ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز - خدمات الكترونيكی
همراه ما باشید

خدمات الكترونيكی

وعده تکراری سازمان بورس برای کاهش اختلال معاملات/ خط و نشان برای کارگزاری‌ها
 • معلمان برای آموزش مجازی آماده نیستند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - حدود یک‌ماه دیگر سال تحصیلی جدید آغاز می‌شود و معلمان باید بیشتر به شکل مجازی و کمتر حضوری، تدریس را برای نزدیک به ۱۵میلیون دانش‌آموز آغاز کنند و این در حالی است که مسئول شبکه شاد و معاون وزیر گفته‌اند «معلمان سواد الکترونیکی ندارند و این بزرگ‌ترین چالش آموزش و پرورش در آموزش مجازی است.»

 • سامانه املاک منتظر اطلاعات وزارتخانه‌های نفت و نیرو

  آی‌سی‌تی‌نیوز - کارشناس مسکن تاکید کرد اگر وزارتخانه‌های نفت و نیرو، اطلاعات و شناسه‌های کنتورهای آب، برق و گاز را در اختیار سامانه ملی املاک و اسکان قرار ندهند و قبض‌ها بر اساس این سامانه صادر نگردد، نباید مجاز به اخذ هزینه بابت مصرف کنتورها از ساکنان یا مالکان باشند.

 • "نداشتن تبلت و گوشی" موجب شد

  عدم حضور ۴ میلیون و ۷۱۸ هزار دانش‌آموز در شبکه شاد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش "عدم دسترسی به تبلت و گوشی" را علت عدم عضویت ۴ میلیون و ۷۱۸ هزار دانش‌آموز در شبکه شاد اعلام کرد.

 • نظام‌نامه آموزش مجازی کشور تدوین می‌شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - قائم مقام دبیر اجرایی همایش تبادل تجربیات دانشگاه ها و مراکز آموزشی در اجرای آموزش الکترونیکی در بحران کووید- ۱۹ از تدوین نظام نامه آموزش مجازی براساس نتایج این همایش و برای ترم آینده خبر داد .

 • شخصی‌سازی سرویس‌های بانکی کلید ورود به بانکداری دیجیتال

  آی‌سی‌تی‌نیوز - راما روشن‌روان کارشناس بانکداری الکترونیکی، شخصی‌سازی سرویس‌های بانکی برای مشتریان را راهی مطمئن برای رسیدن به بانکداری دیجیتال و هوشمند دانست.

 • ۶۰ هزار پزشک برای طبابت اینترنتی امضای دیجیتال گرفتند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون سازمان نظام پزشکی گفت: تاکنون هیچ اپلیکیشنی برای طبابت از راه دور مجوز نگرفته اما ۶۰ هزار پزشک امضای دیجیتال گرفتند و امکان ارائه این خدمات را دارند، سه هراز پزشک نیز مجوز خدمات طبابت تلفنی گرفته‌اند و تعرفه این خدمات هم مشخص شده است.

 • سامانه معاملات بورس دو هسته‌ای می‌شود

  سامانه معاملات بورس دو هسته‌ای می‌شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرعامل بورس تهران کاهش دامنه نوسانات معاملات بورس به ۲ درصد را تکذیب کرد.

 • ضرب‌الاجل یک ماهه مطب‌ها برای دسترسی به نسخه الکترونیکی

  ضرب‌الاجل یک ماهه مطب‌ها برای دسترسی به نسخه الکترونیکی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون بیمه و خدمات سازمان بیمه سلامت گفت: مطب‌ها تا پایان شهریور ماه امسال فرصت دارند که به سیستم نسخه الکترونیک دسترسی پیدا کنند.

 • گمرک: سامانه وزارت صنعت اختلال دارد

  قطع سرویس دهی ترخیص کالا به علت تغییر پیمانکار سازمان توسعه تجارت بود

  گمرک: سامانه وزارت صنعت اختلال دارد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - سخنگوی گمرک با بیان اینکه سامانه گمرک دچار مشکل یا قطعی نشده است، گفت:قطعی سامانه ثبت سفارش وزارت صمت باعث بروز مشکلاتی برای تجار شده است که تیم فنی این وزارتخانه درحال پیگیری موضوع هستند.

 • واکنش مدیر سامانه تجارت به اختلافات اخیر با گمرک

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیر سامانه جامع تجارت ایران گفت: در حال حاضر سرویس ثبتارش از دسترس خارج شده است و گمرک برای استفاده از سرویس جدید ذیل سامانه جامع تجارت مقاومت می کند.

 • ادامه سریال اختلال در سامانه بورس (13/5/99)

  آی‌سی‌تی‌نیوز - روابط عمومی فرابورس گفت: در حال حاضر به دلیل یک سری مشکلات و حجم زیاد سهام داران سامانه با اختلال مواجه شده است.با توجه به اختلالی که امروز در سیستم معاملاتی پیش آمده و روند معاملات را منحل کرد بررسی هایی را از دستگاه های مربوطه انجام دادیم؛

 • دولت الکترونیکی در کشور ‌کند پیش‌ می‌رود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - دولت الکترونیکی مقدمه‌ای برای عدالت اجتماعی است که با شفافیت فرآیندها و نظارت کارآمد می‌تواند فساد را از ریشه بخشکاند و توسعه پایدار جامعه را تسهیل کند.

 • راه طولانی تا تکمیل سامانه املاک

  آی‌سی‌تی‌نیوز - نظارت بر خانه های خالی سالهاست که در اکثر کشورهای دنیا به عنوان راهکاری برای کنترل بازار مسکن به کار می رود و در کنار حمایت های بهداشتی به عنوان یکی از نیازهای اساسی بشر برای زندگی عادی، مورد حمایت دولت ها قرار دارد.

 • تجهیز پلیس به دست‌افزارهای ثبت جریمه رانندگی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - سردار محمدحسین حمیدی از تجهیز مأموران راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به البسه دوربین‌دار، دست‌افزارهای ثبت جریمه رانندگی و دستگاه ثبت کروکی تصادفات به صورت الکترونیک تا شش ماه آینده خبر داد.

 • قطع ارتباط سامانه گمرک و ثبتارش صدای تجار را درآورد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - قطع چند روزه ارتباط میان سامانه epl گمرک و سامانه ثبتارش از سامانه جامع تجارت باعث اعتراض برخی صاحبان کالا شده است.

 • تعلل 4 سازمان در ارایه اطلاعات به سامانه انبارها

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرکل دفتر بازرسی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: سازمان های بنادر و دریانوردی، راهداری، گمرک و بیمه اطلاعات خود را هنوز به طور کامل در سامانه جامع انبارها ثبت نکرده اند.

 • همکاری نکردن گمرک در ثبت اطلاعات در سامانه جامع انبارها

  ثبت اطلاعات در سامانه گمرک و انبارها موازی کاری نیست

  آی‌سی‌تی‌نیوز - سخنگوی گمرک گفت: ثبت اطلاعات تجار و واردکنندگان در سامانه جامع گمرک و سامانه جامع انبارها موازی کاری نیست بلکه ثبت در سامانه جامع گمرک یک فرآیند قانونی است.

 • سامانه استعلام چک در جیب جیرینگ

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مدتی ‌است سامانه پیامکی استعلام چک برگشتی دچار اختلال شده و دلیل آن، ورود نادرست این سامانه به جمع سامانه‌های خدمات ارزش افزوده است. این اقدام باعث کاهش شدید استفاده مردم از این سامانه شده و تنها برنده آن، شرکت پرداخت اول کیش با نام تجاری «جیرینگ» است.

 • حذف نسخ کاغذی اسناد در مناقصات ابلاغ شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - علی رهبری، رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و دبیر کارگروه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت، طی ابلاغیه ای به کلیه دستگاه‏‌ های مشمول قانون برگزاری مناقصات (با اصلاحات و الحاقات آن) و سایر مشمولان بخش عمومی، همچنین اتاق‏ های بازرگانی، صنایع، معادن، کشاورزی، تعاون و اصناف ایران، موضوع فراهم ‏شدن قابلیت امضای الکترونیکی اسناد پاکت‏ های «ب» و «ج» و حذف فرآیند ارسال نسخ فیزیکی را اعلام کرد.

 • مراکز درمانی اینترنت نداشته باشند حذف دفترچه بیمه به مشکل می‌خورد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی با اشاره به روند حذف دفترچه های بیمه درمانی گفت: امیدواریم ظرف حداقل پنج ماه آینده بتوانیم با همکاری وزارت بهداشت در ارتباط با حذف دفترچه های درمانی اقداماتی انجام دهیم.