ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز - رویدادها
همراه ما باشید

رویدادها

سمینار بازی‌های رایانه‌ای و شبکه ملی اطلاعات برگزار می‌شود
 • رونمایی از سند نقشه راه سامانه‌های حمل و نقل هوشمند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - بعدازظهر امروز و با حضور وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از سند نقشه راه معماری سامانه های حمل و نقل هوشمند، رونمایی شد.

 • وزیر ارتباطات: اقتصاد دیجیتال مهم است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره تحقق رویکرد تحول دیجیتال در کشور گفت: چالش های مرتبط با دولت دیجیتال، جامعه دیجیتال و کسب وکارهای دیجیتال برای رسیدن به تحول دیجیتال باید برطرف شود.

 • انتشار بازی رایانه‌ای «ژنرال» با محوریت سردار سلیمانی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - بازی رایانه‌ای «ژنرال» که محور آن مرتبط با شخصیت سپهبد شهید قاسم سلیمانی است، در آینده نزدیک رونمایی و منتشر می‌شود.

 • امکان ثبت نام در مدارس "آموزش از راه دور"

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیر آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش ضمن تشریح روند فعالیت مراکز آموزش از راه دوردر ایام کرونایی، درباره امکان ثبت نام در این مدارس گفت: ثبت نام دانش آموزان در مدارس آموزش از راه دور در نیمسال اول تا پایان آبان ماه بوده است و متقاضیان در صورت تمایل می‌توانند در نیمسال دوم از دی ماه ثبت نام کنند.

 • نمایشگاه مجازی IT برگزار می‌شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - نمایشگاه مجازی فناوری اطلاعات ایران (ایتکس) توسط گروه فناوری اطلاعات دانشگاه شریف (Sharif ICT) و با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری بهمن ماه امسال برگزار می شود.

 • سمپوزیوم مخابرات 25 آذرماه آغاز می‌شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برگزاری مجازی سمپوزیوم بین المللی مخابرات، از ارائه 53 مقاله و برگزاری 5 کارگاه با موضوع آخرین رویدادها و دستاوردهای این حوزه در این کنفرانس خبر داد.

 • برگزاری رویداد گسترش ابزارهای آموزش الکترونیکی دانشگاه‌ها

  آی‌سی‌تی‌نیوز - دبیر رویداد میز تکنولوژی برای آموزش‌های الکترونیکی از برگزاری این رویداد با هدف معرفی و ارزیابی شرکت‌های پیشرو در ارائه خدمات فناورانه آموزشی برای بهره‌مندی دانشگاه‌ها در آموزش‌های الکترونیکی خبر داد.

 • تاب آوری زیرساخت های ارتباطی بررسی می‌شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وضعیت تاب آوری زیرساخت های ارتباطی در نشست هم افزایی فعالان فضای مجازی پاک به بحث و بررسی گذاشته می شود.

 • سومین کمپ فصلی مالکیت فکری برگزار می‌شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در نامه‌ای به سازمان نصر، از برگزاری سومین کمپ فصلی مالکیت فکری با تمرکز بر «تأییدیه‌های نرم‌افزاری، ثبت اختراعات نرم‌افزاری و کپی رایت» در آذرماه سال جاری خبر داده است.

 • دوره آموزشی زیرساخت دیجیتال برگزار می شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - دومین دوره آموزشی مشترک پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، مرکز تعالی ALTTC و اتحادیه جهانی مخابرات ( ITU ) با عنوان زیرساخت دیجیتال (Digital infrastructure ) برگزار می شود.

 • از فردا و به مدت دو روز

  کنفرانس آسیب شناسی یادگیری الکترونیکی برگزار می‌شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - ​اولین کنفرانس ملی آسیب شناسی آموزش و یادگیری الکترونیکی در ایران به صورت مجازی و با محوریت «تجربیات و چالش های استقرار یادگیری الکترونیکی»، روزهای ۲۰ و ۲۱مهرماه سال جاری در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می شود.

 • رتبه چهارم دانش‌‎آموزان ایران در المپیاد جهانی کامپیوتر

  آی‌سی‌تی‌نیوز - تیم ملی دانش‌آموزی المپیاد کامپیوتر ایران در سی ‌و دومین المپیاد جهانی کامپیوتر 2020 سنگاپور با کسب 3 مدال طلا و یک نقره، رتبه چهارم جهان را به دست آورد.

 • رویداد ایده‌ بازار سلامت دیجیتال برگزار می‌شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رویداد ملی ایده‌ بازار سلامت دیجیتال با شعار “فناوری سلامت، اقتصاد دانش‌ بنیان و توسعه سلامت ملی” در دی‌ ماه 99 برگزار می‌شود.

 • نمایشگاه کتاب تهران مجازی شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - نخستین نمایشگاه کتاب مجازی از اواخر پاییز سال‌جاری به شکل فراگیر و جامع (شامل همه حوزه‌های نشر) برگزار می‌شود.

 • 20-19 مهرماه و در تهران

  همایش و نمایشگاه اقتصاد دیجیتال و اشتغال برگزار می‌شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - همایش اقتصاد دیجیتال و اشتغال (مشاغل آینده و آینده مشاغل) در روزهای 20-19 مهرماه سال جاری با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مرکز ملی فضای مجازی، معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت اقتصاد و دارایی، دانشگاه شریف و دانشگاه تربیت مدرس توسط همایش‌سازان امروز در سالن اجلاس سران برگزار خواهد شد.

 • معرفی برنامه علمی فناوری سامانه‌های مخابراتی/ چالش‌های تأمین زیرساخت‌های ارتباطات نوین  

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس دبیرخانه علمی استان فارس به معرفی برنامه علمی فناوری سامانه‌های مخابراتی و چالش‌های تأمین زیرساخت‌های ارتباطات نوین پرداخت.

 • برگزاری نمایشگاه الکامپ یکسال به تعویق افتاد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - سازمان نظام صنفی رایانه ای از تعویق برگزاری بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک و کامپیوتر (ایران الکامپ ۲۰۲۰) به دلیل شیوع بیماری کرونا خبر داد.

 • حضور سازمان فاوای شهرداری تهران در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۰

  آی‌سی‌تی‌نیوز - در نهمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس) که از ۲۲ تا ۲۵ مرداد به صورت مجازی برگزار می‌گردد، سازمان فاوای شهرداری تهران در قالب ۵ غرفه حضور دارد.

 • مدیر توسعه شبکه علمی دانشگاه آزاد منصوب شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس دانشگاه آزاد با صدور حکمی ایمان عطارزاده را به عنوان مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند این دانشگاه منصوب کرد.