ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز - شرکت‌ها
همراه ما باشید

شرکت‌ها

برنامه‌ریزی MTN برای خروج از بازار ایران
 • پیگیری کلاهبرداری‌های سایت دیوار با پلیس نیست

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس پلیس فتا ایلام در خصوص کلاهبرداری از طریق سایت‌های درج آگهی مانند دیوار و شیپور هشدار داد و از شهروندان خواست : برای پیگیری کلاهبرداری‌ از طریق سایت‌های درج آگهی، از طریق دادگاه‌های عمومی و حقوقی مراجعه کنند.

 • سامانه کارگزاری مفید از دسترس خارج شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - در آغاز معاملات امروز بورس سامانه معاملاتی کارگزاری مفید از دسترس خارج شده و مشتریان این کارگزاری نمی‌توانند به منظور خرید و فروش وارد سامانه معاملاتی خود شوند.

 • جزییات خروج MTN از ایرانسل و اسنپ

  آی‌سی‌تی‌نیوز - گروه MTN که پیش‌تر اعلام کرده بود با هدف تمرکز بر بازار آفریقا، قصد دارد از خاورمیانه خارج شود، حالا اعلام کرده که از تاکسی اینترنتی اسنپ نیز خارج خواهد شد.

 • گزارش «کوین تلگراف» از تلاش ایران برای سلطه بر بازار ارزهای مجازی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - حدود یک سال است که استخراج ارزهای مجازی در ایران قانونی شده و انتظار می‌رود سطح فعالیت در این حوزه در این کشور بسیار گسترش یابد.

 • رگولاتور یک گام جلوتر از استارت‌آپ‌ها حرکت کند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - شهاب جوانمردی - مخالفت یا مقاومت در برابر خدمات جدید یکی از چالش‌های طبیعی در فعالیت کسب‌وکارها به‌ویژه استارت آپ هاست اما در زمان همه‌گیری کرونا، مقاومت عمومی در برابر بسیاری از خدمات که پیش‌تر فانتزی قلمداد می‌شد شکست و استفاده از آن فراگیر شد.

 • رگولاتوری نماد همراه اول در بورس را تعلیق کرد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - براساس اطلاعیه سازمان بورس نماد معاملاتی همراه اول تعلیق شد.

 • تحویل کمک همراه اول به مناطق محروم اهواز

  آی‌سی‌تی‌نیوز - در مراسمی کمک های همراه اول تحویل اهالی مناطق محروم اهواز شد.

 • برنامه‌ریزی MTN برای خروج از بازار ایران

  به علت کاهش ارزش پول ایران عنوان شد

  برنامه‌ریزی MTN برای خروج از بازار ایران

  آی‌سی‌تی‌نیوز - شرکت مخابراتی ام‌تی‌ان گفته که در "میان مدت" سه تا پنج سال آینده قصد خارج شدن از افغانستان و خاورمیانه را دارد.

 • جزییات طرح مجلس برای رونق شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان تا ۱۴۰۴

  جزییات طرح مجلس برای رونق شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان تا ۱۴۰۴

  آی‌سی‌تی‌نیوز - یک نماینده مجلس شورای اسلامی با تشریح جزئیات طرح «جهش تولید دانش‌بنیان» گفت: ظرفیت‌های کشور برای رفع مشکلات ناشی از تحریم دانش‌بنیان‌ها بسیج می‌شوند.

 • پنج هاب پستی در کشور فعال شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرعامل شرکت پست گفت: در گذشته ایران تنها یک هاب (قطب) پستی داشت، اما به تازگی پنج هاب پستی دیگر در کشور راه‌اندازی شد.

 • ورود استارت‌آپ‌ها به بورس خوشایند نیست

  آی‌سی‌تی‌نیوز - فرشاد وکیل زاده - ورود برخی کسب و کارهای نوین به بورس و تامین مالی آنها در دورانی که هیچ معیار اقتصادی برای ارزش‌گذاری کسب و کارها وجود ندارد،منجر به تسلط جریان خاص بر اکوسیستم و حذف اکثر کسب و کارهای مستقل و از بین رفتن انگیزه کارآفرینی می‌شود.

 • جلوی سواستفاده ماینرها از شبکه برق را می‌گیریم

  جلوی سواستفاده ماینرها از شبکه برق را می‌گیریم

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر نیرو به فعالیت استخراج کنندگان ارزهای مجازی اشاره کرد وگفت: فعالیت مجاز اشکالی ندارد، اما در شرایطی که بیمارستان‌ها نیاز مبرم به برق دارند، اجازه نمی‌دهیم عده‌ای بخواهند از شبکه برق سواستفاده کنند.

 • مجلس در حال تدوین طرح رفع موانع تحقق اقتصاد دانش‌بنیان است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس در تشریح نشست این فراکسیون گفت: برخی موانع قانونی سر راه تحقق اقتصاد دانش بنیان وجود دارد که با شناسایی آن، قصد داریم هرچه سریع‌تر این مشکلات را برطرف کنیم.

 • رونمایی از ۳ سامانه هوش مصنوعی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - سه سامانه هوش مصنوعی "ساها، سهاب و هوشیو" با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور رونمایی شد؛ ستاری در این مراسم، ایران را مالک بزرگ‌ترین استارت‌آپ‌های منطقه معرفی کرد.

 • کلیات طرح جهش تولید دانش‌بنیان تصویب شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات طرح جهش تولید دانش بنیان در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: قرار شد این طرح در کمیته اصلاح ساختار با همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس مورد بررسی بیشتر قرار گیرد.

 • امکان صدور گواهی کدپستی به صورت غیرحضوری فراهم شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیر کل جغرافیایی و اطلاعات مکانی شرکت پست گفت: امکان صدور گواهی کدپستی ده رقمی به صورت الکترونیکی و غیرحضوری در سامانه پست، فراهم شد.

 • بانک مرکزی همچنان مانع اجرای چک الکترونیکی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - متاسفانه با وجود تاکید دولت و هم‌چنین پایان مهلت قانونی اجرای بند مرتبط با چک الکترونیک در قانون جدید صدور چک در آذرماه 98، بانک مرکزی عملا هیچ تلاشی برای عملیاتی شدن چک الکترونیک نکرده‌ است.

 • تکذیب ثبت‌نام سفارشی مشتریان در سامانه کارگزاری‌ها

  آی‌سی‌تی‌نیوز - ​این روزها بازار سرمایه به واسطه استقبال مردم برای بهره مندی از فرصت های موجود در این فضا داغ است و سهم برخی از کارگزاری ها مانند آگاه و مفید برای ارائه خدمات به مشتریان بیشتر است که به دنبال این امر شائبه هایی در این باره مطرح شد. در ادامه این گزارش، پاسخی شفاف به مباحث پیش آمده داده شده است.

 • فرصت یک ماهه برای خوداظهاری ماینرهای قاچاق

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: براساس مصوبه هیات دولت برای رفع مشکلات فعالان رمز ارز، یک ‌ماه فرصت داده می‌شود که دستگاه‌های ماینر که از مبادی رسمی وارد نشده و قاچاق محسوب می‌شوند را به ‌صورت خوداظهاری اعلام کنند.

 • کشف 88 ماینر بی‌مجوز در یک گاوداری

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیریت توزیع برق ایذه و دهدز گفت: با هوشیاری یکی از کارکنان مدیریت توزیع برق ایذه مزرعه استخراج ارز دیجیتال (بیت کوین) در گاوداری دورکی ایذه کشف و ضبط شد.