ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز
همراه ما باشید

امنیت

افزایش خطر نفوذ هکرها به گوشی‌های هوشمند
 • افزایش خطر نفوذ هکرها به گوشی‌های هوشمند

  افزایش خطر نفوذ هکرها به گوشی‌های هوشمند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - بسیاری از تحلیلگران فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام کرده‌اند که خطر نفوذ هکرها به گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۲۰ بسیار بالاتر از سال‌های قبل خواهد بود.

 • نسخه جدید باج افزار STOP شناسایی شد

  نسخه جدید باج افزار STOP شناسایی شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - نسخه جدیدی از باج‌افزار استاپdjvu STOP شناسایی شده که با فایل‌های نصب جعلی برنامه‌ها و اجرای فایل‌های پیوست آلوده پست‌های الکترونیکی منتشر می‌شود و تعداد زیادی از مراکز و کاربران ایرانی به آن آلوده شده‌اند.

 • مراقب واریزهای مشکوک به حساب خود باشید

  مراقب واریزهای مشکوک به حساب خود باشید

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس پلیس فتا پایتخت گفت: اگر پولی به حسابتان واریز و بعد برداشت شد به پلیس اطلاع دهید چراکه مجرمان با این روش پولشویی می‌کنند و عدم اطلاع شما یعنی شما هم با آنها همدست هستید.

 • رمزگشایی از روش ریپورت کردن اکانت های آسیب رسان

  رمزگشایی از روش ریپورت کردن اکانت های آسیب رسان

  آی‌سی‌تی‌نیوز - اینترنت علاوه بر مزایا، مضراتی هم دارد؛ یکی از این مضرات سوء استفاده بعضی کاربرها یا نهادهای وابسته به برخی دولت‌های بیگانه در فضای اجتماعی است که با هدف هک، توهین و تخریب دیگران و شخصیت‌های مهم انجام می‌شود.

 • تهدید جدید ایمیل های فیشینگ برای کاربران

  تهدید جدید ایمیل های فیشینگ برای کاربران

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری نسبت به تهدید جدید ایمیل های فیشینگ برای کاربران از طریق نسخه تکامل یافته باج‌افزار DeathRansom هشدار داد.

 • کابل یو اس بی جدید برای حفاظت از لپ تاپ طراحی شد

  کابل یو اس بی جدید برای حفاظت از لپ تاپ طراحی شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - تصور کنید با لپ‌تاپ خود در محیطی عمومی کار می‌کنید و ناگهان فردی دستگاه شما را می‌دزدد. شاید چنین سناریویی عجیب و دور از انتظار به‌نظر برسد؛ اما به‌‌هرحال ترسناک است. در چنین مواقعی، اگر اطلاعات مهمی روی لپ‌تاپ داشته باشید، دزد مذکور به کل زندگی دیجیتالی شما دسترسی خواهد داشت

 • شناسایی یک بدافزار جدید توسط مرکز افتا

  شناسایی یک بدافزار جدید توسط مرکز افتا

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مرکز مدیریت راهبردی افتا کد منبع ابزارهای شناسایی و پاکسازی بدافزار منسوب به گروه APT۲۷ را منتشر کرد.

 • کتابی در خصوص تهدیدات سایبری آمریکا علیه ایران منتشر شد

  کتابی در خصوص تهدیدات سایبری آمریکا علیه ایران منتشر شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - کتاب «تهدیدات سایبری ایالات متحده علیه امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران» توسط مؤسسه مطالعات و تحقیقات بین‌المللی ابرار معاصر تهران منتشر شد.

 • یک گروه هکر چینی روش احراز هویت دو مرحله‌ ای را هک کردند

  یک گروه هکر چینی روش احراز هویت دو مرحله‌ ای را هک کردند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - یک گروه هکر چینی به نام APT20 موفق شده است روش احراز هویت دو مرحله‌ ای را بدون خاموش کردن تنظیمات هشداردهنده دور بزند که باعث می‌شود این روش امنیتی آسیب‌پذیر باشد.

 • ثبت ۲۳ هزار پرونده برداشت غیر مجاز از طریق فیشینگ

  ثبت ۲۳ هزار پرونده برداشت غیر مجاز از طریق فیشینگ

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رییس پلیس فتای پایتخت با اشاره به ثبت ۲۳ هزار پرونده برداشت غیر مجاز از طریق فیشینگ و اسکیمر از ابتدای سال جاری گفت: با اجرای طرح رمز دوم پویا کلاهبرداری‌های مالی کاهش می‌یابد.

 • شبکه ملی، پایدار و مصون از تهدیدات سایبری است

  شبکه ملی، پایدار و مصون از تهدیدات سایبری است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مجری پروژه پیوست پدافندی شبکه ملی اطلاعات معتقد است: اگر شبکه ملی، پایدار و مصون از تهدیدات و تاب آور باشد و مردم نیز در استفاده از آن با مشکلی مواجه نشوند، حاکمیت سایبری محقق شده است.

 • افزایش حملات باج افزارها به شهرداری‌ها

  افزایش حملات باج افزارها به شهرداری‌ها

  آی‌سی‌تی‌نیوز - بررسی‌های مؤسسه امنیتی کاسپراسکای نشان می‌دهد حملات باج افزارها به شهرداری‌ها و مؤسسات مرتبط به آنها مانند شوراهای شهرها در سال ۲۰۱۹ به شدت افزایش یافته است.

 • روسیه در مقابل تهاجم سایبری مقاوم می شود

  روسیه در مقابل تهاجم سایبری مقاوم می شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - نشریه آمریکایی فوربز با اشاره به راه اندازی آزمایشی اینترنت داخلی در روسیه اذعان کرد دلیل رسمی این آزمایش ها طبیعت تهاجمی استراتژی امنیت سایبری آمریکاست و روسیه نیاز به دفاع موثری در برابر آن دارد.

 • الزامات تحقق حاکمیت سایبری در کشور

  الزامات تحقق حاکمیت سایبری در کشور

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مجری پروژه پیوست پدافندی شبکه ملی اطلاعات معتقد است: اگر شبکه ملی، پایدار و مصون از تهدیدات و تاب آور باشد و مردم نیز در استفاده از آن با مشکلی مواجه نشوند، حاکمیت سایبری محقق شده است.

 • برداشت غیر مجاز در صدر جرایم فضای مجازی

  برداشت غیر مجاز در صدر جرایم فضای مجازی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: ۵۶ درصد از جرایم در فضای مجازی به برداشت‌های غیر مجاز از حساب افراد اختصاص دارد.

 • اطلاعات بیش از ۲۶۷ میلیون کاربر فیسبوک لو رفت

  اطلاعات بیش از ۲۶۷ میلیون کاربر فیسبوک لو رفت

  آی‌سی‌تی‌نیوز - براساس گزارشی جدید، اطلاعات بیش از ۲۶۷ میلیون کاربر شبکه‌ی اجتماعی فیسبوک شامل ID و شماره‌‌تلفن و نام آن‌ها مدتی پیش در دیتابیسی آنلاین فاش شده‌اند که امکان استفاده از آن‌ها برای پیام‌های اسپم و فیشینگ وجود دارد.

 • با ابزار ۱۵۰۰ دلاری روس‌ها می‌توان آیفون های جدید را هک کرد

  با ابزار ۱۵۰۰ دلاری روس‌ها می‌توان آیفون های جدید را هک کرد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - Elcomsoft که در زمینه توسعه نرم افزارهای ویژه جرم یابی دیجیتال برای دولت و سازمان های مجری قانون فعالیت دارد، از توسعه ابزاری به نام iOS Forensic Toolkit خبر داده که قادر به استخراج برخی داده ها از آیفون ها و آپیدهای لاک شده در حالت BFU است.

 • روزانه 150 پرونده در پلیس فتا تشکیل می شود

  روزانه 150 پرونده در پلیس فتا تشکیل می شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا پایتخت درباره شکل گیری پلیس فتا گفت: قوه قضائیه دادسرای ویژه جرائم رایانه‌ای را سال ۸۸ راه اندازی کرد. در آن زمان بخشی تخصصی در پلیس آگاهی به جرائم رایانه‌ای رسیدگی می‌کرد.

 • حفره‌ی امنیتی واتساپ شناسایی و رفع شد

  حفره‌ی امنیتی واتساپ شناسایی و رفع شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - حفره‌ی امنیتی واتساپ که اخیرا توسط کارشناسان کشف و رفع شده به مهاجمان سایبری اجازه می‌داد روند کار این پیام‌رسان را برای حاضران در یک گروه متوقف کنند.

 • هوش مصنوعی مهم ترین تهدید امنیتی سال 2020 می‌باشد

  هوش مصنوعی مهم ترین تهدید امنیتی سال 2020 می‌باشد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - ویدئوهای جعل عمیق که با استفاده از هوش مصنوعی به تقلید از سخنرانی‌های افراد مشهور و سیاستمداران می پردازند، چنان دقیق جعل می شوند که تشخیص قلابی بودن آنها تقریبا غیرممکن است