ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز
همراه ما باشید

امنیت

افزایش خطر نفوذ هکرها به گوشی‌های هوشمند
 • با معروفترین سرقت های سایبری جهان آشنا شوید

  با معروفترین سرقت های سایبری جهان آشنا شوید

  آی‌سی‌تی‌نیوز - حملات سایبری و سرقت‌های اطلاعاتی بزرگی در سراسر جهان رخ داده که منجر به ایجاد صدمات و خسارات جبران‌ناپذیری در زیرساخت شرکت‌های مختلف شده است.

 • کلاهبرداران اینستاگرامی در کمین کاربران

  کلاهبرداران اینستاگرامی در کمین کاربران

  آی‌سی‌تی‌نیوز - برخی از لینک‌هایی که در اینستاگرام توسط اینفلوئنسرها معرفی می‌شود، صفحات فیشینگی هستند که می‌توانند اطلاعات بانکی را سرقت و حساب‌تان را خالی کنند.

 • برطرف شدن 80 نقص امنیتی با آپدیت جدید مایکروسافت

  برطرف شدن 80 نقص امنیتی با آپدیت جدید مایکروسافت

  آی‌سی‌تی‌نیوز - شرکت مایکروسافت به‌روزرسانی‌های امنیتی مربوط به ماه سپتامبر را منتشر کرده است. در وصله‌های ارائه شده ۸۰ نقص امنیتی رفع شده‌اند.

 • شناسایی بدافزار سوء استفاده از تراکنش های ارز رمز

  شناسایی بدافزار سوء استفاده از تراکنش های ارز رمز

  آی‌سی‌تی‌نیوز - نوع جدیدی از بدافزار Glupteba کشف شده که به عنوان یک آگهی‌افزار عمل کرده و به مهاجمان اجازه می‌دهد تا دستگاه آلوده را به یک ربات کاوش رمزارز (بیت کوین) تبدیل کرده و اطلاعات را سرقت کنند.

 • وای فای رایگان ابزار جدید کلاهبرداران

  وای فای رایگان ابزار جدید کلاهبرداران

  آی‌سی‌تی‌نیوز - اگرچه اینترنت رایگان به صورت وای‌فای امروزه در مکان‌های عمومی بسیاری یافت می‌شود و مورد استفاده بسیاری از کاربران هم قرار می‌گیرد، اما با توجه به ضریب امنیت بسیار پایین و ریسک‌های متعددی که این وای‌فای‌ها دارند، باید در در استفاده از آن‌ها احتیاط کرد.

 • مراقب لینک های حاوی بدافزار باشید

  مراقب لینک های حاوی بدافزار باشید

  آی‌سی‌تی‌نیوز - سودجویان با راه‌اندازی سایت‌های اینترنتی و ارسال لینک با مضامینی فریبنده و مخاطب‌پسند، کاربران فضای مجازی را برای فعالیت در سایت‌هایی که با هدف کلاهبرداری راه‌اندازی شده‌اند، تحریک و ترغیب می‌کنند.

 • حذف حساب کاربری جعلی افسران آمریکایی از فیسبوک

  حذف حساب کاربری جعلی افسران آمریکایی از فیسبوک

  آی‌سی‌تی‌نیوز - فیس بوک اعلام کرده حساب کاربری جعلی افسران وزارت امنیت میهن آمریکا را حذف می کند. این حساب ها قرار بود وضعیت متقاضیان روادید به آمریکا را بررسی کند.

 • مسابقه ارزیابی امنیت برگزار می شود

  مسابقه ارزیابی امنیت برگزار می شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مرکز ماهر مسابقات ارزیابی امنیتی و کشف باگ (Bug bounty) در سطح وب‌سایت‌ها و سامانه‌های دولتی تحت شبکه اینترنت را توسط سامانه کلاه سفید برگزار می کند.

 • شناسایی ۱۰میلیون حمله اینترنتی از مبدا ایران

  شناسایی ۱۰میلیون حمله اینترنتی از مبدا ایران

  آی‌سی‌تی‌نیوز - سپر امنیتی فضای سایبری کشور (دژفا) از شناسایی ۳۹ میلیون حمله اینترنتی و برخورد مشکوک و غیرمجاز در شبکه سایبری کشور خبر داد و اعلام کرد: ۱۰ میلیون حمله اینترنتی از مبدا ایران شناسایی شده است.

 • حمله هکری به سایت های وردپرس

  حمله هکری به سایت های وردپرس

  آی‌سی‌تی‌نیوز - سایت هایی که برای مدیریت محتوای خود از امکانات وردپرس استفاده می کنند، توسط یک گروه هکری مورد حملات گسترده ای قرار گرفته اند.

 • جایزه بزرگ برای پیدا کردن باگ در "کرومیوم ادج"

  جایزه بزرگ برای پیدا کردن باگ در "کرومیوم ادج"

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مایکروسافت برنامه جدیدی اعلام کرده و طبق آن جایزه ای هزارتا ۳۰ هزار دلاری برای کشف باگ های مرورگر جدید«کرومیوم ادج» تعیین کرده است.

 • رشد ٢٠٠ درصدی شناسایی حملات سایبری به کشور

  رشد ٢٠٠ درصدی شناسایی حملات سایبری به کشور

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون وزیر ارتباطات گفت: با راه اندازی دژفا به‌عنوان سد محکم در برابر تهدیدات خارجی، پایش و شناسایی حملات سایبری به کشور ٢٠٠ درصد رشد کرد.

 • آمار آلودگی سایبری یک سال اخیر کشور اعلام شد

  آمار آلودگی سایبری یک سال اخیر کشور اعلام شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای آمار آلودگی سایبری یک سال اخیر کشور را منتشر کرد. برمبنای این آمار، تهران در زمینه دارابودن بیشترین آلودگی اینترنتی در صدر قرار دارد.

 • شناسایی خانواده‌ جدیدی از باج افزار

  شناسایی خانواده‌ جدیدی از باج افزار

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مرکز ماهر نسبت به شناسایی خانواده‌ جدیدی از باج افزار برای حمله به سیستم‌عامل تلفن همراه اندروید هشدار داد که از پیام کوتاه برای انتشار خود استفاده می‌کند.

 • میلیون‌ها گوشی اندرویدی پیش از فروش دارای بدافزار هستند

  میلیون‌ها گوشی اندرویدی پیش از فروش دارای بدافزار هستند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - به‌گفته‌ی تیم تحقیقات بخش امنیت گوگل، میلیون‌ها گوشی هوشمند اندرویدی پیش از فروش دارای بدافزارهای از پیش‌نصب‌شده‌ی خطرناک هستند. تاکنون بارها اخباری در مورد وجود میلیون‌ها اپلیکیشن ناامن در پلی‌استور منتشر شده بود؛ ولی این بار با مشکلی جدید مواجه هستیم.

 • هشدار سازمان فناوری اطلاعات در خصوص بدافزارهای گوشی

  هشدار سازمان فناوری اطلاعات در خصوص بدافزارهای گوشی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - به گفته‌ی معاون امنیت سازمان فناوری اطلاعات، درصد عمده‌ی بدافزارهایی که در گوشی‌های هوشمند است، به واسطه‌ی دانلود فایل‌های آلوده از کانال‌های ناامن و نامطمئن وارد گوشی‌ها شده و علاوه بر اطلاع‌رسانی و آگاه کردن کاربران، هوشیاری آن‌ها نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

 • هشدار پلیس فتا در خصوص فیس اپ

  هشدار پلیس فتا در خصوص فیس اپ

  آی‌سی‌تی‌نیوز - در پی افزایش استقبال کاربران شبکه‌های اجتماعی از نرم افزار تغییر چهره Face app رئیس پلیس فتای تهران بزرگ هشدارهایی را به کاربران ارائه کرد.

 • نفوذ یک بدافزار به 25 میلیون دستگاه اندرویدی

  نفوذ یک بدافزار به 25 میلیون دستگاه اندرویدی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - بدافزار جدیدی به‌نام Agent Smith موفق شده است کدهای مخرب خود را جایگزین بخشی از اپلیکیشن‌های نصب‌شده در ۲۵ میلیون دستگاه اندرویدی کند.