ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز - خدمات الكترونيكی
همراه ما باشید

خدمات الكترونيكی

روحانی: خدمات سلامت تا ۲۰ اسفند الکترونیکی شود
 • گمرک به هزار کارشناس مجازی نیاز دارد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران گفت: قرار است تعداد کارشناسان مجازی گمرک به یک‌هزار نفر برسد که امیدواریم این موضوع بتواند اندکی از حجم مشکلات موجود بکاهد.

 • مناقصات شهرداری تمام ‌الکترونیکی شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرعامل سازمان فاوا، از برگزاری تمام‌الکترونیک مناقصات در شهرداری تهران خبر داد و گفت: تمام مراحل انجام معاملات و برگزاری مناقصات به صورت الکترونیکی و با ابزار امضای دیجیتال انجام می شود.

 • کشف 7 هزار ماینر از یک آپارتمان در تهران

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از شناسائی محل نگهداری دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال(ماینر) و کشف ۶ هزار و ۹۸۴ دستگاه ماینر، خبر داد و گفت: ۶ هزار و ۳۱۲ دستگاه ماینر نصب شده بود.

 • نمایشگاه مجازی کتاب تهران تمدید شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران به مدت دو روز تمدید شد.

 • وعده طراحی معماری IT برای سازمان تأمین اجتماعی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با تاکید بر اهمیت استفاده از ظرفیت شرکت‌های متخصص و توانمند در حوزه فن‌آوری اطلاعات جهت پیشبرد طرح نسخه الکترونیک گفت: معماری IT سازمان تأمین اجتماعی برای افق بلندمدت و ارائه بهترین خدمات طراحی می‌شود.

 • کنترل مصرف آزاد اینترنت با کد دستوری ممکن شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیر کل دفتر حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری اعلام کرد: با هماهنگی و پیگیری های رگولاتوری، اپراتورها کدهای دستوری را به منظور کنترل مصرف آزاد اینترنت همراه تعریف کرده اند؛ مشترکان اپراتور همراه اول با شماره گیری #۱۱۳*۱۰۰* و مشترکان اپراتور ایرانسل با شماره گیری #۳*۲*۳*۵۵۵* می توانند طرح کنترل مصرف آزاد اینترنت را برای خط خود فعال کنند

 • آغاز شفافیت بانکی با الزام کد شهاب

  آی‌سی‌تی‌نیوز - یک مقام مسئول در بانک مرکزی گفت: اگر یک مشتری فاقد کدشناسه است، فعلا از دریافت خدمات ساتنا محروم خواهد شد؛ ولی می‌تواند از سایر روش‌ها مثل چک و تبادلات مالی بر بستر سامانه پایا استفاده کند.

 • طرح هر دانش‌آموز یک تبلت اجرایی شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - جانشین وزیر در طرح مشارکت در تهیه تبلت و تجهیزات هوشمند بر اجرایی شدن طرح "هر دانش‌آموز یک تبلت، هرتبلت یک کلاس، یک مدرسه" در استان‌ها تأکید کرد.

 • ضریب نفوذ موبایل به ۱۵۰ درصد رسید

  آی‌سی‌تی‌نیوز - بر اساس آخرین آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور، ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور به ۱۵۰ درصد رسیده است.

 • مردم و منتی به نام خدمات الکترونیکی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - علی شمیرانی - «آخرین بار در کدام اداره یک مقام مسوول را در صف انتظار دیده‌اید؟» این پرسش را مدتی است که از افراد مختلف می‌پرسم و در پاسخ یا خنده تحویل می‌گیرم یا ....

 • وضعیت نابسامان سایت نمایشگاه کتاب

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مسئولان نمایشگاه مدعی هستند که تابه‌حال 20 میلیون نفر از سایت نمایشگاه دیدن کرده‌اند، اما اینکه چرا این 20 میلیون نفر نتوانسته‌اند خریدشان را در همان لحظه به ثبت برسانند نشان‌دهنده این است که سایت برای خرید این حجم از جمعیت آماده نبوده است.

 • ترم آینده دانشگاه‌ها مجازی است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه آموزش دانشجویان در ترم آینده مجازی خواهد بود، گفت: در صورتی که ستاد مقابله با کرونا، مصوبه ای مبنی بر حضور دانشجویان اعلام کند شیوه آموزش تغییر خواهد کرد.

 • شگرد دولت برای اخذ فوری عوارض الکترونیکی آزادراه

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون وزیر راه و شهرسازی از برقراری سیستمی جدید برای اخذ عوارض آزادراهی خبر داد.

 • پیش‌بینی 7هزار میلیارد برای توسعه زیرساخت آموزش مجازی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اعلام کرد: هفت هزار میلیارد ریال اعتبار در بودجه سال آینده برای تامین زیرساخت، خرید تبلت و توسعه آموزش مجازی مدارس کشور پیش بینی شده است.

 • سازمان تامین اجتماعی و توهم خدمات الکترونیکی

  سازمان تامین اجتماعی و توهم خدمات الکترونیکی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - آتوسا راوش - کرونا علاوه بر صدمات و آسیب‌هایی که به جامعه ما وارد کرد، واقعیت‌هایی را نیز آشکار نمود. از جمله ناکارآمدی بسیاری از طرح‌ها و برنامه‌ها. یکی از این برنامه‌ها ادعای شعار دولت الکترونیک است.

 • سامانه‌های موازی وزارت کشور تجمیع می‌شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت با بیان اینکه وزارت کشور به عنوان وزارتخانه حاکمیتی راهبری اصلی و مستقیم را در اجرای بسته های کلان سیاسی مجموعه دولت برعهده دارد، گفت: اجرای درست سیاست ها و پاسخگویی سریع و به موقع به شهروندان نیازمند تقویت زیرساخت های الکترونیکی است.

 • ۱۵۰ هزار تبلت برای دانش‌آموزان تهیه شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - جانشین وزیر آموزش و پرورش در طرح هدایت گفت: تاکنون ۱۵۰ هزار تبلت از اعتبارات بخش دولتی، مسوولیت های اجتماعی بخش عمومی و کمک های مردمی به دانش آموزان نیازمند اهدا شده است.

 • برگزاری انتخابات الکترونیکی در ۱۳۹ شهر

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس ستاد انتخابات کشور از توافق کلی صورت گرفته برای برگزاری انتخابات الکترونیک در ۱۳۹ شهر خبر داد.

 • گلایه معاون دادستان از وزیر صمت بابت واردات گوشی ‌گران

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون قضائی دادستان کل کشور در نامه ای به وزیر صمت با انتقاد از تداوم واردات گوشی‌های بالای ۳۰۰ یورو، خواستار اعلام دلایل این اقدام غیرقانونی شد.

 • سرگردانی مشتریان کارت‌های اعتباری با انحصارگرایی بانک‌ها

  آی‌سی‌تی‌نیوز - استفاده از کارت‌های اعتباری با هدف تقویت قدرت خرید مردم در ایران رواج یافته، اما در ماه‌های اخیر برخی از بانک‌های صادرکننده این کارت‌ها با اتخاذ شیوه‌های انحصارگرایانه مشکلاتی را برای دارندگان این کارت‌ها ایجاد کرده و باعث سرگردانی آنها شده‌اند.