ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز
همراه ما باشید

هوش مصنوعی

نخستین تبلت مجهز به فناوری۵G عرضه شد
 • نخستین تبلت مجهز به فناوری۵G عرضه شد

  نخستین تبلت مجهز به فناوری۵G عرضه شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - سامسونگ نخستین تبلت مجهز به فناوری۵G را در کره جنوبی عرضه می کند. این دستگاه دارای نمایشگر ۱۰.۵ اینچی است.

 • فناوری ۵G ابزار پزشکان برای کمک به مبتلایان به کرونا

  فناوری ۵G ابزار پزشکان برای کمک به مبتلایان به کرونا

  آی‌سی‌تی‌نیوز - شرکت‌های تکنولوژی و مخابراتی در چین در خصوص کنترل و درمان از راه دور مبتلایان به ویروس کرونا در چین با بهره‌مندی از شبکه ۵G اعلام آمادگی کرده‌اند.

 • معاونت علمی و فناوری بوت‌کمپ اینترنت اشیا برگزار می کند

  معاونت علمی و فناوری بوت‌کمپ اینترنت اشیا برگزار می کند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاونت علمی و فناوری بوت‌کمپ اینترنت اشیا را در استان گلستان برگزار می کند.

 • مایکروسافت و گوگل بر سر سیستم تشخیص چهره اختلاف دارند

  مایکروسافت و گوگل بر سر سیستم تشخیص چهره اختلاف دارند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مقررات مربوط به سیستم‌های تشخیص چهره، در حال تبدیل‌شدن به یک اختلاف اساسی میان بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری جهان است. مدیرعامل گوگل و آلفابت، ساندار پیچای، نظری مشابه با پیشنهاد اخیر اتحادیه‌ی اروپا داشته و موافقت خود را با ممنوعیت موقتی استفاده از این فناوری ابراز کرده، اما مدیر ارشد حقوقی مایکروسافت، برد اسمیت، در مورد چنین مداخلاتی هشدار داده است

 • مدیرعامل گوگل دربار‌ه‌ دیپ‌فیک هشدار داد

  مدیرعامل گوگل دربار‌ه‌ دیپ‌فیک هشدار داد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرعامل گوگل، ساندار پیچای، با انتشار یادداشتی در فایننشال تایمز، درباره‌ی خطرهای هوش مصنوعی و توسعه‌ی دیپ‌فیک هشدار داد. سوءاستفاده از قابلیت‌های تشخیص چهره‌ی هوش مصنوعی و گسترش محتوا و اخبار دروغین، موضوع اصلی یادداشت پیچای بودند

 • هکرها می‌توانند محصولات مبتنی بر اینترنت اشیاء را هک کنند

  هکرها می‌توانند محصولات مبتنی بر اینترنت اشیاء را هک کنند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - محققان آمریکایی هشدار می‌دهند که هکرها می‌توانند با فریب دادن محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا آنها را به خیانت کردن به مالکان خود وادار کنند.

 • وزارت ارتباطات درباره هک شدن وب سایتش اطلاعیه داد

  وزارت ارتباطات درباره هک شدن وب سایتش اطلاعیه داد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مرکز ماهر درباره ادعای هک و نفوذ به وب‌سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اطلاعیه‌ای صادر کرده و نوشت: در این رویداد هیچ‌گونه نفوذ و دسترسی غیرمجاز و یا اعمال تغییری در محتوای وب‌سایت صورت نگرفت.

 • پروژه مرموز انسان های مصنوعی سامسونگ رونمایی شد

  پروژه مرموز انسان های مصنوعی سامسونگ رونمایی شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - یکی از شرکت های وابسته به سامسونگ به نام STAR Labs رسما از پروژه مرموز «انسان های مصنوعی» خود به نام نئون در CES 2020 رونمایی کرد. نئون در واقع آواتارهایی دیجیتالی (انسان های کارتونی تصویرسازی شده توسط کامپیوتر) هستند که سامسونگ با نام انسان های مصنوعی آن را معرفی کرده است.

 • هوش مصنوعی به فضانوردان کمک می‌کند

  هوش مصنوعی به فضانوردان کمک می‌کند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - انسان‌ها در طول میلیون‌ها سال برای زندگی روی زمین به تکامل رسیده‌اند. یکی از اهداف بشر امروزی، فرستادن انسان به مأموریت‌های فضایی طولانی‌مدت است که پیش‌نیاز اصلی آن بقا در این بازه‌ی طولانی است.

 • آمریکایی ها زیر سایه غول چینی قرار گرفت

  آمریکایی ها زیر سایه غول چینی قرار گرفت

  آی‌سی‌تی‌نیوز - بنچمارک «ارزیابی درک زبان عمومی» (GLUE) برای آموزش، ارزیابی و تحلیل سیستم های فهم زبان های طبیعی (NLU) به کار می رود.

 • اندروید محدودیت حجمی را برمیدارد

  اندروید محدودیت حجمی را برمیدارد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - ضبط ویدئوهای ۴k با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه از این هم فضای بیشتری اشغال می‌کنند. همچنین جای تعجبی ندارد اگر در آینده نزدیک نخستین دستگاه‌هایی که از قابلیت ضبط ویدئوهای ۸k برخوردارند در بازار ظاهر شوند. با توجه به این پیشرفت‌ها، حجم ویدئوهای ضبط شده در هر دقیقه بالا و بالاتر رفته و این به آن معنی است که هربار زمان ویدئویی که در محدوده ۴ گیگابایت ضبط می‌کنید، کوتاه و کوتاه‌تر خواهد شد.

 • هوش مصنوعی باید زبان طبیعی را درک می‌کند

  هوش مصنوعی باید زبان طبیعی را درک می‌کند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - اوایل ماه جاری، بایدو، غول فناوری چینی، موفق شد بیشترین پتنت در حوزه‌ی هوش مصنوعی را ثبت کند و مایکروسافت و گوگل را در رقابت تنگاتنگ در این حوزه پشت‌سر گذاشت. بایدو که برخی آن را همتای چینی گوگل می‌دانند، بیشترین ثبت اختراع و رقابت را در حوزه‌ی ارزشیابی درک زبان عمومی داشته است که به‌اختصار GLUE خوانده می‌شود

 • دوره‌های آموزش جامع و تخصصی اینترنت اشیاء برگزار می شود

  دوره‌های آموزش جامع و تخصصی اینترنت اشیاء برگزار می شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - دوره‌های آموزش جامع و تخصصی اینترنت اشیاء با حمایت ستاد توسعه فناوری‌‏های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ۲۷ تا ۲۹ آذرماه امسال برگزار می‌شود.

 • توسعه فناوری هوش مصنوعی اولویت امروز کشور

  توسعه فناوری هوش مصنوعی اولویت امروز کشور

  آی‌سی‌تی‌نیوز - دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی گفت: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های ما توسعه فناوری‌های حوزه هوش مصنوعی است.

 • این هوش مصنوعی قطعات لگو را مرتب می‌کند

  این هوش مصنوعی قطعات لگو را مرتب می‌کند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - یک کاربر یوتیوب با استفاده از "هوش مصنوعی" دستگاهی ساخته که می‌تواند قطعات لگو را مرتب کند.

 • هوش مصنوعی Neon سامسونگ به زودی معرفی خواهد شد

  هوش مصنوعی Neon سامسونگ به زودی معرفی خواهد شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - یکی از مدیران اجرایی سامسونگ به‌همراه یکی از کارگردانان شناخته‌شده‌‌ی سینما که پیش‌تر سابقه‌ی برنده شدن جایزه‌‌ی اسکار را دارد، به‌تازگی توییت‌هایی درمورد نوعی «موجود مبتنی‌بر هوش مصنوعی» منتشر کرده و مدعی شده‌اند که سامسونگ قصد دارد طی هفته‌های پیش‌رو، به‌صورت رسمی آن را در معرض دید قرار دهد

 • تلاش برای جلوگیری از پیش‌داوری هوش مصنوعی

  تلاش برای جلوگیری از پیش‌داوری هوش مصنوعی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - در سال‌های اخیر، کامپیوترها به‌لطف جهش‌ها و پیشرفت‌های چشمگیر هوش مصنوعی، دنیای اطراف را با وضوح بیشتری می‌بینند؛ اما ممکن است انسان با آگاهی از ذهنیت هوش مصنوعی نسبت به خود، شگفت‌زده و حتی ناامید شود.

 • پایه اصلی اقتصاد دیجیتال مبتنی بر هوش مصنوعی است

  وزیر ارتباطات مطرح کرد:

  پایه اصلی اقتصاد دیجیتال مبتنی بر هوش مصنوعی است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر ارتباطات با بیان اینکه پایه اصلی اقتصاد دیجیتال مبتنی بر هوش مصنوعی است بر ضرورت همکاری‌های مشترک ایران و ترکیه در زمینه توسعه دانش هوش مصنوعی تأکید کرد.

 • احتمال ورود کالای سخت افزاری دست دوم به کشور

  احتمال ورود کالای سخت افزاری دست دوم به کشور

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وزارت صنعت، معدن و تجارت، در پی درخواست سازمان نظام صنفی رایانه ای، برای تشکیل جلسات تخصصی و تدوین ضوابط واردات کالاهای مستعمل فناوری اطلاعات اعلام آمادگی کرد.

 • این ربات هات‌داگ می‌پزد و سرو می‌کند

  این ربات هات‌داگ می‌پزد و سرو می‌کند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - آماده‌کردن هات‌داگ را درنظر بگیرید. درحالی‌که ممکن است برای انسان‌ها بسیار ساده به‌نظر برسد، آموزش ربات برای آماده‌ و سِروکردن هات‌داگ کار ساده‌ای نیست.