ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز - خدمات الكترونيكی
همراه ما باشید

خدمات الكترونيكی

تذکر به دولت برای اجرا نشدن مصوبات «دولت الکترونیک»
 • سامانه سهام عدالت هم اختلال دارد!

  آی‌سی‌تی‌نیوز - درحالیکه حدود چهار روز از معرفی یک سامانه برای نشان دادن ارزش واقعی سهام عدالت گذشته است، بسیاری از سهام‌داران برای ورود به این سامانه دچار مشکل هستند و اطلاعات آن‌ها در سامانه تایید نمی‌شود.

 • اعتراف رییس کانون ناشران خانه موسیقی

  کنسرت‌های آنلاین نه جذاب هستند نه اقتصادی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس کانون ناشران خانه موسیقی معتقد است برگزاری کنسرت های آنلاین شرایطی برای فراموش نشدن هنرمندان است که برای مخاطبان جذابیت های لازم را ندارد.

 • نماینده مردم تهران:

  تشکیل کمیسیون فاوا در مجلس، ویژه است نه دایمی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیسیون ویژه فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال در مجلس یازدهم خبر داد.

 • راه‌اندازی سامانه دسترسی به ساختار قضایی کشورها

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه از راه‌اندازی سامانه دسترسی به ساختار قضایی تمام کشورهای دنیا خبر داد و مدعی شد که این اقدام برای نخستین بار در جهان صورت گرفته است.

 • ادامه محرومیت 3 میلیون مهاجر از خدمات الکترونیکی بانکی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - محرومیت 3 میلیون مهاجر ساکن ایران از کلیه امکانات و زیرساخت‌های خرید الکترونیک در ایام شیوع کرونا هم ادامه دارد و حل شدن این مسأله منوط به تهیه و اجرای دستورالعمل چگونگی ارائه خدمات الکترونیک بانکی به مهاجران ذیل ماده 73 آیین‌نامه ماده 14 الحاقی قانون مبارزه با پول‌شویی توسط بانک مرکزی است.

 • به علت تعلل بانک مرکزی

  مهم‌ترین بخش‌های قانون چک الکترونیکی هنوز اجرایی نشده است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - یک کارشناس امور بانکی با اشاره به تعلل زیاد و غیر قابل توجیه بانک مرکزی در اجرای بندهای فراوان قانون جدید چک از جمله چک الکترونیک گفت: متاسفانه تاکنون بانک مرکزی هنوز بخشی از بندهایی از این قانون که در تاریخ 21 آذر 97 هم لازم اجرا می شدند، را اجرایی نکرده است.

 • احتمالاً گزارش دقیقی از انتخابات الکترونیکی به رییس جمهور نمی‌رسد

  سخنگوی شورای نگهبان:

  احتمالاً گزارش دقیقی از انتخابات الکترونیکی به رییس جمهور نمی‌رسد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان گفت: به گفته خود وزیر کشور ارتباطات خوبی بین شورای نگهبان و وزارت کشور برای برگزاری انتخابات وجود دارد. روش انتخابات الکترونیکی مطلوب است، اما آنچه برای شورای نگهبان اهمیت دارد امنیت آرای مردم و پاسداری از آن است.

 • رفع ابهامات صدور کارت پایان خدمت هوشمند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: صدور کارت پایان خدمت هوشمند سربازان توسط سازمان وظیفه عمومی انجام می‌پذیرد و اجرای این کار مستلزم ثبت اطلاعات پایان خدمت آنان توسط یگان خدمتی در سامانه می‌باشد.

 • صدور مجوز نخستین شتاب‌دهنده در حوزه اقتصاد دیجیتال در دانشگاه آزاد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - نخستین شتاب‌دهنده دانشگاه آزاد اسلامی کشور با عنوان شتاب‌دهنده تخصصی تجارت الکترونیک و اقتصاد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه مجوز رسمی دریافت کرد.

 • رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اصفهان:

  پنجره واحد بخشی موثر در توسعه دولت الکترونیکی است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اصفهان گفت: پنجره واحد از موثرترین بخش‌ها در توسعه دولت الکترونیک در کشور است و بخش خصوصی استان آماده همکاری با دولت برای طراحی و راه‌اندازی آن است.

 • لیست قیمت‌ها در سایت ۱۲۴ آب رفت

  آی‌سی‌تی‌نیوز - طی دو ماهه اخیر تولیدکنندگان لوازم خانگی به بهانه اعمال تحریم و نبود مواد اولیه و بدون مجوز و سلیقه ای محصولات خود را ۱۵ تا ۳۰ درصد گران کرده اند.

 • توسط وزارت نیرو انجام می‌شود

  کنترل برق ادارات دولتی با اینترنت چیزها

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، از راه اندازی سامانه تنظیم و کنترل از راه دور دستگاه‌های سرمایشی ادارات بزرگ پایتخت در ساعات اوج بار خبر داد.

 • مجلس ایران در فهرست ۱۰ پارلمان برتر دنیا در استفاده از فناوری اطلاعات

  معاون اجرایی مجلس:

  مجلس ایران در فهرست ۱۰ پارلمان برتر دنیا در استفاده از فناوری اطلاعات

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون بخش اداری و اجرایی مجلس شورای اسلامی با تجربه ۱۰ دوره خدمت به مجالس گذاشته از آن درجه قوام و ظرفیت برخوردار است که جزو ۱۰ پارلمان اول دنیا در بهره‌گیری از فناوری اطلاعات به شمار می‌آید.

 • معاون اجتماعی پلیس فتا:

  ۸۰درصد محتوای اینستاگرام را ۲۰درصد کاربران تولید می‌کنند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - سرهنگ پاشایی گفت: ۸۰ درصد اطلاعات در اینستاگرام به کمک ۲۰ درصد کاربران تهیه و تولید می‌شود؛ یعنی ۸۰ درصد مردم مصرف کننده صرفِ ۲۰ درصد از کاربران هستند.

 • خرید خودرو باز هم در گیر و دار قطع سامانه‌ها/ سامانه امتا همچنان یاری نمی‌کند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - در شرایطی که گفته می شد مرحله پیش ثبت نام خودرو تا دیروز به پایان می رسد، وزارت صمت در اطلاعیه‌ای، بر ادامه پیش ثبت نام خرید خودرو تا 14 خردادماه تاکید کرد. از سوی دیگر معاون امور صنایع وزارت صمت از چهار مرحله فروش فوق العاده دیگر تا پایان سال خبر داد که یکی از آن ها در نیمه دوم خردادماه خواهد بود.گزارش ها از استقبال مردم از طرح فروش فوق العاده 25 هزار خودرو خبر می دهند.

 • فردا انجام می‌شود

  رونمایی رییس جمهور از پروژه‌های پیشران اقتصاد دیجیتال

  آی‌سی‌تی‌نیوز - طرح حمایتی استارت آپهای آسیب دیده از کرونا با حضور رئیس جمهور فردا رونمایی می شود.

 • تغییر معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات

  آی‌سی‌تی‌نیوز - با حکم معاون وزیر ارتباطات، معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات ایران منصوب شد.

 • وعده جلوگیری از قاچاق کالا با «گمرک الکترونیکی»

  آی‌سی‌تی‌نیوز - محمد خادمی - یکی از مهم ترین نهادهای تجاری برای صادرات کالا به آن سوی مرزها و واردات مواد مورد نیاز به داخل کشور گمرک است.

 • وعده اجرای "نسخه‌نویسی الکترونیکی" به پایان سال حواله شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور با اشاره به آخرین وضعیت اجرای نسخه الکترونکی در کشور، گفت: پیش‌بینی ما این است که قسمت عمده‌ای از کار نسخه نویسی الکترونیکی تا پایان سال ۱۳۹۹، انجام شود.

 • هفت خوان خرید خودروهای قرعه کشی

  اعتراضات گسترده به اختلال‌های سامانه امتا

  آی‌سی‌تی‌نیوز - خریداران خودرو از دیروز مدام درگیر ثبت نام هستند و هر بار در یکی از بخش های سایت مشکل پیدا کرده و نتوانسته اند خرید کنند.