آی‌سی‌تی نیوز – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مقاومت خود در برابر فشارها برای جابجایی برخی مدیران طی سال‌های اخیر گفت: وزارت ارتباطات، یک وزارتخانه سیاسی نیست و نمی‌توان مدیران این مجموعه را جز بر اساس توانمندی و قابلیت‌های فنی آنها ارزیابی کرد. به گزارش ایرنا، محمد جواد آذری جهرمی، دوشنبه در […]

آی‌سی‌تی نیوز – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مقاومت خود در برابر فشارها برای جابجایی برخی مدیران طی سال‌های اخیر گفت: وزارت ارتباطات، یک وزارتخانه سیاسی نیست و نمی‌توان مدیران این مجموعه را جز بر اساس توانمندی و قابلیت‌های فنی آنها ارزیابی کرد.

به گزارش ایرنا، محمد جواد آذری جهرمی، دوشنبه در آیین افتتاح پروژه‌های ارتباطی استان فارس در شیراز و رونمایی از دستاورد پوشش ۹۷ درصدی اینترنت روستایی در این استان، با اشاره به دستاوردها در حوزه ارتباطات کشور اضافه کرد: یک دلیل این اقدامات و موفقیت‌ها این بود که از یک ترکیب مدیریتی جوان و فعال بهره گرفتیم و از حمایت آنها هم فروگذار نکردیم.
وزیر ارتباطات گفت: در یک استان در مقاطعی ۲ استاندار به دلیل اینکه تعامل مناسبی با مدیر حوزه وزارتخانه نداشتند بدون استدلال و توجیه منطقی بر جا به جایی آن مدیر پافشاری می‌کردند که در مقابل آن خواسته مقاومت کردم و امروز در حالی که آن ۲ استاندار دوره ماموریتشان در آن استان به اتمام رسیده، مدیر زیرمجموعه ما با کارنامه و عملکرد خوب و درخشان هنوز مشغول فعالیت است.
آذری جهرمی ادامه داد: بنا نیست که اگر مسئولی در یک شهرستان نظر داشته باشد که یک مسئول حوزه فنی آن شهرستان بدون دلیل و استدلال منطقی جا به جا شود و فشار ناروا بیاورد و مدیر استانی هم در مقابل این فشار ناروا ایستادگی کند، آن مسئول در یک جلسه‌ای که برای تقدیر از زحمات بی‌نظیری که طی این مدت کشیده‌اند زبان به انتقاد نا به جا باز کند.
او گفت: این رویه من هم نبود و من از مدیرانی که از زیرمجموعه خود و مدیران توانمند و کارآمد خود حمایت می‌کنند حمایت می‌کنم و اگر مدیری هم عملکرد مطلوبی نداشته باشد قبل از هر کسی خودمان برای جا به جایی اقدام می‌کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود در این آیین که در استانداری فارس برگزار شد، گفت: مجموعه اقداماتی که طی سال‌های اخیر در زمینه ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی در استان فارس انجام شد این استان را به لحاظ جایگاه جزو پنج استان نخست کشور قرار داد.
آذری جهرمی افزود: طی این سال‌ها کوشیدیم که با همکاری و تعامل با سایر مجموعه‌ها این استان را به جایگاه خود بازگردانیم که موفقیت‌های خوبی نیز حاصل شد که البته این به معنای نبود مشکلات نیست.
وزیر ارتباطات ادامه داد: کارخانه آی تی ام سی بازیابی و از ورشکستگی خارج شد و به شرکتی تبدیل شده که سود عملیاتی دارد.
آذری جهرمی اظهار داشت: همچنین با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری، کارخانه نوآوری در محل کارخانه آی تی ام سی فعالیت خود را آغاز کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پارک علم و فناوری فارس یکی از از پارک‌های فعال و درخشان کشور است و اقدامات ارزنده ای انجام داده است.
آذری جهرمی تصریح کرد: شرکت صا شیراز نیز با حمایت‌های استانداری فارس و فعالیت‌هایی که وزارت ارتباطات با آن شروع کرده، ارتقای قابل توجهی یافته است.