اپل هنوز از قانون فروشگاه اپلیکیشن موبایل چین پیروی نکرده است
اپل هنوز از قانون فروشگاه اپلیکیشن موبایل چین پیروی نکرده است
آی سی تی نیوز -رگولاتور فضای سایبری چین نام گروهی از فروشگاه های اپ موبایل را اعلام کرد که ثبت جزئیات تجاری کسب وکارشان برای رگولاتورها را تکمیل کرده اند که در بین آنها نامی از اپ استور اپل دیده نمی شود.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، این امر نشان می دهد فرایند اجرای قوانین جدید آغاز شده و نظارت بر اپلیکیشن های موبایل بیشتر می شود.

طبق اعلام سازمان فضای سایبری چین، در کل ۲۶ فروشگاه اپ متعلق به شرکت هایی از جمله تنسنت، بایدو و غیره جزئیات فعالیت های تجاری خود را برای مقامات ثبت کرده اند.

اما جالب آنکه فروشگاه اپ استور اپل در این فهرست نیست. این شرکت به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخی نداده است. دولت چین مشغول گسترش نظارت خود بر استفاده از موبایل و اپلیکیشن های آن طی چند سال اخیر بوده است. این شرکت اکنون فروشگاه های اپ و برنامه های موبایل را ملزم می کند جزئیات کسب وکار خود را در اختیار دولت قرار دهند.

تلاش دولت این کشور برای سختگیری بیشتر بر اپلیکیشن ها در ژوئن سال گذشته و زمانی محرز شد که سازمان فضای سایبری قانونی جدید وضع کرد که طبق آن فروشگاه های اپ باید اطلاعات تجاری خود را ثبت می کردند. همچنین اگر اپ ها حاوی محتوایی غیرقانونی بودند، فروشگاه ها مسئول آن شناخته می شدند.

در آگوست همان سال وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین هشدار دیگری منتشر کرد که اپلیکیشن های موبایل را ملزم می کرد تا پایان مارس ۲۰۲۳ میلادی اطلاعات تجاری خود را ثبت کنند.