ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز - ارتباطات
همراه ما باشید

ارتباطات

معماری شبکه ملی اطلاعات پس از 10 سال تصویب شد!
 • قطع اینترنت هزینه به کشور تحمیل می‌کند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - نایب ‌رئیس کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق تهران: گفت: قطع اینترنت در گذشته نشان داد که نبود فضای مجازی چه هزینه‌هایی را به کشور تحمیل می‌کند. در دوران قرنطینه، همین فضای مجازی بود که به کاهش رفت‌وآمدها، انجام کارهای بانکی و خریدهای خرد اینترنتی کمک کرد.

 • وظایف وزارت ارتباطات در مصوبه جدید معماری شبکه ملی اطلاعات

  آی‌سی‌تی‌نیوز - شورای عالی فضای مجازی معماری، اجزا و فهرست خدمات شبکه ملی اطلاعات را بر مبنای ۴ لایه زیرساختی تصویب کرد تا براساس آن، وابستگی کشور به سرویس دهنده های خارجی فضای مجازی کاهش یابد.

 • لزوم بازنگری در ترکیب اعضای شورای عالی فضای مجازی

  لزوم بازنگری در ترکیب اعضای شورای عالی فضای مجازی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - جلسه شورای عالی فضای مجازی پس از وقفه‌ای چهارماهه روز دوشنبه، برگزار شد؛ وقفه‌ای که دولت، شیوع کرونا را علت آن دانسته بود. در آستانه هشتمین سالگرد تاسیس این شورا به نظر می‌رسد میزان اثرگذاری و عملکرد این شورا مورد سوال بسیاری از کارشناسان است.

 • واکنش نایب رییس مجلس به ورود اینترنت 5G / بالاخره دولت ارز دارد یا ندارد؟

  واکنش نایب رییس مجلس به ورود اینترنت 5G / بالاخره دولت ارز دارد یا ندارد؟

  آی‌سی‌تی‌نیوز - امیرحسین قاضی زاده نماینده مشهد و نایب رئیس مجلس با اشاره به مشکلات ارزی کشور از هزینه دولت برای واردات تجهیزات اینترنت نسل پنجم انتقاد کرد.

 • مشکلات پروژه های مشترک وزارت ارتباطات و مخابرات رفع می شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز -  سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان در دیدار با سرپرست مخابرات منطقه این استان، مسائل و مشکلات پیش روی پروژه های توسعه ای را مورد بحث قرار داد و خواستار رفع مشکلات ​پیش روی ​پروژه های مشترک شد.

 • کار طراحی ماهواره سنجشی آغاز شد

  بودجه ساخت فاز اول ماهواره پیام ۲ پرداخت شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس سازمان فضایی ایران با بیان اینکه مشخصات فنی ماهواره‌ سنجشی با دقت یک متر ازسوی این سازمان تأیید شده است، گفت: بودجه ساخت فاز اول ماهواره پیام ۲ پرداخت شد.

 • آمادگی مجلس برای وضع قانون الزام نهادها به تبادل اطلاعات

  آی‌سی‌تی‌نیوز - در بازدید تعدادی از اعضای مجمع نمایندگان تهران در مجلس از مرکز آمار و رصدخانه شهری تهران، بر لزوم همکاری مجلس و شهرداری برای حل مشکلات شهر تهران تاکید شد.

 • به اتهام خسارت 20 میلیارد ریالی به مخابرات

  قاچاقچی مکالمات تلفنی در پایتخت دستگیر شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس پلیس فتا پایتخت از دستگیری یک قاچاقچی مکالمات تلفنی خبر داد و افزود: این متهم 20 میلیارد ریال خسارت به شرکت ارتباطات زیرساخت تحمیل کرده است.

 • امکان برگزاری انتخابات الکترونیکی وجود دارد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - نماینده مردم ابهر و خرمدره در مجلس گفت: در حوزه امنیت سایبری درحدی پیشرفت کرده‌ایم که بتوانیم امنیت انتخابات الکترونیکی را تامین کند.

 • کابل دریایی قطع شده در خلیج فارس به مدار بازگشت

  آی‌سی‌تی‌نیوز - نائب رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: کابل دریایی قطع شده در خلیج‌فارس، تعمیر و به مدار بازگشت و مشکل بازی‌های آنلاین نیز برطرف شد.

 • معماری شبکه ملی اطلاعات پس از 10 سال تصویب شد!

  معماری شبکه ملی اطلاعات پس از 10 سال تصویب شد!

  آی‌سی‌تی‌نیوز - پس از 4.5 ماه وقفه، روز قبل جلسه شورای عالی فضای مجازی با حضور رییس جمهور برگزار و معماری، اجزا و فهرست خدمات شبکه ملی اطلاعات نهایی شد و به تصویب شورای عالی فضای مجازی رسید.

 • دولت شبکه ملی اطلاعات را راه‌اندازی نکرد

  انتقاد از انفعال شورایعالی فضای مجازی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - نماینده رشت در مجلس با انتقاد از عدم راه‌اندازی اینترنت ملی از سوی دولت گفت: چون دولت برای سر و سامان دادن به فضای مجازی برنامه‌ریزی نداشته و اصلا آن را باور ندارد، بنای کنترل آن را هم ندارد.

 • دانش‌آموزانی که تبلت، اینترنت و پول ندارند

  دانش‌آموزانی که تبلت، اینترنت و پول ندارند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - ثبت‌سفارش کتاب‌های درسی‌ سال تحصیلی جدید اینترنتی شده تا کتاب‌های درسی از کتابفروشی‌ها توزیع نشود و فروش و توزیع مواد آموزشی از طریق سامانه الکترونیکی و ثبت‌سفارش کتب درسی صورت بگیرد. کسانی مثل احمدرضا امینی، مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش‌وپرورش می‌گوید، دلیل اصلی ثبت‌سفارش و توزیع از طریق سامانه را به‌صرفه‌تربودن این روش می‌داند.

 • تجمع بازنشستگان مخابرات مقابل وزارت ارتباطات

  آی‌سی‌تی‌نیوز - جمعی از بازنشستگان شرکت مخابرات ایران مقابل درب وزارت ارتباطات در خیابان شریعتی تهران تجمع کردند و خواستار پرداخت قانونی مطالبات خود شدند.

 • طراحی مدل مفهومی ماهواره پیام ۲ آغاز شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از انعقاد قرارداد فاز نخست ساخت ماهواره پیام ۲ خبر داد.

 • پنجره واحد شعار است

  دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات:

  پنجره واحد شعار است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - نخستین حضوری جلسه کمیسیون فاوای اتاق ایران در سال ۱۳۹۹ با حضور و سخنرانی رضا باقری اصل، دبیر شورای اجرایی فن‌آوری اطلاعات دولت، برگزار شد.

 • طرح فیلترینگ اینستاگرام جوسازی علیه مجلس است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس یازدهم به دنبال فیلترینگ فضای مجازی و به ویژه اینستاگرام نیست، اولویت ما مسائل اقتصادی است.

 • شورای عالی فضای مجازی متوجه وظایف خود باشد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون قوه قضاییه با اشاره به اینکه بستر فضای مجازی ما اکنون در اختیار بیگانگان است، گفت: کوتاهی در درونی سازی فضای مجازی خیانت است.

 • مدیر عامل شرکت مخابرات ایران:

  وعده پوشش VDSL یازده کلان‌شهر تا پایان سال

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه 170 هزار کیلومتر فیبر نوری در کشور برقرار است، گفت: 11 کلان‌شهر ایران تا پایان امسال تحت پوشش اینترنت VDSL قرار خواهند گرفت.

 • فیروزآبادی: شبکه ملی اطلاعات را رها نکرده‌ایم

  فیروزآبادی: شبکه ملی اطلاعات را رها نکرده‌ایم

  آی‌سی‌تی‌نیوز - دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: شورای عالی فضای مجازی شبکه ملی اطلاعات را رها نکرده است و همه پروژه‌های این بخش با تاکید بر ۳ رکن امنیت، اعتماد و پایداری، پیگیری می شود.