ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز - بین‌الملل
همراه ما باشید

بین‌الملل

پول، شخصیت جابز را عوض کرد
 • سرقت میلیاردها دلار در آمریکا از طریق جرایم اینترنتی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - میزان سرقت‌های اینترنتی در آمریکا، به صورت سالانه در حال افزایش است و اکنون باید گفت که مردم این کشور در سال 2019، در مجموع بیش از 3.5 میلیارد دلار به دلیل جرایم اینترنتی از دست داده‌اند.

 • قوانین سخت‌گیرانه در راه است

  هشدار کمیسیون اروپا به زاکربرگ

  آی‌سی‌تی‌نیوز - کمیسر صنعت اتحادیه اروپا روز دوشنبه و پس از دیدار با مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیسبوک و مالک اینستاگرام و واتس‌اپ نسبت به اتخاذ تدابیر و قوانین سخت‌گیرانه در فضای مجازی هشدار داد.

 • اروپا برای اینترنت قانون‌گذاری کند

  زاکربرگ در کنفرانس امنیتی مونیخ خواستار شد:

  اروپا برای اینترنت قانون‌گذاری کند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیر ارشد اجرایی فیس‌بوک از اتحادیه اروچا خواست که در مورد مسایلی مانند پیام‌های سیاسی، حریم خصوصی و امنیت، برای شبکه‌های اجتماعی مقررات گذاری کند یا ریسک واگذاری این موضوع را به قواعد تمامیت طلبانه‌ای که از سوی کشورهایی مانند چین تعیین می‌شود، بپذیرد.

 • هوش مصنوعی و جلوگیری از شیوع آنفلوانزا در آینده

  آی‌سی‌تی‌نیوز - نهادهای پزشکی و مراقبتی سرتاسر جهان، به دلیل شیوع ویروس کورونای جدید، زمستان امسال را پرکار آغاز کرده اند.

 • فناوری رئیس جمهوری بعدی آمریکا تعیین خواهد کرد

  فناوری رئیس جمهوری بعدی آمریکا تعیین خواهد کرد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مدت زیادی تا انتخابات ریاست جمهوری امریکا باقی نمانده است و جالب این که بر خلاف روال پیشین در این میان غالب شهرنشینان و ساکنان روستاهای امریکا در آخرین نظرسنجی انجام شده اعلام کرده‌اند که امیدوارند دموکرات‌ها با استفاده از فناوری‌های جدید بتوانند ترامپ را از عرصه رقابت بیرون کنند و اهداف خود را محقق سازند.

 • انگلیس شبکه‌های اجتماعی را جریمه می‌کند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - دولت انگلیس قصد دارد به قانونگذاران قدرت دهد تا شبکه های اجتماعی را برای انتشار مطالب مخرب، تروریستی و سوءاستفاده از کودکان جریمه کنند.

 • تمهیدات تاکسی اینترنتی چین برای مقابله با کرونا

  آی‌سی‌تی‌نیوز - بزرگترین شرکت ارائه دهنده خدمات تاکسی یابی اینترنتی در چین برای ممکن شدن تداوم فعالیت در این کشور و جلوگیری از ابتلای مردم به کرونا تمهیدات خاصی را اجرا کرده است.

 • موسس تسلا: از فیس‌بوک استفاده نکنید

  آی‌سی‌تی‌نیوز - موسس و مدیرعامل شرکت آمریکایی تسلا بار دیگر به شدت امنیت فیس‌بوک را زیر سوال برده و از کاربران خواست از این شبکه اجتماعی استفاده نکنند.

 • رد پای دیجیتالی کاربران از نفت ارزشمندتر است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - تعریف «کلان داده» همان چیزی است که از نام آن برمی‌آید یعنی مجموعه گسترده‌ای از داده‌های حجیم و پیچیده که توسط استفاده عمومی از اینترنت ایجاد شده است. هر کدام از ما در حقیقت بخشی از این کلان داده را تولید می‌کنیم و بدون آنکه مطلع باشیم در جریان زندگی روزمره ردپای دیجیتالی خود را در گوشه و کنار دنیای مجازی جا می‌گذاریم.

 • درخواست سناتورها برای بستن حساب مسوولان ایرانی در توییتر

  درخواست سناتورها برای بستن حساب مسوولان ایرانی در توییتر

  آی‌سی‌تی‌نیوز - جمهوری‌خواهان سنای ایالات متحده در اقدامی خلاف ادعاهای حامی آزادی بیان آمریکا، خواستار بسته شدن تمام حساب‌های کاربری توئیتری متعلق به مسئولان ایرانی شدند.

 • روسیه 34 ماهواره انگلیس را به فضا فرستاد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - یک شرکت روسی، ۳۴ ماهواره مخابراتی انگلیسی با موشک ماهواره بر «سایوز-۲.۱۶» را به سوی مدار زمین پرتاب کرد.

 • درآمدزایی اینستاگرام از یوتیوب بیشتر شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - بررسی ها نشان می دهد میزان درآمدزایی اینستاگرام برای مالک آن فیس بوک در سال 2019 بسیار افزایش یافته و این شبکه اجتماعی از یوتیوب گوگل بیشتر درآمدزا بوده است.

 • در ادامه تلاش‌ها برای مقابله با اخبار جعلی

  توییتر محتوای جعلی را برچسب‌دار می‌کند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - با توجه به نزدیک تر شدن انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، توئیتر در بیانیه ای رسمی سیاست خود برای برچسب زنی یا حذف محتوای جعلی و گمراه کننده در پلتفرمش را اعلام کرد.

 • برنامه بلندپروازانه هند برای توسعه "فناوری‌ کوانتوم"

  آی‌سی‌تی‌نیوز - سرمایه‌گذاری قابل توجه هند در زمینه تکنولوژی کوانتوم که در یک برنامه پنج ساله گنجانده شده، این کشور را در کنار ایالات متحده، اتحادیه اروپا و روسیه قرار می‌دهد؛ هند توسعه فناوری‌ در بخش ارتباطات،کامپیوتر، رمزنگاری و ... را در دستور کار دارد.

 • خطر فشار چشم در کمین کاربران اینترنتی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مطالعات نشان می‌دهند ۵۹ درصد افرادی که به طور معمول از رایانه و دستگاه‌های دیجیتالی استفاده می‌کنند، علائم فشار چشم دیجیتال یا سندرم بینایی رایانه را تجربه می‌کنند.