ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز - ارتباطات
همراه ما باشید

ارتباطات

ثبت ۲۴۰هزار شکایت برای برقراری اینترنت ثابت
 • وزیر ارتباطات: شاید اینترنت دانشجویان رایگان شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - آذری جهرمی با اشاره به اینکه شبکه ملی اطلاعات زیر ساخت اینترنت است و تضادی با اینترنت ندارد بیان کرد آمازون در خدمت دهی به کاربران ایرانی محدودیت های اعمال کرده بود که با پیگیری های صورت گرفته حل شد.

 • اساتید متقاضی اینترنت بلاتکلیف هستند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی کشور گفت: اساتید دانشگاهی که در سامانه جامع جذب وزارت علوم برای اینترنت ثبت‌نام نکرده بودند بلاتکلیف مانده اند و دانشجوها نیز همچنان منتظر مساعدت وزارت ارتباطات هستند.

 • دانشجویان منتظر اینترنت رایگان نباشند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون وزیر ارتباطات درباره ابهامات مربوط به اینترنت رایگان اساتید، برنامه‌ریزی برای رایگان شدن ترافیک سامانه‌های آموزش مجازی دانشگاهها و اختصاص بسته اینترنت رایگان به دانشجویان توضیح داد.

 • زیرساخت ارایه اینترنت رایگان به برنامه‌های اینترنتی تلویزیون کافی نیست

  آی‌سی‌تی‌نیوز - سعید مقیسه با اشاره به اینکه برای تولید محتوا در مناسبت‌هایی مانند نوروز هم از ظرفیت اینترنت استفاده خواهد شد از نبود زیرساخت برای ارائه اینترنت رایگان جهت تماشای برنامه‌های اینترنتی تلویزیون گفت.

 • دانش‌آموزان محروم مازندران چشم به‌راه امکانات آموزش مجازی

  دانش‌آموزان محروم مازندران چشم به‌راه امکانات آموزش مجازی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - با این که سه هفته از آغاز سال تحصیلی جدید می‌گذرد ، اما هنوز بخش عمده‌ای از دانش‌آموزان محروم مازندران شامل که تعدادشان بیشتر از ۳۴ هزار نفر است ، از امکانات مورد نیاز برای آموزش مجازی بی‌بهره هستند.

 • شرط ارایه اینترنت رایگان به اساتید دانشگاه

  شرط ارایه اینترنت رایگان به اساتید دانشگاه

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از همکاری با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای بهبود خدمات اینترنتی در دسترسی دانشگاهیان به آموزش‌های الکترونیکی خبر داد.

 • علت رایگان نشدن اینترنت شبکه شاد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه روزانه بیش از ۱۰۰ هزار ارتباط زنده بر بستر «شاد» انجام می‌شود، درباره سرعت پایین این نرم‌افزار گفت: ممکن است حجم انبوه ارتباطات، ایراداتی را در حوزه عملیات به وجود آورد در این ارتباط با مجموعه‌های مرتبط برای حل مسائل و مشکلات در حال رایزنی هستیم.

 • اشکالات زیادی در سند شورای عالی فضای مجازی وجود دارد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - یک حقوقدان گفت: ماده ۱۳ سند «سیاست‌ها و الزامات کلان حمایت از رقابت و مقابله با سکوهای فضای مجازی» می‌تواند آینده شرکت‌های نوپا را بسیار تحت تاثیر قرار دهد.

 • مدیرعامل همراه اول:

  نیاز کشور تامین محتوای منطبق با رشد فناوری است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - همراه اول برای ارائه سرویس های کاربردی 5G در کشور سه تفاهم نامه چندجانبه امضا کرد.

 • تداخل‌های فرکانسی جنوب کشور رفع شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب شرق از رفع ۸۶ مورد تداخل مرزی فرکانسی در نواحی آبی جنوب کشور در طول شش ماهه اول سال ۹۹ خبر داد.

 • نظارتی بر شبکه ملی اطلاعات نمی‌شود

  نظارتی بر شبکه ملی اطلاعات نمی‌شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی با اشاره به سرعت پیشرفت پایین شبکه ملی اطلاعات گفت: نظارت مرکز ملی فضای مجازی بر این پروژه اعمال نمی‌شود.

 • پایداری شبکۀ ایرانسل در زلزله گلستان

  آی‌سی‌تی‌نیوز -  در پی وقوع زلزلۀ ۵.۲ ریشتریِ مراوه‌تپه در استان گلستان، شبکۀ ایرانسل کاملاً پایدار و در حال خدمت‌رسانی به مشترکان است

 • اساتید دانشگاه‌هابرای اینترنت رایگان ثبت‌نام کنند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر ارتباطات از ارائه اینترنت هدیه ۱۲۰ گیگابایتی به اساتید دانشگاههای کل کشور خبر داد.

 • اینترنت 5G از کیش آغاز می‌شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - با امضای تفاهمنامه‌ای طرح حمل و نقل هوشمند شهری مبتنی بر شبکه‌های ارتباطات سلولی نسل جدید در چارچوب شبکه ملی اطلاعات به صورت پایلوت در جزیره کیش اجرایی می‌شود.

 • اپراتور‌ها برای اینترنت دانشجویان همکاری نمی‌کنند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه امیرکبیر گفت: همکاری اپراتور‌ها برای رفع مشکل اینترنت دانشجویان ضعیف بوده و انتظار داریم این همکاری تا حدودی تقویت شود.

 • راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات از عوامل کنترل کرونا هستند

  راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات از عوامل کنترل کرونا هستند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس، از اجرای دورکاری کارکنان، استفاده از روش‌های سختگیرانه برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی، لغو طرح ترافیک و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات به عنوان عوامل موثر در کنترل شیوع بیماری کرونا یاد کرد.

 • ۳۳۰ هزار سیم‌کارت مزاحم قطع شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - بر اساس آخرین آمار سازمان تنظیم مقرارت و ارتباطات رادیویی ۳۳۰ هزار و  ۴۵۳ سیم کارت به دلیل مزاحمت قطع شد.

 • نان، کار، اینترنت

  نان، کار، اینترنت

  آی‌سی‌تی‌نیوز - جواد نصرتی_ کافی است به صورت تصادفی، یکی از اطرافیان خود را که بچه مدرسه ای دارد انتخاب کنید و از او درباره گرفتاری اینترنت و راه های ارتباط آنلاین با مدرسه و معلمانشان بپرسید.

 • محاسبه اینترنت آزاد بدون اطلاع رسانی، خلاف قانون است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - یکی از مشکلات کاربران تلفن های همراه که بار مالی زیادی به آنها تحمیل می کند، قطع نشدن اینترنت همراه بعد از تمام شدن بسته های اینترنتی و مصرف اینترنت به نرخ آزاد است، از این رو امکان غیرفعال سازی مصرف اینترنت با تعرفه آزاد فراهم شده و محاسبه اینترنت با نرخ آزاد بدون اطلاع مشترک نیز خلاف قانون است.

 • بیانیه دبیرخانه‌ بومی‌سازی شبکه ملی اطلاعات

  آی‌سی‌تی‌نیوز - دبیرخانه‌ بومی‌سازی شبکه ملی اطلاعات در بیانیه‌ای انتظارات، راهکارها و اقدامات پیش‌رو را تشریح کرد.