ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز
همراه ما باشید

بانکداری الكترونيک

رمزگشایی از نگرانی های بانک مرکزی در خصوص ارزهای دیجیتال
 • برنامه بانک مرکزی برای اعطای قانونی کارتخوان

  برنامه بانک مرکزی برای اعطای قانونی کارتخوان

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیر نظارت بر پرداخت شاپرک از برنامه بانک مرکزی و شرکت شاپرک برای اعطای قانونی دستگاه کارتخوان سیار به دست فروشان و خرده فروشی‌های سیار با اطلاعات هویتی حداقلی معتبر خبر داد.

 • بررسی فواید بانکداری باز برای کشور

  بررسی فواید بانکداری باز برای کشور

  آی‌سی‌تی‌نیوز - بانکداری باز یکی از مفاهیمی است که این روزها شاید دغدغه بانکداران کشور باشد اما بانکداری باز چیست و چه فوایدی برای نظام بانکی و اقتصاد دارد در میزگردی به این سوالات پاسخ داده است.

 • کلاهبرداران در کمین پرداخت های آنلاین

  کلاهبرداران در کمین پرداخت های آنلاین

  آی‌سی‌تی‌نیوز - کلاهبرداران از هر فرصتی برای سوءاستفاده از شرایط موجود برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کنند و در حال حاضر پرداخت فطریه از طریق اپلیکیشن‌های متعدد هم می‌تواند یکی از این روش‌ها باشد و به همین دلیل کاربران باید این پرداخت‌ها را از روش‌های مطمئن انجام دهند.

 • تاکید رییس بانک مرکزی بر عدم حذف سامانه نیما

  تاکید رییس بانک مرکزی بر عدم حذف سامانه نیما

  آی‌سی‌تی‌نیوز - ​​​​​​​ رییس کل بانک مرکزی، گفت: سامانه نیما محور تبادل تجارت ارزی کشور است و به هیچ وجه حذف نمی شود.

 • فعالیت نزدیک به صد میلیون کارت بانکی در کشور

  فعالیت نزدیک به صد میلیون کارت بانکی در کشور

  آی‌سی‌تی‌نیوز - بر اساس آمار بانک مرکزی و شاپرک، از تعداد ۳۴۰ میلیون کارت صادر شده بانکی در کشور بالغ بر۹۶ میلیون و ۹۵۸ هزار کارت بانکی از جمله کارت اعتباری، برداشت و هدیه در فروردین ماه ۹۸ تراکنش داشتند.

 • ورود وزارت اقتصاد به اقتصاد هوشمند

  ورود وزارت اقتصاد به اقتصاد هوشمند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر اقتصاد ، اقتصاد هوشمند را یکی از ستون‌های برنامه مدیریت وزارت اقتصاد دانست و معتقد است این وزارتخانه در دو حوزه دارایی دیجیتال و همچنین قانون زیست و کسب وکار دیجیتال باید نقش آفرینی کند.

 • میزگرد بانکداری باز؛ فرصت‌ها و چالش‌ها برگزار می شود

  میزگرد بانکداری باز؛ فرصت‌ها و چالش‌ها برگزار می شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - دومین میزگرد باشگاه دیجیتال با محوریت "بانکداری باز؛ فرصت‌ها و چالش‌ها" عصر امروز با حضور کارشناسان ارشد این حوزه برگزار شد.

 • وزارت ارتباطات اشکالات طرح رمز دوم یکبار مصرف را مطرح کرد

  وزارت ارتباطات اشکالات طرح رمز دوم یکبار مصرف را مطرح کرد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در نامه‌ای به رییس کل بانک مرکزی اشکالات طرح رمز دوم یکبار مصرف را اعلام و پیشنهاداتی برای بازبینی در این خصوص مطرح کرد.

 • بانک مرکزی به دنبال کشف تراکنش های داخل به خارج

  بانک مرکزی به دنبال کشف تراکنش های داخل به خارج

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی با سرویس ایران اکسس به دنبال تشخیص تراکنش‌های بانکی داخل و خارج از ایران است تا از انجام تراکنش‌های بانکی خارج از ایران جلوگیری شود.

 • ارایه خدمات بانکی فقط به دارندگان کارت هوشمند ملی صورت می گیرد

  ضرب الاجلی دیگر برای دریافت کارت هوشمند ملی

  ارایه خدمات بانکی فقط به دارندگان کارت هوشمند ملی صورت می گیرد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - با اعلام سازمان ثبت احوال کشور، بانک‌ها با توجه به انقضای مهلت اعتبار کارت‌های ملی قدیمی مکلف به ارائه خدمات بانکی به دارندگان رسید ثبت نام کارت ملی هوشمند همراه با ارائه اصل شناسنامه هستند.

 • امکان استفاده از رمز یکبار مصرف بانکی از امروز

  امکان استفاده از رمز یکبار مصرف بانکی از امروز

  آی‌سی‌تی‌نیوز - بر اساس برنامه ریزی‌ها قرار بود بانک‌ها از اول خردادماه ۹۸ رمز دوم ثابت را حذف کرده تا با جایگزینی رمز یکبارمصرف مقابله جدی با برداشت‌های غیرمجاز صورت گیرد اما به دلیل عدم آمادگی برخی از بانک‌ها بانک مرکزی اعلام کرد استفاده از رمز دوم ایستا از امروز برای تراکنش‌های کمتر از ۵۰۰ هزار تومان در صورت پذیرش مسئولیت سوءاستفاده‌ها و جبران خسارت توسط بانک مجاز است.

 • بی اثر بودن حمله سایبری اخیر به صرافی های ارز دیجیتال

  بی اثر بودن حمله سایبری اخیر به صرافی های ارز دیجیتال

  آی‌سی‌تی‌نیوز - به گفته کارشناسان حمله سایبری اخیر به صرافی‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده همچون بیت کوین در بازارهای جهانی آن بی تاثیر بوده است.

 • چالش گرانی کاغذ گریبانگیر دستگاه های پوز

  چالش گرانی کاغذ گریبانگیر دستگاه های پوز

  آی‌سی‌تی‌نیوز - سرپرست مدیرعامل شرکت کارت اعتباری ایران کیش گفت: افزایش هزینه ارز باعث شده تا تامین دستگاه کارتخوان و کاغذ کارتخوان به بحران و چالش‌هایی جدی در صنعت پرداخت تبدیل شود.

 • سود سهام شرکت خدمات انفورماتیک اعلام شد

  سود سهام شرکت خدمات انفورماتیک اعلام شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - شرکت خدمات انفورماتیک در مجمع عمومی عادی سالیانه ۱۰۰۰ ریال سود تقسیم کرد و مدیرعامل این شرکت برنامه‌های آتی خدمات انفورماتیک را تشریح کرد.

 • اجباری نبودن استفاده از رمز دوم یکبار مصرف

  اجباری نبودن استفاده از رمز دوم یکبار مصرف

  آی‌سی‌تی‌نیوز - طرح استفاده اجباری از رمز دوم یک‌بار مصرف که قرار بود از اول خردادماه اجرا شود، فعلا اجباری نیست و بانک‌هایی که زیرساخت لازم را ندارند می‌توانند از رمز ایستا استفاده کنند.

 • امكان استفاده از رمز دوم ايستا برای تراكنش های زير ۵۰۰ هزار تومان

  امكان استفاده از رمز دوم ايستا برای تراكنش های زير ۵۰۰ هزار تومان

  آی‌سی‌تی‌نیوز - بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی اعلام کرد که استفاده از رمز دوم ایستا برای تراکنش‌های کمتر از ۵۰۰ هزار تومان صرفا در صورت پذیرش مسئولیت سوءاستفاده‌ها و جبران خسارت توسط بانک است.

 • الزام بانك های کشور به حرکت به سمت بانکداری دیجیتال

  الزام بانك های کشور به حرکت به سمت بانکداری دیجیتال

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون بانک، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد گفت: بانک‌ها بر اساس سند بانکداری آینده مکلف هستند تا به صورت دوره‌ای گزارش توسعه زیرساخت‌ها و تحقق بانکداری دیجیتال را به وزارت اقتصاد گزارش کنند.

 • امکان دریافت رمز یکبار دوم مصرف از طریق پیامک

  امکان دریافت رمز یکبار دوم مصرف از طریق پیامک

  آی‌سی‌تی‌نیوز - یک کارشناس حوزه پرداخت گفت: بانک مرکزی به شبکه بانکی تاکید کرده تا زیرساخت ارائه رمز یکبار مصرف از طریق پیام کوتاه ایجاد شود تا صاحبان تلفن‌های همراه غیر هوشمند از رمزهای پویا استفاده کنند.

 • رمزگشایی از مشکلات پوز سیار برای کشور

  رمزگشایی از مشکلات پوز سیار برای کشور

  آی‌سی‌تی‌نیوز - اقتصاد ایران برخی مواقع دچار تناقض‌های خاصی می‌شود که وجود پوزهای سیار یکی از نمودهای اصلی و جالب توجه آن است.

 • بخش نامه بانک مرکزی در خصوص جایگزینی رمزهای پویا و ایستا

  بخش نامه بانک مرکزی در خصوص جایگزینی رمزهای پویا و ایستا

  آی‌سی‌تی‌نیوز - بانک مرکزی پیرو بخشنامه اي در خصوص جایگزینی رمزهای پویا به جای رمزهای ایستا در پرداخت‌های بدون حضور کارت نکاتی را برای توجه دقیق و اجرای مفاد آن به شبکه بانکی ابلاغ کرد.