ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز - ارتباطات
همراه ما باشید

ارتباطات

ماهواره "ظفر" در مدار قرار نگرفت
 • احتمال افشای اطلاعات کاربران اپراتورها

  احتمال افشای اطلاعات کاربران اپراتورها

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات گفت: اینکه منبعی از سوی اپراتورها اطلاعات مردم را در اختیار کاندیداها قرار داده‌است را نمی‌توانم تأیید یا رد کنم، اگر اطلاعاتی وجود داشته باشد، بررسی می شود.

 • تاکید وزیر ارتباطات بر شرکت در انتخابات

  تاکید وزیر ارتباطات بر شرکت در انتخابات

  آی‌سی‌تی‌نیوز -  محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در خصوص شرکت در انتخابات مجلس گفت: طبیعتاً در شرایط فعلی پاسخ فشار حداکثری، مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است.

 • زیرساخت کشور از داخل زیر حمله است

  معاون وزیر ارتباطات:

  زیرساخت کشور از داخل زیر حمله است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رییس سازمان فناوری اطلاعات درباره حملات اخیر سایبری به زیرساخت‌های کشور گفت: ما نگرانیم با حمله کاری کنند که کیفیت اینترنت کاهش یابد و از این طریق این نگرانی ایجاد شود که خود حاکمیت کیفیت را پایین می‌آورد.

 • تخلف در فروش سیم‌کارت موجب شد

  پلمب 200 دفتر خدمات مشترکان ارتباطی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه 200 دفتر خدمات مشترکین تعطیل شده است ، گفت: سیم کارت توریست‌های خارجی بعد از خروج از کشور غیر قابل استفاده است.

 • مجلس به دنبال تصویب قانون صیانت از فضای مجازی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در حال تصویب قانون صیانت از فضای مجازی در مجلس هستیم که اگر به این مجلس نرسد، امیدواریم در مجلس بعدی تصویب شود.

 • عضو هیات مدیره زیرساخت در جریان حملات سایبری به کشور مدعی شد

  اگر دژفا نبود 21 ساعت اینترنت کشور مختل می‌شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت، گفت: اگر سپر امنیتی دژفا وجود نداشت، حمله به زیرساخت‌های کشور برای کل کاربران تا ٢١ ساعت دسترسی به اینترنت را با اختلال مواجه می‌کرد در حالی که ما شاهد اختلال یک ساعته برای ١۵ تا ۲۵ درصد از کاربران بودیم.

 • دریافت بسته اینترنت تا 100 گیگ با «دوشنبه سوری» بهمن ماه

  دریافت بسته اینترنت تا 100 گیگ با «دوشنبه سوری» بهمن ماه

  آی‌سی‌تی‌نیوز - همراه اول این ماه هم در قالب طرح «دوشنبه سوری» به مشترکان خود تا ۱۰۰ گیگابایت اینترنت رایگان هدیه می دهد.

 • دلایل بی‌ثمری مصوبات شورای عالی فضای مجازی

  دلایل بی‌ثمری مصوبات شورای عالی فضای مجازی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - عباس پورخصالیان - با در نظر داشتن اوضاع کنونی رو به رکود اقتصاد بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور و عدم اجرای اکثر مواد قانون برنامه‌های توسعه پنج ساله درباره ارتقای خدمات و تولیدات صنعت فاوا طی دو دهه اخیر، مصوبات شورای‌عالی فضای مجازی، به‌طور مشخص در جلسه روز دوازدهم بهمن سال جاری (1398) چه ارزشی دارند؟

 • باز هم اختلاف نظر میان دستگاه‌های مسوول

  رگولاتوری: سیم‌کارت بی‌هویت در کشور نداریم

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه سیم کارت‌های فعال در سطح کشوردارای هویت هستند،گفت: با توجه به گام های خوبی که برای جلوگیری از مزاحمت های پیامکی و صوتی انجام داده ایم هیچ سیم کارت بدون هویتی نداریم .

 • پرونده خدمات ارزش‌افزوده به شورای عالی فضای مجازی می‌رود

  وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت ثابت مناسب نیست

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر ارتباطات متوسط سرعت اینترنت موبایل در کشور را ۲۴ مگابیت و اینترنت ثابت را ۸.۵ مگابیت براساس تست سامانه نت سنج پلاس عنوان کرد.

 • جمع بندی نهایی در خصوص حجم خوری اپراتورها انجام شد

  جمع بندی نهایی در خصوص حجم خوری اپراتورها انجام شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اظهار کرد: با وجود اظهاراتی که گاهی مبنی بر حجم‌خوری اینترنت از سوی اپراتورها بیان می‌شود، در بررسی‌هایی که از سوی سازمان صورت گرفته، تاکنون به این جمع بندی که حجم‌خوری از سوی اپراتورها صورت گرفته باشد، نرسیده‌ایم.

 • متوسط سرعت اینترنت کشور اعلام شد

  متوسط سرعت اینترنت کشور اعلام شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر ارتباطات متوسط سرعت اینترنت موبایل در کشور را ۲۴ مگابیت و اینترنت ثابت را ۸.۵ مگابیت براساس تست سامانه نت سنج پلاس عنوان کرد.

 • تکمیل اقدامات باقی‌مانده از سند شبکه ملی اطلاعات انجام می شود

  وزیر ارتباطات:

  تکمیل اقدامات باقی‌مانده از سند شبکه ملی اطلاعات انجام می شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر ارتباطات از تکمیل اقدامات باقی‌مانده از سند شبکه ملی اطلاعات که در شورای عالی فضای مجازی به تصویب رسید، طی یک و نیم سال آینده خبر داد.

 • رییس سازمان رگولاتوری:

  سامانه نت‌سنج عملکرد اپراتورهای اینترنت را شفاف می‌کند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - نت‌سنج پلاس یک داشبورد است که توسط وزارت ارتباطات راه اندازی شد و شهروندان می‌توانند با استفاده از آن ببینند کدام سرویس اینترنتی، با چه کیفیتی و چه قیمتی در منطقه‌ای که هستند در دسترس است.

 • همکاری همراه اول و پژوهشگاه فاوا جهت ارایه خدمات به روز مشترکان

  همکاری همراه اول و پژوهشگاه فاوا جهت ارایه خدمات به روز مشترکان

  آی‌سی‌تی‌نیوز - در جلسه مشترک ریاست پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیر عامل همراه اول بر ضرورت توسعه همکاریهای مشترک به منظور ارائه خدمات به روز به مشترکان تاکید شد.

 • "سیم‌کارت هوشمند" شاتل موبایل وارد بازار تلفن ‌همراه کشور شد

  "سیم‌کارت هوشمند" شاتل موبایل وارد بازار تلفن ‌همراه کشور شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز -  شبکه تلفن همراه شاتل موبایل، با پیاده‌سازی راهکاری جدید و نوآورانه و برای اولین بار در ایران، از «سیم‌کارت‌ هوشمند» رونمایی کرد.

 • نهمین جشنواره فاوا برگزار می شود

  نهمین جشنواره فاوا برگزار می شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - فراخوان نهمین جشنواره ملی فاوا با شعار«ایران هوشمند، آینده روشن» توسط وزارت ارتباطات منتشر شد.

 • امکان مشاهده وضعیت اینترنت کاربران کشور فراهم شد

  امکان مشاهده وضعیت اینترنت کاربران کشور فراهم شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر ارتباطات گفت: برای نخستین بار در جهان امکان مشاهده وضعیت پوشش و کیفیت و شکایات کاربران از سرویس اینترنتشان با سامانه «نت سنج پلاس» فراهم شده است.

 • ظرفیت زیرساخت شبکه ملی اطلاعات ۵ برابر مصرف کاربران است

  ظرفیت زیرساخت شبکه ملی اطلاعات ۵ برابر مصرف کاربران است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - نائب رئیس هیئت مدیره ارتباطات زیرساخت گفت: ظرفیت زیرساخت شبکه ملی اطلاعات ۵ برابر مصرف فعلی کاربران است و آمادگی ارائه این ظرفیت به ارائه‌دهندگان خدمات، طبق اهداف شورای فضای مجازی وجود دارد.

 • عذرخواهی وزیر ارتباطات از انتشار عکس لباس فضانورد

  خطا از تیم رسانه‌ای بود

  عذرخواهی وزیر ارتباطات از انتشار عکس لباس فضانورد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه ماهواره ظفر ۹۵ درصد موفق بود، گفت: هیچ نشانه‌ای از دخالت سرویس‌های جاسوسی خارجی در عدم موفقیت قرارگیری ماهواره در مدار دیده نمی‌شود.