ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز
همراه ما باشید

امنیت

افزایش خطر نفوذ هکرها به گوشی‌های هوشمند
 • ۴۴ میلیون حساب کاربری مایکروسافت امنیت ندارند

  ۴۴ میلیون حساب کاربری مایکروسافت امنیت ندارند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - یافته‌های گروه تحقیقاتی مایکروسافت نشان می‌دهد حدود ۴۴ میلیون حساب کاربری فعال در خدمات مختلف این شرکت وجود دارد که از کلمات عبور هک شده یا دارای مشکل امنیتی استفاده می‌کنند

 • امنیت فضای سایبری در سال 2020 زیر ذره بین مرکز ماهر

  امنیت فضای سایبری در سال 2020 زیر ذره بین مرکز ماهر

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای ۵ پیش‌بینی از امنیت فضای سایبری برای سال ۲۰۲۰ و چالش‌های پیش‌روی آن را منتشر کرد.

 • ارایه سامانه ای برای پیش بینی حملات سایبری

  ارایه سامانه ای برای پیش بینی حملات سایبری

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به دستاوردهای این پژوهشگاه گفت: سامانه "پدسا"ی این پژوهشگاه شرایطی را فراهم می‌کند که یک قدم از حمله جلوتر باشیم؛ چراکه "پدسا" قبل از حمله میزان تاب‌آوری زیرساخت‌ها را می‌سنجد.

 • تروجان های جاسوسی ویندوزهای جدید را هدف قرار می‌دهند

  تروجان های جاسوسی ویندوزهای جدید را هدف قرار می‌دهند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری نسبت به فعالیت تروجان های جاسوسی که به کاربران ویندوزهای جدید حمله می کنند، هشدار داد و از کاربران خواست ایمیل های ناشناس را باز نکنند.

 • محافظت از سیستم‌ها و داده‌های کاربران اولویت امنیت سایبری کشور

  محافظت از سیستم‌ها و داده‌های کاربران اولویت امنیت سایبری کشور

  آی‌سی‌تی‌نیوز - ابزارها و بسترهایی از جمله ایمیل، که استفاده زیادی داشته و به صورت گسترده کاربران با آن سر و کار دارند، از جهتی دیگر به‌معنای افزایش ریسک و آسیب‌پذیری برای تیم‌های امنیتی است. صرف‌نظر از اینکه تمهیدات امنیتی در این بستر انجام شده باشد، تهدیداتی همچون باج‌افزار، فیشینگ یا حملات هدفمند به پلتفرم‌های محبوب در سال جدید مورد توجه هستند و محافظت از سیستم‌ها و داده‌های کاربران و سازمان‌ها کاری است که متخصصان حوزه امنیت باید روی آن متمرکز شوند.

 • راه اندازی کارزار فیشینگ جدید توسط مهاجمان سایبری

  راه اندازی کارزار فیشینگ جدید توسط مهاجمان سایبری

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مهاجمان سایبری در قالب یک کارزار فیشینگ مرموز جدید، سازمان‌های دولتی را در کشورهای مختلف هدف قرار داه و اطلاعات برخی قراردادها و احرازهویت آنها را سرقت می‌کنند.

 • فیشینگ چگونه صورت می‌گیرد

  فیشینگ چگونه صورت می‌گیرد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - فیشینگ (Phishing) به تلاش برای به‌دست‌آوردن اطلاعاتی مانند نام کاربری یا گذرواژه یا اطلاعات حساب بانکی ازطریق جعل وب‌سایت و آدرس ایمیل و روش‌های متنوع دیگر گفته می‌شود.

 • کلید فیزیکی از خودروهای آئودی حذف می‌شود

  کلید فیزیکی از خودروهای آئودی حذف می‌شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - پیشرفت‌های فنی در طراحی خودرو اجتناب‌ناپذیر است. خودروسازان در پی یافتن راه‌هایی برای آسان‌، جذاب‌ و بهتر کردن امکانات و قابلیت‌های محصولات خود هستند. به‌عنوان مثال چراغ‌های جلو را در نظر بگیرید

 • حملات مبتنی بر باج افزار ترسناک‌تر شده‌اند

  حملات مبتنی بر باج افزار ترسناک‌تر شده‌اند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - حملات مبتنی بر باج افزار به خودی خود یکی از ترسناک‌ترین اقدامات هکرها به شمار می‌رود. قبلا پس از آلوده شدن سیستم هر شخصی به باج افزار‌ها، آن شخص می‌توانست با پرداخت مبلغ درخواستی، داده‌های خود را نجات دهد یا این که پولی نپردازد و کلا بی‌خیال داده‌ها شود.

 • ناامن ترین پسوردهای سال 2019 چیست

  ناامن ترین پسوردهای سال 2019 چیست

  آی‌سی‌تی‌نیوز - طی شش ماه اول سال 2019 میلادی بیش از 4 میلیارد حساب کاربری فاش شده که به تنهایی آمار نگران کننده ای محسوب می شود. بدتر از آن، پسوردهاییست که کاربران برای حفاظت از اکانت های خود انتخاب می کنند.

 • دفع حمله سایبری به سامانه های دولت الکترونیک

  دفع حمله سایبری به سامانه های دولت الکترونیک

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از دفع یک حمله سایبری به سامانه های دولت الکترونیک خبر داد.

 • فردی با دسترسی به دوربین نظارتی امنیتی یک دختر بچه را ترساند

  فردی با دسترسی به دوربین نظارتی امنیتی یک دختر بچه را ترساند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - به نقل از سی ان ان، فردی با دسترسی به دوربین نظارتی امنیتیRing که در خانه یک خانواده در می سی سی پی نصب شده، از بلندگوی آن برای ترساندن یک دختربچه ۸ ساله استفاده کرد. هکر مذکور ادعا کرد بابانوئل است و دختربچه را تشویق کرد اتاق خوابش را بهم بریزد.

 • مقابله با یک حمله سایبری علیه دولت الکترونیک

  وزیر ارتباطات خبر داد:

  مقابله با یک حمله سایبری علیه دولت الکترونیک

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از مقابله با یک حمله سایبری علیه دولت الکترونیک، توسط سپر امنیتی دژفا خبر داد.

 • حملات سایبری هدفمند به کسب و کارها اینترنتی

  حملات سایبری هدفمند به کسب و کارها اینترنتی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - با توجه به این‌که در حال حاضر مهاجمان به دلیل ضعف‌های امنیتی موجود در این بخش، به طور جدی در حال انجام حملات سایبری هدفمند هستند، پیشگیری از حمله‌ سایبری برای کسب‌وکارهای کوچک موردی است که باید برای امنیت سایبری آن‌ها بسیار جدی گرفته‌ شود.

 • خطر سوءاستفاده از اطلاعات هویتی سیم‌کارت را جدی بگیرید

  خطر سوءاستفاده از اطلاعات هویتی سیم‌کارت را جدی بگیرید

  آی‌سی‌تی‌نیوز - پس از سوءاستفاده از اطلاعات هویتی سیم‌کارت، نوبت به ایجاد حساب در شبکه‌های اجتماعی با استفاده از شماره‌های کاربران رسیده که می‌تواند تبعات زیادی برای صاحب اصلی شماره داشته باشد و به همین دلیل به کاربران توصیه می‌شود افراد از سپردن گوشی خود به افراد ناشناس و نامطمئن خودداری کنند.

 • کشف و مسدودسازی ۹۵۰ درگاه‌ پرداخت بانکی جعلی

  کشف و مسدودسازی ۹۵۰ درگاه‌ پرداخت بانکی جعلی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - جدیدترین گزارش مرکز ماهر از مسدودسازی درگاه‌های فیشینگ توسط افزونه «تور» نشان از کشف و مسدودسازی ۹۵۰ درگاه‌ پرداخت بانکی جعلی دارد.

 • روش هایی برای پیشگیری از وقوع حملات سایبری

  روش هایی برای پیشگیری از وقوع حملات سایبری

  آی‌سی‌تی‌نیوز - با توجه به این‌که در حال حاضر مهاجمان به دلیل ضعف‌های امنیتی موجود در این بخش، به طور جدی در حال انجام حملات سایبری هدفمند هستند، پیشگیری از حمله‌ سایبری برای کسب‌وکارهای کوچک موردی است که باید برای امنیت سایبری آن‌ها بسیار جدی گرفته‌ شود.

 • وقوع حمله سازمان یافته‌ علیه زیرساخت‌های کشور

  وزیر ارتباطات اعلام کرد:

  وقوع حمله سازمان یافته‌ علیه زیرساخت‌های کشور

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر ارتباطات گفت: اخیرا یک حمله سازمان یافته‌ علیه زیرساخت‌های کشور انجام گرفت که توسط سپر امنیتی دفع شد و حمله بسیار بزرگی هم بود.

 • مشتریان بانکی میزان سوءاستفاده‌ از کارت‌های بانکی را کاهش دهند

  مشتریان بانکی میزان سوءاستفاده‌ از کارت‌های بانکی را کاهش دهند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - با افزایش میزان سوءاستفاده‌ از کارت‌های بانکی، مشتریان می‌توانند با اقدامات امنیتی، از احتمال قربانی‌ شدن در این حملات بکاهند.

 • کشف بیش از ۱۷۰۰ اپلیکیشن باج افزار

  وزیر ارتباطات خبر داد:

  کشف بیش از ۱۷۰۰ اپلیکیشن باج افزار

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر ارتباطات از کشف بیش از ۱۷۰۰ اپلیکیشن باج افزار با تعداد نصب بالا توسط مرکز ماهر خبر داد که بیشترین آن مربوط به فیلترشکن‌ها با ۱۷ میلیون قربانی بوده است.