آی‌سی‌تی نیوز – برزیل در حال وضع قانون جدیدی برای مقابله با انتشار اخبار جعلی است که به موجب آن چنین اقدامی مستوجب زندان و جریمه نقدی خواهد بود. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زد دی نت، نمایندگان مجلس قانون گذاری برزیل در حال بررسی قانون جدیدی هستند که به موجب آن تهیه […]

آی‌سی‌تی نیوز – برزیل در حال وضع قانون جدیدی برای مقابله با انتشار اخبار جعلی است که به موجب آن چنین اقدامی مستوجب زندان و جریمه نقدی خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زد دی نت، نمایندگان مجلس قانون گذاری برزیل در حال بررسی قانون جدیدی هستند که به موجب آن تهیه و انتشار اخبار جعلی جرم تلقی شده و به خصوص در ایام برگزاری انتخابات در این کشور با چنین اقدامی برخورد جدی می‌شود.

در صورت تصویب این قانون، تولید، ترویج، سازمان دهی، تأمین مالی و انتشار اخبار جعلی اقدامی جنایت‌کارانه محسوب شده و افراد متخلف به یک تا پنج سال زندان و نیز جریمه نقدی متناسب محکوم می‌شوند.

در قانون یادشده به طور مشخص به اپلیکیشن‌های محبوب اطلاع رسانی مانند واتس اپ یا تلگرام اشاره نشده و به طور کلی انتشار اخبار جعلی از طریق ابزار اطلاع رسانی آنلاین جرم تلقی شده است.

در سال‌های اخیر همزمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری یا مجلس در نقاط مختلف دنیا انتشار اخبار جعلی برای بدنام کردن رقبا شدت گرفته است.