ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز
همراه ما باشید

بلاک‌چین

بوت‌کمپ بلاکچین برگزار می شود
 • بوت‌کمپ بلاکچین برگزار می شود

  بوت‌کمپ بلاکچین برگزار می شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - بوت‌کمپ بلاکچین روز شنبه ۲۳ آذرماه با هدف آموزش و تیم‌سازی با حمایت ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای استارت آپ‌های بلاکچینی برگزار خواهد شد.

 • بلاکچین ما را از دست اخبار کذب نجات می‌دهد

  بلاکچین ما را از دست اخبار کذب نجات می‌دهد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - ماشینسکی معتقد است متمرکزسازی اینترنت توسط شرکت هایی مثل فیسبوک و گوگل، عامل اصلی تحریف واقعیت در جهان امروز است و اخبار کذب و دروغ های آشکار، جای حقایق را گرفته اند. به عقیده او ظهور شبکه های اجتماعی متمرکز، انتشار اخبار کذب را سرعت بخشیده و سردرگمی فوق العاده ای را در مورد وقایع به وجود آورده است.

 • سرویس توکن بلاکچین مایکروسافت راه اندازی شد

  سرویس توکن بلاکچین مایکروسافت راه اندازی شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - هدف از راه اندازی سرویس توکن بلاکچین اژور تسهیل فرایندهای تعریف، ایجاد و مدیریت توکن ها برای دارایی های فیزیکی و دیجیتالی است. این سرویس در مدیریت خود شبکه بلاکچین نیز به کاربران کمک خواهد کرد.

 • استفاده از بلاک‌چین برای پیش گیری از اخبار دروغین

  استفاده از بلاک‌چین برای پیش گیری از اخبار دروغین

  آی‌سی‌تی‌نیوز - هیاهوی خبری بلاک‌چین هنوز ادامه دارد و ظرفیت‌های بی‌شمار خود را فراتر از رمزارزها فریاد می‌زند. دراین‌میان استارتاپ‌ها، سازمان‌ها و دولت‌ها تلاش می‌کنند تا در حوزه‌های متنوع از فناوری جدید بهره ببرند. حوزه‌های گوناگونی از هویت دیجیتال تا رأی‌گیری و نظارت بر زنجیره‌ی تأمین درحال بررسی از سوی مقام‌های تأثیرگذار هستند تا شاید با بلاک‌چین به‌صورت بهینه‌تری اجرا شوند

 • کارگاه آموزشی رمز ارز برگزار می شود

  کارگاه آموزشی رمز ارز برگزار می شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - کارگاه های آموزشی مرتبط با فناوری بلاک‌چین و رمز ارز توسط پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می شود.

 • توسعه بلاکچین در ایران در دستور کاری معاونت علمی

  توسعه بلاکچین در ایران در دستور کاری معاونت علمی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - دبیرستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: باید با ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز، اقدامات لازم برای توسعه بلاکچین در ایران و استفاده از این فناوری انجام شود.

 • رکورد مصرف برق شبکه بیتکوین شکسته شد

  رکورد مصرف برق شبکه بیتکوین شکسته شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - بر اساس داده‌های به دست آمده از مخزن کریپتو ماینینگ BTC.com، میانگین دو هفته‌ای نرخ هش بیتکوین گذر محسوسی از حد آستانه داشته و به ۸۵ اگزاهش بر ثانیه (EH/s) رسیده است. علاوه بر این «سختی ماینینگ» که به عنوان معیاری برای سنجش سختی ساخت یک بلوک از مبادلات بیتکوینی تعریف شده به نزدیک 12 تریلیون رسیده است.

 • استفاده از بلاک چین جهت شفاف سازی حساب مالی سرخابی ها

  استفاده از بلاک چین جهت شفاف سازی حساب مالی سرخابی ها

  آی‌سی‌تی‌نیوز - عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات از برنامه‌ریزی و هدف این سازمان برای ایجاد زیرساخت انجام تراکنش‌های استقلال و پرسپولیس بر بستر بلاکچین به منظور شفاف سازی تراکنش‌ها و مشارکت هواداران خبر داد.

 • رفع چالش‌های پیش روی بازار سرمایه از طریق بلاک چین

  رفع چالش‌های پیش روی بازار سرمایه از طریق بلاک چین

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرعامل فرابورس گفت: در راستای رفع چالش‌های پیش روی بازار سرمایه از طریق تکنولوژی بلاک‌چین و بر اساس ‏موضوع فعالیت فرابورس،بنا داریم نظرات و راه‌حل‌های فعالان بلاک‌چین را بررسی کنیم.

 • همه چیز درباره استخراج بیت‌کوین

  همه چیز درباره استخراج بیت‌کوین

  آی‌سی‌تی‌نیوز - بیت‌کوین(Bitcoin) یک ارز رمزنگاری شده یا اصطلاحاً "رمز ارز" است که هنوز مانند پول‌های فیزیکی در بسیاری از کشورها به رسمیت شناخته نمی‌شود اما همان کارکرد را دارد. این رمز ارز یک ارز دیجیتالی است که روشی خاص برای استخراج دارد و ما در ادامه این روش را مفصل توضیح می‌دهیم.