ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز - سردبیر ‌
همراه ما باشید
سردبیر ‌

سردبیر ‌

سامانه املاک امسال باید عملیاتی شود

سامانه املاک امسال باید عملیاتی شود

 • بازار پخش آنلاین موسیقی ۳۲ درصد رشد کرد

  کارشناسان فعال در موسسه تحقیقاتی کانتر پوینت اعلام کردند که بازار پخش آنلاین موسیقی در سال ۲۰۱۹ میلادی با یک رشد ۳۲ درصدی مواجه شده است.

 • بیشترین ترافیک اینترنت کشور به دو پیام‌رسان خارجی تعلق دارد

  داوود زارعیان:

  بیشترین ترافیک اینترنت کشور به دو پیام‌رسان خارجی تعلق دارد

  سیر صعودی استفاده از اینترنت در روزهای قرنطینه، افت کیفیت و در نتیجه نارضایتی کاربران را به دنبال داشت.

 • کرونا صنعت امنیت سایبری را متحول می‌کند

  به گفته کارشناسان، صنعت امنیت سایبری در دهه آتی به دلیل همه‌گیری ویروس جهانی تغییر خواهد کرد.

 • ستاد برنامه‌ریزی درسی دانشگاه علامه طباطبایی:

  الگوهای فارسی آموزش مجازی برای معلمان طراحی شود

  عضو هیات علمی و استاد برنامه‌ریزی درسی دانشگاه علامه طباطبایی با تاکید بر لزوم طراحی الگوهای فارسی آموزش مجازی گفت: در حال حاضر معلمان برای آموزش آنلاین از الگوهای خارجی استفاده می‌کنند و حتی برخی از معلمان با سیستم‌های مجازی آشنایی کافی ندارند. این مساله آموزش مجازی دانش‌آموزان در شرایط شیوع بیماری کرونا را با مشکل مواجه می‌کند.

 • امکان برگزاری مجازی جلسات شورای شهر وجود ندارد

  رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: براساس آئین نامه هیئت دولت امکان برگزاری مجازی جلسات شورا وجود ندارد و تصمیم گیری ها باید در صحن شورا انجام شود.

 • بلاتکلیفی و پاسکاری افشای اطلاعات کاربران تلگرام

  آسیبی که فیلترینگ هم نتوانست مانع آن شود!

  بلاتکلیفی و پاسکاری افشای اطلاعات کاربران تلگرام

  خبرهایی مبنی بر از بین رفتن امنیت کاربران تلگرامی حاکی از آن است که آسیب های تلگرام پس از فیلتر شدن آن به نسبت قبل بیشتر شده است.

 • رییس پلیس فتا استان بوشهر :

  والدین مراقب کلاهبرداری بازی‌های اینترنتی از فرزندان‌شان باشند

  رئیس پلیس فتا در استان بوشهر گفت: با توجه به وضعیت فعلی و اینکه فرزندان در منازل برای پر کردن اوقات فراغت خود به استفاده از بازیهای اینترنتی تمایل بیشتری پیدا کرده اند، والدین نیز باید دقت و مراقبت بیشتری از فرزندان خود داشته باشند.

 • تفاهم سازمان ثبت اسناد و وزارت کشاورزی برای اجرای طرح کاداستر

  امروز انجام شد

  تفاهم سازمان ثبت اسناد و وزارت کشاورزی برای اجرای طرح کاداستر

  مراسم امضای تفاهم‌نامه مشترک میان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و وزارت جهاد کشاورزی با حضور ذبیح اله خداییان معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی و اورنگی رییس سازمان امور اراضی امروز در ساختمان مرکزی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برگزار شد.

 • دستپاچگی و ضعف آموزش و پرورش در آموزش مجازی

  شیوع کرونا در کشورمان، تعطیلات طولانی‌مدت را به مدارس تحمیل کرد؛ جریان آموزش هر چند با مشکلاتی اما در جریان است، در این میان سیاست‌گذاری نظام آموزش و پرورش به نوعی دچار دستپاچگی شده است که عدم اصلاح این امر می‌تواند آفات متعددی را به دنبال داشته باشد.

 • مدیرکل دفتر مدیریت کیفیت و امور مشتریان شرکت پست:

  مرسولات پستی 35 درصد افزایش یافت

   مدیرکل دفتر مدیریت کیفیت و امور مشتریان گفت: با افزایش ۳۵ درصدی مرسولات پستی مواجه هستیم و از روزهای ابتدایی امسال بیش از ۳ میلیون مرسوله در سراسر کشور توزیع شده است. او معتقد است پستچی‌ها نیز امروز در خط مقدم کرونا در حال خدمت‌رسانی هستند.

 • مخالفت سازمان نصر با اعطای وام مستقیم به شرکت‌ها در بحران کرونا

  اثنی‌عشری: رانت و تبعیض ایجاد می‌شود

  مخالفت سازمان نصر با اعطای وام مستقیم به شرکت‌ها در بحران کرونا

  رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور گفت: بهتر است دولت به جای اعطای وام مستقیم به شرکت‌های رایانه‌ای که گاهی منجر به ایجاد رانت و تبعیض می‌شود، پرداخت حق بیمه، لغو انواع مالیات و ارزش افزوده را در دستور کار خود قرار دهد تا بنگاه‌های اقتصادی مجبور به تعدیل نیرو نشوند.

 • مسوول جشنواره بهاره مجازی :

  اصناف از فروش اینترنتی استقبال کردند

   مسوول جشنواره بهاره مجازی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، از اسقبال خوب اصناف از فروش اینترنتی در جشنواره بهاره خبر داد.

 • بیش از ۹۰ درصد تراکنش‌های کشور با کارتخوان انجام شد

  گزارش اقتصادی اسفند ماه  ۹۸ شرکت شاپرک نشان می‌دهد

  بیش از ۹۰ درصد تراکنش‌های کشور با کارتخوان انجام شد

  در اسفند سال ۱۳۹۸ بالغ بر دو میلیارد و ۲۸۰ میلیون و ۶۲۹ هزار تراکنش به ارزش ۳۲۸ هزار و ۱۷۰ میلیارد تومان در شبکه پرداخت انجام شده که تعداد آن‌ها کاهش؛ اما ارزش آن‌ها ۱.۲۲ درصد رشد داشت.

 • معلمان و دانش‌آموزان به آموزش مجازی عادت ندارند

  معلم با سابقه آموزش و پرورش گفت: ما - معلم، دانش آموز، خانواده ها- به این آموزش مجازی عادت نداریم. در واقع معلم ها بدون کمترین آموزشی و با آزمون و خطا وارد این عرصه شدند.

 • 3 ماهواره در دستور پرتاب است

  ۴ گام توسعه فناوری فضایی ایران در سال ۹۹

  رئیس سازمان فضایی ایران از برنامه ریزی برای توسعه زیرساخت های فضایی در ۴ گام در سال ۹۹ خبر داد و گفت: مطابق این نقشه راه پرتاب ۳ ماهواره با یک ماهواره بر در دستور کار است.

 • مدیرعامل شرکت مخابرات ایران:

  ۴۲۰۰ خط ADSL قم VDSL شد

  مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: ۴۲۰۰ خط ADSL در شهر قم به تکنولوژی VDSL تبدیل شد که سرعت اینترنت خانگی را ۴ برابر افزایش می دهد.

 • ادامه جدال بر سر باندهای فرکانس 700 و 800

  توییتر جای حل مشکل وزارت ارتباطات و صداوسیما نیست

  پرونده مالکیت فرکانس ۸۰۰ که از سالها قبل بین وزارت ارتباطات و صدا و سیما محل اختلاف است، مجددا باز شده و این بار وزیر ارتباطات اعلام کرده با تحویل آن می تواند مشکل اینترنت را حل کند.

 • با هدف کمک به کنترل شیوع کرونا

  گوگل اطلاعات تردد شهروندان ۱۳۱ کشور را منتشر کرد

  اطلاعات گوگل نشان می دهد در ایتالیا فعالیت های خرده فروشی و تفریحی ۹۵ درصد و در اسپانیا تردد مردم به پارک ها ۹۲ درصد کمتر شده است. عبورو مرور در لندن نیز ۸۰ درصد کاهش یافته است.

 • اینترپل هشدار داد

  جهش حملات سایبری با شیوع کرونا

  در بحبوحه شیوع ویروس کرونا، سازمان پلیس بین الملل به کشورهای عضو خود درباره افزایش حملات باج افزاری مجرمان سایبری به سازمان های کلیدی هشدار داده است.