ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز - امنیت
همراه ما باشید

امنیت

رواج اجاره پوزهای فروشگاهی با اشتباهات بانک مرکزی
 • سرمایه مردم در بازار ارزهای دیجیتال در حال تاراج است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - نماینده زرند و کوهبنان در مجلس گفت: بسیاری از مردم به دلیل ترس از جا ماندگی ناشی از رشد قیمت ها و بی ارزش شدن پس اندازشان، به بازار های غیر رسمی مانند ارز دیجیتالی روی آوردند که در این میان به دلیل این که سازوکار عملیاتی مناسبی در این بازار وجود ندارد، افراد سودجو از این شرایط سوء استفاده کرده و سرمایه مردم را به تاراج می برند.

 • نرم‌افزار رصد دستکاری در بورس را از کار انداختند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: جای تاسف دارد که بخش‌هایی از نرم افزار‌های نظارتی که از قبل در مجموعه فعالیت‌های بازار سرمایه برای رصد فعالیت‌ها، دستکاری ها، جلوگیری از تخلفات و ضرر و زیان مردم به کار گرفته شده بودند از حوزه تصمیم گیری خارج شد.

 • کشف ماینینگ غیرمجاز در شهرک صنعتی شمس آباد تهران

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از کشف ۱۷۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال (بیت کوئین) به ارزش بیش از ۴۲ میلیارد ریال توسط ماموران انتظامی کلانتری ۱۷۶ حسن آباد خبر داد.

 • وزیر ارتباطات با قرار التزام آزاد شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات گفت: آذری جهرمی امروز در دادسرای فرهنگ و رسانه حاضر شد و پس از بیان توضیحات با قرار التزام آزاد شد.

 • فراز و فرودهای مقابله با قمار اینترنتی در ایران

  آی‌سی‌تی‌نیوز - یک جستجوی ساده در بستر اینترنت با عنوان «قمار و شرط بندی» می‌تواند عمق فاجعه را نشان دهد که چگونه گردانندگان این سایت‌ها در فضای مجازی جولان می‌دهند و چگونه زندگی جوانان را به قمار گذاشته و خم بر ابرو نمی‌آورند.

 • کلاهبرداری یک میلیاردتومانی سایت‌های صیغه‌

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با اشاره به اینکه سایت های همسریابی و صیغه یابی بستری برای کلاهبرداری است، گفت: تا کنون، هیچ‌گونه مجوز قانونی مبنی بر فعالیت این سایت‌ها و کانال‌ها صادر نشده است.

 • ۱۶۲۲ ماینر غیرمجاز شناسایی شدند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - سخنگوی صنعت برق با اشاره به شناسایی ۱۶۲۲ مرکز غیرمجاز رمزارز، از مصرف ۲۶۰مگاواتی این مراکز خبر داد.

 • واکنش شدید وزیر کشور به بازگشت قیمت به آگهی‌های اینترنتی؛ قوه قضاییه قطعا برخورد کند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر کشور وجود کانال‌ها و سایت‌های قیمت گذاری کالاها را از عوامل افزایش قیمت در بازار ذکر کرد و گفت: قوه قضاییه قطعا باید با این کانال‌های غیرمجاز برخورد کند.

 • توصیه‌های پلیس برای نحوه حفاظت از حساب بازرگانی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - با وجود جرائم دیجیتال که تهدیدی رو به افزایش است، هک حساب‌های معاملاتی پدیده جدیدی نیست. برخی از هکرها از نرم‌افزارهای پیشرفته، همراه با بدافزار و ویروس‌هایی که حتی از بهترین امنیت عبور می‌کنند، استفاده می‌کنند.

 • یک سریال رادیویی با موضوع «سرقت‌های اینترنتی»

  آی‌سی‌تی‌نیوز - سریال جدید «نازخاتون» با موضوع «سرقت‌های اینترنتی» از دو شبکه رادیویی نمایش و تهران پخش می‌شود. به گزارش جام‌جم این مجموعه نمایشی را مریم تاجیک به سفارش رادیو تهران نوشته که از شبکه رادیویی نمایش نیز پخش می‌شود.

 • کلاهبرداری با پیامک جعلی توقیف خودرو

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رییس پلیس فتای استان کرمان گفت: مجرمان سایبری در شگردی جدید با ارسال پیامک برای دارندگان خودروها، آن‌ها را به سایت‌ها و درگاه‌های فیشینگ هدایت می‌کنند.

 • کوچاندن ایرانی‌ها به پیام‌رسان جدید آغاز شد؟

  آی‌سی‌تی‌نیوز - با سابقه استفاده‌های متعدد اما غیررسمی از داده‌های کاربران، مالک واتس‌اپ، اینستاگرام و فیسبوک در تلاش برای قانونی کردن استفاده از داده‌‌های شخصی است. با تصمیم واتس‌اپ برای دسترسی به اطلاعات کاربران، حرکتی هماهنگ برای هدایت ایرانی‌ها به یک پیام‌رسان خارجی آغاز شده است.

 • فیس‌بوک راستی‌آزمایی اخبار را به یک شرکت ایرانی سپرد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - عضو شورای عالی فضای مجازی با هشدار نسبت به راستی آزمایی اخبار در ایران توسط فیس بوک گفت: اگر کسانی که دغدغه فضای مجازی دارند دیر بجنبند، فیس بوک محتوای فضای مجازی ما را راستی آزمایی می کند.

 • تنش در بازار مسکن با بازگشت آگهی‌های اینترنتی تقلبی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - یک کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه درج قیمتهای کاذب در سایتها می تواند در بازار اختلال ایجاد کند گفت: با حذف قیمتها به عنوان یکی از عوامل برهم زننده کنترل بازار مسکن، قیمتها در یک فرآیند منطقی قرار گرفته بود و بازگشت نرخها می تواند این نظم را بر هم بزند.

 • قیمت‌سازی در سایت‌های آگهی ملک شروع شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - در حالی که وزیر راه و شهرسازی و رئیس اتحادیه مشاوران املاک با ازسرگیری درج قیمت در آگهی املاک وبسایت های اینترنتی و اپلیکیشن های موبایلی مخالفند، این وبسایت ها قیمت سازی را آغاز کرده اند.

 • 120 هزار پوز فاقد پرونده مالیاتی قطع شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی با اشاره به پایان مراحل عملیاتی‌سازی ماده ۱۱ قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان تا قبل از پایان سال گفت: تا ۲۵ دی تعداد ۱۲۰ هزار پایانه فروشگاهی که پرونده مالیاتی ندارند و یا پرونده ناقص دارند و یا دارنده پایانه فوت شده است، قطع شد.

 • طرح الزام حضور نماینده پیام‌رسان‌های خارجی در ایران

  آی‌سی‌تی‌نیوز - یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از طرح نمایندگان مبنی بر لزوم حضور نماینده ای از پیام رسان های خارجی در کشور خبر داد.

 • ۵ روش رایج مجرمان سایبری

  آی‌سی‌تی‌نیوز - تهدیدهای دیجیتالی در عصر نوین بیش از هر زمان دیگری گسترش‌یافته است، اطلاعات شخصی ما در دستگاه‌های بیشماری مانند تلفن‌های هوشمند، رایانه‌ها و تبلت‌ها ذخیره می‌شود براین اساس ضرورت دارد تهدیدهای رایج فضای مجازی را بشناسیم.

 • تغییر سبک شرکت‌های هرمی به شرکت‌های بازاریابی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - سرشبکه های قدیمی شرکت های هرمی، لیدرهای کنونی شرکت های بازاریابی هستند لذا برخورد با شرکت هایی که در قالب بازاریابی شبکه ای مانند شرکت های هرمی غیرقانونی فعالیت می کنند، حداقل انتظاری است که مالباختگان این شرکت ها دارند.

 • جمع‌آوری ۴۵ هزار دستگاه ماینر غیرمجاز در عملیات ضربتی

  جمع‌آوری ۴۵ هزار دستگاه ماینر غیرمجاز در عملیات ضربتی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرعامل شرکت توانیر گفت: بیش از ۴۵ هزار دستگاه استخراج  رمز ارز که به صورت غیرمجاز به این کار اقدام کرده بودند، جمع آوری شد.