ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز
همراه ما باشید

بخش خصوصی

مخالفت بخش خصوصی با ایجاد سازمان نظام مهندسی ICT
 • مجید صدری رییس کمیسیون اقتصاد نوآوری اتاق تهران شد

  مجید صدری رییس کمیسیون اقتصاد نوآوری اتاق تهران شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - فرآیند انتخابات هیات رییسه چهار کمیسیون مشورتی اتاق تهران برگزار و ترکیب رییس و نواب‌رییس کمیسیون‌های صنعت‌و‌معدن، بازار پول‌و‌سرمایه، بهبود محیط کسب‌و‌کار و رفع موانع تولید و کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال مشخص شد.

 • وعده جدید وزیر ارتباطات برای ایجاد اشتغال

  وعده جدید وزیر ارتباطات برای ایجاد اشتغال

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر ارتباطات از آماده سازی زیرساخت‌های ایجاد ۶۸ هزار شغل خبر داد و گفت: برنامه‌های ایجاد این زیرساخت‌ها تا پایان خرداد ماه اعلام می‌شود.

 • ترغیب دستگاه های دولتی به استفاده از محصولات بومی فناورانه

  ترغیب دستگاه های دولتی به استفاده از محصولات بومی فناورانه

  آی‌سی‌تی‌نیوز - فراخوان تشویق و ترغیب دستگاههای اجرایی برای به‌کارگیری محصولات بومی حوزه فناوری اطلاعات از سوی مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری منتشر شد.

 • نخستین «فضای کار مشترک» ICT راه اندازی شد

  نخستین «فضای کار مشترک» ICT راه اندازی شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - نخستین «فضای کار مشترک» (Co-working Space) در زمینه علوم و فناوری اطلاعات با مشارکت بخش خصوصی در ایرانداک راه‌اندازی شد.

 • فراخوان عمومی برای متقاضیان ارایه خدمات ابری

  فراخوان عمومی برای متقاضیان ارایه خدمات ابری

  آی‌سی‌تی‌نیوز - سازمان فناوری اطلاعات ایران مهلت ارسال مدارک فراخوان عمومی شناسایی و ارزیابی متقاضیان ایجاد مراکز داده و ارایه خدمات ابری در قطب های مرکز داده تمدید کرد.

 • نرخنامه‌های ارائه خدمات رایانه‌ای بدون تغییر

  نرخنامه‌های ارائه خدمات رایانه‌ای بدون تغییر

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس اتحادیه صنف رایانه با بیان اینکه نرخنامه‌های ارائه خدمات رایانه‌ای فعلا بدون تغییر است، گفت: درسال جدید افزایش قیمتی در صنف رایانه نداشته ایم.

 • برای شرکت های بزرگ گمرک اختصاصی ایجاد می شود

  برای شرکت های بزرگ گمرک اختصاصی ایجاد می شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رییس کل گمرک گفت: در راستای کمک به تولید و رونق، آماده ایجاد گمرک اختصاصی در محل فعالیت شرکت‎های بزرگ هستیم که کاهش هزینه‌ها و آسیب کمتر به کالاها از جمله مزایای این طرح است.

 • 2خرداد آخرین مهلت تکمیل ثبت نام نمایشگاه الکامپ

  2خرداد آخرین مهلت تکمیل ثبت نام نمایشگاه الکامپ

  آی‌سی‌تی‌نیوز - شرکت‌ها و متقاضیان حضور در نمایشگاه برای تکمیل ثبت‌نام خود در بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ تا تاریخ 2 خردادماه منتظر بمانند.

 • فعالان فاوا مراقب جرایم مالیات ارزش افزوده باشند

  فعالان فاوا مراقب جرایم مالیات ارزش افزوده باشند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - هرچند، چند سالی است که مشاوران مالیاتی به کمک فعالان اقتصادی آمده‌اند تا آنها را نسبت به هرگونه تغییر در قوانین مالیاتی آشنا کنند، اما با این وجود کماکان بسیاری از فعالان صنفی به خصوص در صنف رایانه، ضرورت بهره‎مندی و استفاده از نظرات مشاوران مالیاتی را باور نداشته و به همین دلیل در رابطه با بحث پرداخت مالیات به ویژه  عوارض مالیات بر ارزش افزوده دچار جریمه‎‏های سنگینی شده‎اند.

 • مبارزه با پولشويی در کسب و کارهای اینترنتی کلید خورد

  مبارزه با پولشويی در کسب و کارهای اینترنتی کلید خورد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - همواره این گمان مطرح بوده که احتمال دارد بعضی از کسب‌وکارهای اینترنتی وارد فعالیت‌های غیر قانونی همچون پولشویی شوند و حالا معاون تسهیل تجاری و توسعه کاربردهای مرکز توسعه تجارت الکترونیک از آغاز اجرای قانون مبارزه با پولشویی برای کسب و کارهای اینترنتی خبر داده است.

 • زیرساخت‌های ICT به کمک حل چالش‌های جامعه می آیند

  زیرساخت‌های ICT به کمک حل چالش‌های جامعه می آیند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: پلتفرم‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌توانند در حوزه اقتصادی به توزیع محصولات تولیدی کارآفرینان در سطح کشور کمک کنند.

 • کنگره بین‌المللی سیستم‌های کلان با حضور وزير ارتباطات برگزار می شود

  کنگره بین‌المللی سیستم‌های کلان با حضور وزير ارتباطات برگزار می شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - کنگره بین‌المللی سیستم‌های کلان مقیاس محاسباتی و تحلیل کلان داده با حضور وزیر ارتباطات از تاریخ سوم تا پنجم اردیبهشت ماه در تهران برگزار می‌شود.

 • آغاز به کار الکامپ از دوم اردیبهشت ماه

  آغاز به کار الکامپ از دوم اردیبهشت ماه

  آی‌سی‌تی‌نیوز - بیست و پنجمین دوره برگزاری بزرگترین نمایشگاه الکترونیک و کامپیوتر کشور از تاریخ دوم اردیبهشت آغاز خواهد شد. این در حالی است که بخش‌های الکام استارز، الکام گیمز و الکام جابز نیز حضور خواهند داشت.

 • محدوديت شركت های چينی استخراج ارز برای فعالیت در ایران

  محدوديت شركت های چينی استخراج ارز برای فعالیت در ایران

  آی‌سی‌تی‌نیوز - بسیاری از شرکت‌های چینی استخراج ارز مجازی تلاش کردند تا با توجه به سخت شدن شرایط به ایران نقل مکان کنند که این مسأله شکست خورده است.

 • ساخت صندوق فروشگاهی با تکنولوژی ابری

  ساخت صندوق فروشگاهی با تکنولوژی ابری

  آی‌سی‌تی‌نیوز - یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با تسهیلات دریافتی از صندوق نوآوری و شکوفایی توانست مجموعه نرم‌افزاری با عنوان "صندوق فروشگاهی حساب و کتاب" تولید کند که این نرم‌افزار برای تأمین نیازهای مالی فروشگاه‌ها قابل استفاده است.

 • ایجاد مرکز ملی آدرس دهی اینترنت درسال ۹۸

  مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت مطرح کرد:

  ایجاد مرکز ملی آدرس دهی اینترنت درسال ۹۸

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه براساس برنامه ششم توسعه بازار فناوری اطلاعات ۲.۵ برابر می شود، از ایجاد مرکز ملی آدرس دهی اینترنت درسال ۹۸ خبر داد.

 • حضور پاویوون ایران در نمایشگاه ITU مجارستان

  حضور پاویوون ایران در نمایشگاه ITU مجارستان

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رخداد نمایشگاهی سالیانه‌ ITU از 9 تا 12 سپتامبر2019 برابر با 18 تا 22 شهریور 1398 در مجارستان برگزار می‌شود.

 • ناشران دیجیتال به نمایشگاه کتاب می روند

  ناشران دیجیتال به نمایشگاه کتاب می روند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - در حالی مهلت ثبت‌نام ناشران داخلی برای حضور در سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران امروز 23 اسفندماه به پایان می‌رسد که هنوز خبری از ثبت‌نام از ناشران دیجیتال نیست. به همین دلیل هم تعدادی از ناشران دیجیتال با امضای طوماری نسبت به عدم حضور در نمایشگاه کتاب اعتراض کردند. با این حال به نظر می‌رسد مشکل ناشران دیجیتال برای حضور در نمایشگاه حل شده است.

 • نیروی کار فعال در اقتصاد دیجیتال بیش از اقتصاد سنتی است

  در همایش سالیانه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مطرح شد:

  نیروی کار فعال در اقتصاد دیجیتال بیش از اقتصاد سنتی است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - امروز در همایش سالیانه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور مطرح شد که درآمد نیروی کار فعال در اقتصاد دیجیتال در مقایسه با درآمد سنتی سالانه ۵۰۰ دلار بیش‌تر است.

 • حضور بنیانگذار «علی بابا» در ائتلاف «برای فردا»

  حضور بنیانگذار «علی بابا» در ائتلاف «برای فردا»

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رای‌گیری نهمین دوره‌ی انتخابات هیات نمایندگان اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی ایران با حضور کاندیداهای مطرح از کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ائتلاف برای فردا) روز شنبه، 11 اسفند ماه برگزار می‌شود.