ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز - شرکت‌ها
همراه ما باشید

شرکت‌ها

روزهای سخت و بی‎ مشتری بازار کامپیوتر
 • مرکز پژوهش‌های مجلس مطرح کرد

  پیشنهاد اخذ عوارض از تبلیغات گوگلی و خدمات دیجیتالی در کشور

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مرکز پژوهش‌های مجلس، پیشنهاد اخذ عوارض از خدمات دیجیتالی در تبصره ۱۵ لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور را بررسی کرد تا درآمد حاصله، صرف حمایت از حقوق معلولان و ساماندهی کودکان کار شود.

 • آثار کرونا بر بازار موبایل و کامپیوتر ایران

  آثار کرونا بر بازار موبایل و کامپیوتر ایران

  آی‌سی‌تی‌نیوز - این روزها وحشت از کرونا در ایران در حال افزایش است. تا پیش از این وحشت از کرونا و کاهش واردات موبایل و کامپیوتر دغدغه اصلی بود اما اکنون با وجود شیوع این بیماری و آمار مبتلایان و مرگ و میرها بر اثر این بیماری وحشت از این هم فزونی یافته است.

 • کاهش تاکسی‌های اینترنتی اصفهان در پی شیوع کرونا

  آی‌سی‌تی‌نیوز - فعالیت تاکسی های اینترنتی اصفهان در روزهای اخیر وپس از شیوع کرونا در اصفهان کاهش یافته است.

 • مالیات، همچنان در صدر مشکلات فعالان حوزه فاوا است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - روزهای پایانی سال بخش خصوصی با سازمان امور مالیاتی کشور درگیر تهیه اظهارنامه مالیاتی و تعیین مالیات بر درآمد است. سازمان امور مالیاتی علاقه‌مند به دریافت مالیات هرچه بیشتر از فعالین اقتصادی کشور است، اما بخش خصوصی سال‌ مالی مناسبی را پشت سر نمی‌گذارد.

 • برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

  مشترکان به مراکز مخابراتی مراجعه نکنند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرعامل شرکت مخابرات ایران بر لزوم استفاده مشترکان از درگاه های غیرحضوری و عدم مراجعه به مراکز مخابراتی به منظور کاهش احتمال ابتلا به ویروس کرونا تاکید کرد.

 • فراخوان رتبه‌بندی خدمات‌دهندگان دیتاسنتر

  آی‌سی‌تی‌نیوز - سازمان فناوری اطلاعات ایران فراخوان شناسایی، ساماندهی و رتبه بندی ارائه دهندگان خدمات مرکز داده (دیتاسنتر) را منتشر کرد.

 • قراردادهای دانش بنیان از بیمه معاف شدند

  با اعلام سامانه ثبت درخواست

  قراردادهای دانش بنیان از بیمه معاف شدند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با امضای تفاهم نامه های مختلف با سازمان ها و ارگان های مرتبط با حوزه شرکت های دانش بنیان، سعی دارد تا مسائل مرتبط با حوزه کاری آنها را مرتفع سازد. بیمه یکی از این مسائل است.

 • تفاهم همکاری فعالان صنعت محتوای دیجیتال کودک

  آی‌سی‌تی‌نیوز - فعالان صنعت محتوای دیجیتال کودک و نوجوان با هدف همگرایی و توسعه بازار محتوای دیجیتال، تفاهم نامه همکاری را امضا کردند.

 • سامانه نت‌سنج: همراه‌اول در صدر رضایت مشترکان است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - سامانه نت‌سنج پلاس که چندی پیش از سوی سازمان تنظیم ارتباطات و مقررات رادیویی راه‌اندازی شد، به شکل ساده بنا دارد تا تصویری جامع و در عین حال شفاف از وضعیت خدمات‌دهی اپراتورهای اینترنت ثابت و سیار ارایه کند.

 • پروژه بومی همراه اول رتبه دوم جشنواره خوارزمی شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - پروژه بومی «پیمانه سخت افزاری امن» همراه اول به دلیل پیچیدگی طراحی و اهمیت کاربرد، حائز رتبه دوم جشنواره خوارزمی شد.

 • روزهای سخت و بی‎ مشتری بازار کامپیوتر

  وضعیت بازار کامپیوتر در آخرین ماه سال 98 نشان داد

  روزهای سخت و بی‎ مشتری بازار کامپیوتر

  آی‌سی‌تی‌نیوز - شمارش معکوس برای پایان سال 98 آغاز شده است و بسیاری از صنوف که روزهای سخت  توام با رکود را در طی سال گذرانده‎اند آماده می‎شوند تا با رونق خرید و فروش روزهای تلخ را از یاد ببرند و با امید به استقبال سال نو بروند. اما در بازار کامپیوتر کماکان هیچ خبری از رونق نیست و رکودی که بیش از دو سال گریبان‎گیر فعالان بازار شده است، اکنون تبدیل به بحران شده و به جرات می‎توان گفت کاسبان این بازار بدترین روزها را سپری می‎کنند و افق روشنی پیش رو ندارند.

 • رتبه بندی خدمات اپراتورهای موبایل در نت سنج پلاس نشان داد

  همراه اول در صدر رضایت کاربران اینترنت

  آی‌سی‌تی‌نیوز - بر اساس گزارش نت سنج پلاس، کیفیت اینترنت اپراتور اول ارتباطی نسبت به سایر اپراتورها «خوب» و میزان پوشش دهی آن در شهر تهران 85 درصد گزارش شده که بالاترین جایگاه در بازار رقابتی است.

 • مخالفت دوباره معاون دادستان کل کشور با حذف قیمت خودرو از سایت‌های درج آگهی

  برخلاف تقاضای پلیس مطرح شد

  مخالفت دوباره معاون دادستان کل کشور با حذف قیمت خودرو از سایت‌های درج آگهی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - جاویدنیا گفت: حذف قیمت خودرو از سایت های اینترنتی به سود دلالان است.

 • افزایش چراغ خاموش نرخ تاکسی‌های اینترنتی

  افزایش چراغ خاموش نرخ تاکسی‌های اینترنتی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - روزی مزیت رقابتی «قیمت پایین» اسنپ و تپسی، تاکسی های سنتی و آژانس ها را از دور رقابت با میوه های نوبرانه عصر دیجیتال خارج کرد؛ اما امروز همین مزیت رقابتی تبدیل به معضل شده است.

 • مخالفت بورس با افزایش سرمایه های-وب

  مخالفت بورس با افزایش سرمایه های-وب

  آی‌سی‌تی‌نیوز - اداره نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار سرمایه ای سازمان بورس و اوراق بهادار با افزایش سرمایه های-وب موافقت نکرد.

 • هشدار رییس پلیس پایتخت به دلالان فضای مجازی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس پلیس پایتخت گفت: افرادی که در فضای مجازی قیمت خودرو، دلار و… را بی جهت افزایش می دهند منتظر برخورد شدید پلیس باشند چراکه این کارها به مثابه همکاری و همراهی با آمریکا است.

 • بیمه‌نامه تهدیدات سایبری به زیان شرکت‌های بیمه است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو بیان کرد: شرکت های بیمه ای در شرایط فعلی باید به بیمه نامه های ساده تری بپردازند، بیمه نامه سایبری بیمه نامه ای خاص است و سازمان ها به علت حساس بودن اطلاعات خود را در اختیار شرکت های بیمه ای قرار نمی دهند.

 • رانندگی خودکار تسلا با یک چسب هک شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - محققان با فریب حالت رانندگی خودکار تسلا، توانستند دو دستگاه از خودروهای تولیدی این شرکت را با سرعتی بیش از مقدار مجاز تعیین شده و با سرعت دلخواه خود به حرکت درآورند.

 • بلاتکلیفی یکساله لایحه صیانت از داده‌های شخصی

  بلاتکلیفی یکساله لایحه صیانت از داده‌های شخصی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - به گفته مدیرکل دفتر حقوقی سازمان فناوری اطلاعات، این سازمان ابلاغیه‌ای دارد که اگر هنگام حمله به وب‌سایت یا پلت‌فرمی، داده‌ای منتشر و خسارتی به کاربران وارد شده باشد، باید جبران خسارت شود.

 • داد مسافران از اسنپ و تپسی

  داد مسافران از اسنپ و تپسی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - محمد جواد رنجبر- تاکسی های اینترنتی که آمده بودند تا کرایه ها را کاهش دهند، حال خود باعث افزایش کرایه ها شده اند! بعضی معتقدند انحصارگرایی آنان پس از عقب راندن رقبای سنتی خود که همان تاکسی های تلفنی هستند، موجب این اتفاق شده است.