آی‌سی‌تی نیوز – یک گروه باج افزار نویس تصمیم گرفته از اقدامات خلافکارانه خود دست بردارد و کدهای رمزگشایی اختصاصی خود برای بازکردن قفل فایل های رمزگذاری شده را در اختیار مالکان آنها قرار دهد. به گزارش فارس به نقل از زد دی نت، گروه باج افزاری آوادون یکی از فعال ترین گروه های باج […]

آی‌سی‌تی نیوز – یک گروه باج افزار نویس تصمیم گرفته از اقدامات خلافکارانه خود دست بردارد و کدهای رمزگشایی اختصاصی خود برای بازکردن قفل فایل های رمزگذاری شده را در اختیار مالکان آنها قرار دهد.

به گزارش فارس به نقل از زد دی نت، گروه باج افزاری آوادون یکی از فعال ترین گروه های باج افزاری در سال ۲۰۲۱ اعلام کرده که فعالیت های مخرب خود را متوقف کرده و به هزاران قربانی خود ابزار رمزگشایی رایگان ارائه می دهد.

شرکت بلیپینگ کامپیوتر از دریافت ایمیلی از یک منبع ناشناس خبر داده که حاوی کلمه عبور و لینک به یک فایل زیپ شده است که نام آن کلیدهای رمزگشایی باج افزار آوادون است.

در این فایل کلیدهای رمزگشایی مورد نیاز ۲۹۳۴ قربانی حملات باج افزاری آوادون در دسترس است. ارسال این تعداد کلید رمزگشایی ضدباج افزار نشان می دهد سازمان های بسیار زیادی قربانی حملات آوادون بوده اند، اما این مساله را مخفی کرده اند. هنوز مشخص نیست علت این تصمیم باج افزارنویسان مذکور چیست.