ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز - بین‌الملل
همراه ما باشید

بین‌الملل

آثار اقتصادی کرونا؛ از افزایش جرایم سایبری تا نابودی کسب‌وکارها
 • فرزندم در فضای مجازی کجاست؟ ابزارهایی که آمده‌اند تا کمک کنند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - برخی از بچه‌ها را تنها کافیست دو دقیقه تنها بگذارید دنیا را زیر و رو می‌کنند. اگر دیدید فرضاً در جایی مثل فروشگاه هستید و فرزندتان را آن اطراف نمی‌بینید شاید تا چند دقیقه بعد به محل برگردند اما تا آن لحظه شما کاری جز نگرانی از دستتان برنمی‌آید.

 • در نامه ای به دبیر کل سازمان ملل انجام شد

  دفاع روسیه از برنامه فضایی ایران

  آی‌سی‌تی‌نیوز - نماینده روسیه در سازمان ملل در نامه ای به دبیر کل این سازمان از حق ایران در داشتن فناوری فضایی دفاع کرد.

 • الون ماسک: آمازون باید تجزیه شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - الون ماسک در توئیتی خواهان تجزیه آمازون شد. مدیر ارشد اجرایی تسلا در واکنش به منتشر نشدن کتابی در آمازون خواهان این امر شد.

 • پدر و مادران دیجیتال پرورش دهید

  آی‌سی‌تی‌نیوز - والدین‌تان شما را به جهانی دیجیتالی آوردند و حالا وقتش است این لطفشان را جبران کرده و آن‌ها را نیز با دنیای فناوری آشتی دهید. در این خبر قصه‌ای تعریف کرده‌ایم از یک پدر و مادر که چطور با فناوری عجین شدند و نقش فرزندان در این راستا می‌تواند تا چه اندازه تعیین‌کننده باشد.

 • خرج ۱۰ میلیون دلاری ترامپ روی دست فیس‌بوک

  خرج ۱۰ میلیون دلاری ترامپ روی دست فیس‌بوک

  آی‌سی‌تی‌نیوز - کمک مالی فیس‌بوک در حالی صورت می‌گیرد که این غول رسانه‌های اجتماعی به خاطر انتشار پست‌‌های جنجال برانگیز ترامپ با عنوان «غارت کنید، شلیک می‌کنیم» با انتقادات شدید مردم مواجه شد.

 • کاخ سفید: حملات سایبری به نهادهای فدرال کاهش یافت

  آی‌سی‌تی‌نیوز - کاخ سفید اعلام کرده که میزان حملات سایبری موفق به نهادهای فدرال و دولتی در این کشور در سال 2019 نسبت به سال 2018 هشت درصد کاهش یافته است.

 • صفحه الون ماسک در توییتر بسته شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - الون ماسک مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس بدون ارائه هیچ گونه توضیحی از فعالیت در توئیتر کناره گیری کرد.

 • انگلیس تسلیم آمریکا شد؛ جانسون به دنبال جایگزین هواوی

  انگلیس تسلیم آمریکا شد؛ جانسون به دنبال جایگزین هواوی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - با اعلام تحریم‌های جدید آمریکا علیه شرکت مخابراتی چینی هواوی، نخست وزیر انگلیس قصد دارد جایگزین دیگری را برای راه اندازی اینترنت پر سرعت نسل پنجم در این کشور پیدا کند.

 • غول‌های فناوری دورکاری را ادامه می‌دهند؟

  آی‌سی‌تی‌نیوز - شیوع بیماری کرونا موجب تغییر شیوه زندگی مردم جهان و نحوه برقراری ارتباط بین افراد جامعه بشری شده است. محیط‌های کاری نیز از این تغییرات مصون نمانده‌اند و رویکرد عمومی شرکت‌های بزرگ فناوری که وابسته به حضور دائمی کارمندان در محل کار بوده، دستخوش تحول شده است به طوری که برخی از این شرکت‌ها طرح‌هایی را برای دورکاری دائمی برخی از کارمندان خود ارائه کرده‌اند.

 • بن‌سلمان معتاد بازی رایانه‌ای است

  بن‌سلمان معتاد بازی رایانه‌ای است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - یک سایت ویژه بازی های رایانه ای فاش کرد که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی وقت زیاد و مبالغ هنگفتی را صرف بازی های رایانه ای می کند.

 • کوتاه آمدن فیس‌بوک در برابر ترامپ

  آی‌سی‌تی‌نیوز - در شرایطی که توئیتر در برابر پستی از ترامپ که مروج خشونت طلبی بود، واکنش تندی نشان داد، فیس بوک در برابر محتوای مشابه اقدامی انجام نداده و آن را محدود نکرده است.

 • تهدید ترامپ به بستن توییتر

  آی‌سی‌تی‌نیوز - دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران در کاخ سفید تاکید کرد: آن طور که می‌دانم امکان بستن توئیتر را دارم اما باید این را از لحاظ قانونی به پیش برد و نمی دانم می توانم این کار را انجام دهم یا خیر. باید با وکلایم مشورت کنم.

 • ارزش بیت‌کوین باز هم سقوط کرد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - ارزش بیت کوین بار دیگر به زیر ۹۰۰۰ دلار بازگشت.

 • از نظر توییتر ترامپ دروغگو است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - توئیتر دو پست دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در این پلتفرم را راستی آزمایی کرد و با افزودن برچسبی نشان داد حاوی اطلاعات نادرستی هستند.

 • دستگاه‌های خودپرداز هم به قرنطینه احتیاج دارند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - همه‌ی ما ممکن است در سال چند باری سفر به خارج از کشور داشته باشیم. وقتی کشور دیگری هستیم یا باید هزینه‌ها را با گوشی پرداخت کنیم و یا با کارت اعتباری (اکثراً هم با سرویس‌های بدون کانتکتی همچون اپل یا گوگل‌پی که عملاً هر جایی سر و کله‌شان پیدا می‌شود). در چین شما حتی می‌توانید برای خرید میوه و سبزیجات از خانم‌های پیر فروشنده در بازار از WeChat استفاده کنید. پاندمی ویروس کرونا هم که استفاده از پول مجازی را بیش از هر زمان دیگری محبوب ساخته است.

 • کرونا درآمد کدام شرکت‌های فناوری را کم کرد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - شیوع ویروس کرونا سبب شد بسیاری از کسب و کارهای حوزه صنعت و فناوری در سراسر جهان با چالش و کاهش درآمد روبرو شوند. اکنون آنها باید راه حلی برای سازگاری با وضعیت جدید بیابند.

 • آمریکایی‌ها در مورد کرونا به بیل گیتس شک دارند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - نتایج یک بررسی که توسط یاهو و موسسه نظرسنجی یو – گاو صورت گرفته نشان می دهد، بین 12 تا 50 درصد از آمریکایی ها بسته به گرایش سیاسی به نقش بیل گیتس در مهار کرونا مشکوک هستند.

 • چین قوانین حفظ اطلاعات کاربران را تصویب می‌کند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - چین تصمیم دارد قوانینی برای حفظ اطلاعات و حریم شخصی کاربران اینترنت این کشور تصویب کند.

 • اوبر 600 نفر دیگر را اخراج می‌کند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - شرکت تاکسی آنلاین اوبر در حال تعدیل ۶۰۰ نفر از نیروی کار خود در هند است.

 • اینترنت کند برای سلامت کاربران خطرناک است

  اینترنت کند برای سلامت کاربران خطرناک است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - اینترنت به صورت یکی از ملزومات جهان امروز درآمده است. تا آنجا که نمی‌توان جهان را بدون اینترنت تصور کرد. علاوه بر آن، با توجه به شرایط جدیدی که بعد از شیوع کرونا پیش آمده، سهم اینترنت در برقراری ارتباط اجتماعی در دوره قرنطیه انکارناپذیر بوده است؛ اما کندی سرعت اینترنت همچنان معضل بسیاری از کاربران به شمار می‌رود و امروز محققان از ارتباط این کندی با مرگ افراد سخن می‌گویند.