برای انجام این اقدام، مجلس نمایندگان فلوریدا پنج شنبه گذشته این لایحه را با رأی ۷۷ به ۳۸ تصویب کرد. اکنون این لایحه برای تأیید برخی تغییرات ایجاد شده دوباره سنا ارائه می‌شود. در نسخه اولیه لایحه هر روز ممنوعیت یک کاندیدای سیاسی در شبکه‌های اجتماعی به جریمه ای ۱۰ هزار دلاری منجر می‌شد. اگر این کاندیدا در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند مبلغ جریمه به ازای هر روز به ۱۰۰ هزار دلار می‌رسید. اما در نسخه جدید که در مجلس نمایندگان فلوریدا تصویب شده، مبلغ جریمه روزانه به ترتیب به ۲۵ و ۲۵۰ هزار دلار افزایش یافته است.

ممنوعیت‌های موقت کاندیداهای سیاسی در شبکه‌های اجتماعی و حذف پستی خاص به دلیل نقض قوانین مشمول این قانون نمی‌شوند. اما هرگونه ممنوعیت در شبکه‌های اجتماعی که بیشتر از ۶۰ روز طول بکشد، تخلف به حساب می‌آید و شامل جریمه می‌شود.

همچنین شبکه اجتماعی مذکور باید محتوایی که کاندیدای سیاسی قبل از غیر فعال شدن حساب کاربری پست کرده را به کاربران نشان دهد.