ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز
همراه ما باشید

امنیت

افزایش خطر نفوذ هکرها به گوشی‌های هوشمند
 • محقق برتر حوزه پدافند سایبری کشور معرفی شد

  محقق برتر حوزه پدافند سایبری کشور معرفی شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس پژوهشکده امنیت پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان محقق برتر حوزه پدافند سایبری انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفت.

 • افزایش استفاده کاربران ایرانی از آنتی ویروس پادویش

  افزایش استفاده کاربران ایرانی از آنتی ویروس پادویش

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مجری پروژه طراحی و پیاده‌سازی سامانه ضد بدافزار بومی «پادویش» از افزایش ظرفیت این محصول تا سه برابر و استفاده یک میلیون کاربر از این آنتی ویروس خبر داد.

 • هشدار پلیس فتا به مردم در خصوص وب سایت‌های جعلی

  هشدار پلیس فتا به مردم در خصوص وب سایت‌های جعلی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - پلیس فتا خطاب به مردم اعلام کرد: مراقب وب سایت‌های جعلی با موضوع ثبت نام در طرح معیشتی دولت باشید.

 • آشنایی با خطرناک ترین کرم کامپیوتری

  آشنایی با خطرناک ترین کرم کامپیوتری

  آی‌سی‌تی‌نیوز - Stuxnet: Stuxnet نام نوعی کرم کامپیوتری است که با مشارکت آمریکا و سرویس اطلاعاتی اسرائیل توسعه یافت تا برنامه هسته‌ای ایران را مورد حمله قرار دهد. این بدافزار دقیقا به این منظور طراحی شده بود تا تجهیزات SCADA که از سوی ایران مورد استفاده قرار گرفته را هدف قرار دهد.

 • بیش از 50 درصد تبلیغات مخرب، برای کاربران ویندوز می باشد

  بیش از 50 درصد تبلیغات مخرب، برای کاربران ویندوز می باشد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - شرکت امنیت سایبری Devcon اعلام کرده که براساس داده‌های جمع‌آوری شده توسط ابزارهای داخلی، ۶۱٪ تبلیغات مخرب که از ۱۱ ژوئیه تا ۲۲ نوامبر ۲۰۱۹ شناسایی شده‌اند، مربوط به کاربران ویندوز بوده است. این کمپین‌های تبلیغاتی مخرب برای هدایت کاربران به سایت‌های مخرب یا بارگیری نرم‌افزارهای مخرب طراحی شده‌اند.

 • گوگل برای جمع‌آوری اطلاعات کاربرانش باید به کمیسیون اروپا قرار دارد

  گوگل برای جمع‌آوری اطلاعات کاربرانش باید به کمیسیون اروپا قرار دارد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - کمیسیون اروپا تحقیقات درباره‌ی جمع‌آوری و استفاده گوگل از اطلاعات کاربران را آغاز کرد. هرچند بازرسان قوانین آنتی‌تراست در اروپا به‌تازگی گوگل را با جرایم نقدی بی‌سابقه‌ای نقره‌داغ کرده‌اند، همچنان درباره‌ی اینکه گوگل چگونه اطلاعات کاربرانش را جمع‌آوری کرده و چه استفاده‌ای از آن‌ها برده است، نگرانی‌هایی جدی وجود دارد.

 • میلیو‌ن‌‌ها داده‌ی حساس کاربران شرکت TrueDialog دردسترس عمومی قرار گرفت

  میلیو‌ن‌‌ها داده‌ی حساس کاربران شرکت TrueDialog دردسترس عمومی قرار گرفت

  آی‌سی‌تی‌نیوز - داده‌های مربوط به بانک اطلاعاتی حاوی ده‌ها میلیون پیامک متنی (SMS) که بیشتر آن‌ها را کسب‌وکارهای مختلف به مشتریانشان ارسال کرده‌اند، در فضای مجازی و اینترنت در حال انتشار است. شرکت TrueDialog مدیریت این پایگاه داده‌ها را برعهده دارد و مسئول ارسال پیامک‌های تجاری برای کسب‌وکارهای مختلف و مراکز آموزشی است.

 • کشف باگ اندروید توسط گوگل

  کشف باگ اندروید توسط گوگل

  آی‌سی‌تی‌نیوز - گوگل به تازگی یک نقص اندرویدی جدید را شناسایی کرده که به هکرها اجازه‌ می‌دهد از طریق ویژگی اندوریدی به نام ‫NFCbeaming ، به گوشی‌های اطراف بدافزار منتشر کنند.

 • مرکز اعلام هشدارهای امنیت سایبری ایجاد می شود

  مرکز اعلام هشدارهای امنیت سایبری ایجاد می شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مرکز ملی اشتراک گذاری و ارائه هشدارهای امنیت سایبری (سامانه ماها) در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد می شود.

 • شکایت یک سارق مسلح از گوگل به خاطر رعایت نکردن حریم خصوصی

  شکایت یک سارق مسلح از گوگل به خاطر رعایت نکردن حریم خصوصی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - دزد مسلحی که در تاریخ ۲۰ می گذشته از بانکی در ایالت ویرجینیای امریکا سرقت کرده بود به علت افشای اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی خود توسط گوگل که منجر به دستگیری وی شد، شکایت کرد.

 • کشف بدافزاری جدید در اندروید

  کشف بدافزاری جدید در اندروید

  آی‌سی‌تی‌نیوز - گوگل به تازگی یک نقص اندرویدی را شناسایی و وصله کرده است که به هکرها اجازه‌ می‌داد از طریق ویژگی اندوریدی به نام NFC beaming به گوشی‌های اطراف، بدافزار منتشر کنند.

 • شیوع باج افزاری جدید در "اینترنت اکسپلورر"

  شیوع باج افزاری جدید در "اینترنت اکسپلورر"

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مرکز ماهر نسبت به شیوع باج افزاری هشدار داد که کاربران استفاده کننده از مرورگر اینترنت اکسپلورر را در منطقه آسیا مورد هدف قرار داده است.

 • خطر حملات سایبری برای بیماران قلبی

  خطر حملات سایبری برای بیماران قلبی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - تحقیقی جدید نشان می دهد حملات سایبری سبب می شود زمان پاسخگویی بیمارستان ها به بیماران با بیماری های قلبی ۲.۷ دقیقه افزایش یابد و در نتیجه مرگ و میر بیماران قلبی بیشتر شود.

 • سامانه ارزیابی پدافند سایبری رونمایی می شود

  سامانه ارزیابی پدافند سایبری رونمایی می شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - نسخه اولیه پیوست پدافندی شبکه ملی اطلاعات و سامانه ارزیابی پدافند سایبری در زیرساخت های حیاتی کشور رونمایی می شود.

 • غول نفتی مکزیک قربانی حمله سایبری شد

  غول نفتی مکزیک قربانی حمله سایبری شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - حمله یک باج افزار باعث شد فعالیت های اداری شرکت نفتی پمکس مکزیک برای مدت کوتاه متوقف شود اما این حمله روی تولید نفت و مخازن تاثیری نداشت.

 • آلوده شدن 45هزار موبایل با بدافزار Xhelper

  آلوده شدن 45هزار موبایل با بدافزار Xhelper

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مرکز ماهر از آلودگی ۴۵ هزار گوشی موبایل از طریق بدافزار Xhelper خبر داد و اعلام کرد: این بدافزار روی گوشی تلفن همراه تبلیغات ناخواسته نمایش می‌دهد.

 • شناسایی یک بدافزار اندرویدی ضدفیشینگ جعلی

  شناسایی یک بدافزار اندرویدی ضدفیشینگ جعلی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای از شناسایی یک بدافزار اندرویدی ضدفیشینگ جعلی خبر داد.

 • دانش فنی ایران در حوزه سایبری باید تجاری سازی شود

  رییس پژوهشگاه فاوا:

  دانش فنی ایران در حوزه سایبری باید تجاری سازی شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دانش ایجاد شده توسط جوانان ایرانی در حوزه پدافند سایبری باید تجاری سازی و تبدیل به صنعت شود.

 • حمایت همه جانبه مرکز افتا از فعال سازی رمز دوم

  حمایت همه جانبه مرکز افتا از فعال سازی رمز دوم

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری در اطلاعیه ای حمایت همه جانبه خود را برای فعالسازی رمز دوم بانکی پویا اعلام کرد.

 • تلاش مهاجمان سایبری برای نفوذ به سرورهای SQL

  تلاش مهاجمان سایبری برای نفوذ به سرورهای SQL

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مرکز ماهر نسبت به افزایش تلاش مهاجمان سایبری در نفوذ به سرورهای SQL که برای ذخیره سازی و مدیریت اطلاعات به کار گرفته می شوند، هشدار داد.