آی‌سی‌تی نیوز – مجلس سنای برزیل خواهان دعوت از نمایندگان گوگل، فیس بوک و توئیتر شده تا درباره گسترش اخبار جعلی مربوط به همه گیری کووید۱۹ در پلتفرم هایشان از آنها سوالاتی بپرسد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، کمیته سنای برزیل خواهان شهادت نمایندگان گوگل، فیس بوک و توئیتر در خصوص تحقیقات […]

آی‌سی‌تی نیوز – مجلس سنای برزیل خواهان دعوت از نمایندگان گوگل، فیس بوک و توئیتر شده تا درباره گسترش اخبار جعلی مربوط به همه گیری کووید۱۹ در پلتفرم هایشان از آنها سوالاتی بپرسد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، کمیته سنای برزیل خواهان شهادت نمایندگان گوگل، فیس بوک و توئیتر در خصوص تحقیقات ادامه دار دولت درباره شیوه کنترل همه گیری کووید ۱۹ است.

سناتورهای برزیلی خواهان بررسی نقش شرکت‌ها در گسترش اخبار جعلی خطرناک طی همه گیری هستند. در همین راستا گوگل، توئیتر و فیس بوک در بیانیه‌هایی جداگانه اعلام کردند با این کمیته همکاری می‌کنند.

گوگل ادعا می‌کند تاکنون ۱.۲ میلیون ویدئو از پلتفرم هایش حذف کرده زیرا آنها قوانین اخبار جعلی کووید ۱۹ را نقض کرده بودند.

سناتور عمر عزیز، رئیس کمیته سنای برزیل در این باره اعلام کرد هرچند نمایندگان شرکت‌ها به عنوان شاهد، شهادت می‌دهند، اما شرکت‌ها به تدریج تحت بررسی قرار خواهند گرفت.

او دراین باره گفت: تجویز دارو از طریق یوتیوب، اینستاگرام و توئیتر یک جرم است. نمایندگان شرکت‌ها به مجلس فراخوانده شده‌اند اما در صورتیکه کمیسیون تصمیم بگیرد، تحقیقاتی درباره فعالیت شرکت‌ها نیز انجام خواهد شد.

به گفته عزیز، سناتورهای برزیلی می‌خواهند از شرکت‌ها درباره شیوه مدیریت پلتفرم‌ها سوالاتی بپرسند و بدانند آیا آنها اجازه انتشار پست‌هایی را می‌دهند که دارویی را بدون هیچ مبنای علمی تبلیغ می‌کند یا خیر.