بیانیه تشکل‌های رسانه‌ای برای پیگیری حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران
بیانیه تشکل‌های رسانه‌ای برای پیگیری حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران

آی‌سی‌تی نیوز – با توجه به حادثه تلخ رخ داده برای جامعه خبری کشور در اثر واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران ، تشکل های رسانه ای با انتشار بیانیه مشترکی خواستار رسیدگی سریع و اعلام دلایل بروز این واقعه غمبار و برخورد جدی با مقصران و عذرخواهی سازمان حفاظت محیط زیست شدند. در این بیانیه تاکید […]

آی‌سی‌تی نیوز – با توجه به حادثه تلخ رخ داده برای جامعه خبری کشور در اثر واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران ، تشکل های رسانه ای با انتشار بیانیه مشترکی خواستار رسیدگی سریع و اعلام دلایل بروز این واقعه غمبار و برخورد جدی با مقصران و عذرخواهی سازمان حفاظت محیط زیست شدند.

در این بیانیه تاکید شده ؛ تا زمانی که سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به رسیدگی و برخورد با مسببین این حادثه اقدام ننماید و گزارش آن را همراه با عذرخواهی از خانواده های داغدیدگان و جامعه رسانه ای منتشر نکند، انعکاس اخبار مثبته آن سازمان در رسانه ها متوقف و سکوت خبری در قبال این سازمان درپیش می گیرند.
همچنین تشکل های رسانه ای از دستگاه های نظارتی و ذیصلاح انتظار دارند بمنظور جلوگیری از تکرار این قبیل سهل انگاری ها و حوادث تلخ ، با جدیت و فوریت نسبت به بررسی و اعلام دلایل بروز این حادثه جانگداز و برخورد قاطع با مسببین آن، اقدام نموده و نتایج آن را به اطلاع عموم مردم برسانند.
تشکل های رسانه ای از جمله انجمن مدیران روزنامه های غیر دولتی ، انجمن مدیران رسانه های کشور ، انجمن مدیران نشریات ایران، انجمن مدیران نشریات تخصصی کشاورزی و انجمن مدیران رسانه های ورزشی ، با انتشار این بیانیه همچنین خواستار پیگیری جدی مطالبات اهالی رسانه در خصوص این حادثه غمبار توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از تکرار این قبیل حوادث تلخ برای جامعه خبری شدند.