ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز
همراه ما باشید

بلاک‌چین

استفاده از بلاک‌چین برای پیش گیری از اخبار دروغین
 • استفاده از بلاک‌چین برای پیش گیری از اخبار دروغین

  استفاده از بلاک‌چین برای پیش گیری از اخبار دروغین

  هیاهوی خبری بلاک‌چین هنوز ادامه دارد و ظرفیت‌های بی‌شمار خود را فراتر از رمزارزها فریاد می‌زند. دراین‌میان استارتاپ‌ها، سازمان‌ها و دولت‌ها تلاش می‌کنند تا در حوزه‌های متنوع از فناوری جدید بهره ببرند. حوزه‌های گوناگونی از هویت دیجیتال تا رأی‌گیری و نظارت بر زنجیره‌ی تأمین درحال بررسی از سوی مقام‌های تأثیرگذار هستند تا شاید با بلاک‌چین به‌صورت بهینه‌تری اجرا شوند

 • کارگاه آموزشی رمز ارز برگزار می شود

  کارگاه آموزشی رمز ارز برگزار می شود

  کارگاه های آموزشی مرتبط با فناوری بلاک‌چین و رمز ارز توسط پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می شود.

 • توسعه بلاکچین در ایران در دستور کاری معاونت علمی

  توسعه بلاکچین در ایران در دستور کاری معاونت علمی

  دبیرستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: باید با ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز، اقدامات لازم برای توسعه بلاکچین در ایران و استفاده از این فناوری انجام شود.

 • رکورد مصرف برق شبکه بیتکوین شکسته شد

  رکورد مصرف برق شبکه بیتکوین شکسته شد

  بر اساس داده‌های به دست آمده از مخزن کریپتو ماینینگ BTC.com، میانگین دو هفته‌ای نرخ هش بیتکوین گذر محسوسی از حد آستانه داشته و به ۸۵ اگزاهش بر ثانیه (EH/s) رسیده است. علاوه بر این «سختی ماینینگ» که به عنوان معیاری برای سنجش سختی ساخت یک بلوک از مبادلات بیتکوینی تعریف شده به نزدیک 12 تریلیون رسیده است.

 • استفاده از بلاک چین جهت شفاف سازی حساب مالی سرخابی ها

  استفاده از بلاک چین جهت شفاف سازی حساب مالی سرخابی ها

  عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات از برنامه‌ریزی و هدف این سازمان برای ایجاد زیرساخت انجام تراکنش‌های استقلال و پرسپولیس بر بستر بلاکچین به منظور شفاف سازی تراکنش‌ها و مشارکت هواداران خبر داد.

 • رفع چالش‌های پیش روی بازار سرمایه از طریق بلاک چین

  رفع چالش‌های پیش روی بازار سرمایه از طریق بلاک چین

  مدیرعامل فرابورس گفت: در راستای رفع چالش‌های پیش روی بازار سرمایه از طریق تکنولوژی بلاک‌چین و بر اساس ‏موضوع فعالیت فرابورس،بنا داریم نظرات و راه‌حل‌های فعالان بلاک‌چین را بررسی کنیم.

 • همه چیز درباره استخراج بیت‌کوین

  همه چیز درباره استخراج بیت‌کوین

  بیت‌کوین(Bitcoin) یک ارز رمزنگاری شده یا اصطلاحاً "رمز ارز" است که هنوز مانند پول‌های فیزیکی در بسیاری از کشورها به رسمیت شناخته نمی‌شود اما همان کارکرد را دارد. این رمز ارز یک ارز دیجیتالی است که روشی خاص برای استخراج دارد و ما در ادامه این روش را مفصل توضیح می‌دهیم.