ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز - خدمات الكترونيكی
همراه ما باشید

خدمات الكترونيكی

اعتراض سهامداران به اختلال‌های مکرر سامانه معاملات بورس
 • رادیو اینترنتی تئاتری‌ها راه‌اندازی شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - در ایام تعطیلی فعالیت های تئاتری و بسته بودن سالن های نمایش، هنرمندان تئاتر هم منفعل نیستند و هر کدام با ایده هایی فردی یا گروهی اقداماتی را در خصوص بالا بردن روحیه مخاطبان و علاقه مندان به تئاتر و همچنین فعال کردن هم صنفی های خود انجام می دهند.

 • رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیک اعلام کرد:

  مشارکت ۳۱۹ فروشگاه اینترنتی در جشنواره مجازی بهاره

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از افزایش ۲۰۰ درصدی فروش اینترنتی در جشنواره فروش اینترنتی خبر داد و گفت: تسهیلاتی برای حضور کسب و کارها در این جشنواره در نظر گرفته شده است.

 • انجمن سینماداران:

  فیلم های پخش شده در اینترنت اکران نمی شوند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رییس انجمن سینماداران تأکید کرد اگر فیلم های سینمایی قبل از اکران عمومی در اینترنت عرضه و یا وارد شبکه نمایش خانگی شوند، در آینده دیگر سینماداران از اکران این فیلم ها بر پرده معذورند.

 • مرحله دوم انتخابات مجلس الکترونیکی شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها پیشنهاد کرد تا مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم بصورت الکترونیکی برگزار شود.

 • اعتراض سهامداران به اختلال‌های مکرر سامانه معاملات بورس

  عضو هیات مدیره بورس تهران به دلایل مشکلات فنی پاسخ داد

  اعتراض سهامداران به اختلال‌های مکرر سامانه معاملات بورس

  آی‌سی‌تی‌نیوز - عضو هیات مدیره بورس تهران با اشاره به دلایل بروز اختلال در سامانه معاملات بورس گفت: اگرچه رشد نمایی در معاملات بازار بورس بسیار بالا بوده، اما این سامانه به لحاظ فنی رشد نکرده است.

 • رونمایی از سامانه آموزش الکترونیکی دانشگاه جامع علمی کاربردی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: سامانه آموزش الکترونیک برای اولین بار بعد از حدود ۲۸ سال از تاسیس این دانشگاه، راه‌اندازی شده و بیش از ۲۵۰ هزار دانشجو را تحت پوشش آموزش مجازی قرار داده است.

 • از «سینا» تا «شاد»؛ شبکه اجتماعی دانش‌آموزان در سکوت

  آی‌سی‌تی‌نیوز - به تعویق افتادن فعالیت شبکه اجتماعی دانش‌آموزان، نگرانی خانواده‌ها را نسبت به آموزش فرزندان افزایش داده است؛ از سوی دیگر معلمانی که در شبکه‌های اجتماعی به دانش‌آموزان درس می‌دادند با راه‌اندازی نصفه و نیمه شبکه شاد، سردرگم هستند.

 • آیت‌الله رئیسی:

  دادرسی‌های الکترونیکی باید توسعه یابد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس قوه قضائیه گفت: دادرسی های الکترونیکی وغیرحضوری بایدتوسعه یابد تا هم کار مردم راه بیفتد هم جان آنها و همکاران قضایی حفظ شود.

 • سامانه املاک امسال باید عملیاتی شود

  عضو کمیسیون عمران مجلس:

  سامانه املاک امسال باید عملیاتی شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی سازمان امور مالیاتی باید سامانه ملی املاک و اسکان را عملیاتی کند، بنابراین با توجه به شرایط بازار مسکن، این سامانه در سال جاری باید عملیاتی شود تا بازار مربوطه هم از نظر نظام عرضه و تقاضا و هم از نظر قیمت به سمت تعادل حرکت کند.

 • ستاد برنامه‌ریزی درسی دانشگاه علامه طباطبایی:

  الگوهای فارسی آموزش مجازی برای معلمان طراحی شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - عضو هیات علمی و استاد برنامه‌ریزی درسی دانشگاه علامه طباطبایی با تاکید بر لزوم طراحی الگوهای فارسی آموزش مجازی گفت: در حال حاضر معلمان برای آموزش آنلاین از الگوهای خارجی استفاده می‌کنند و حتی برخی از معلمان با سیستم‌های مجازی آشنایی کافی ندارند. این مساله آموزش مجازی دانش‌آموزان در شرایط شیوع بیماری کرونا را با مشکل مواجه می‌کند.

 • امکان برگزاری مجازی جلسات شورای شهر وجود ندارد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: براساس آئین نامه هیئت دولت امکان برگزاری مجازی جلسات شورا وجود ندارد و تصمیم گیری ها باید در صحن شورا انجام شود.

 • تفاهم سازمان ثبت اسناد و وزارت کشاورزی برای اجرای طرح کاداستر

  امروز انجام شد

  تفاهم سازمان ثبت اسناد و وزارت کشاورزی برای اجرای طرح کاداستر

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مراسم امضای تفاهم‌نامه مشترک میان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و وزارت جهاد کشاورزی با حضور ذبیح اله خداییان معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی و اورنگی رییس سازمان امور اراضی امروز در ساختمان مرکزی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برگزار شد.

 • دستپاچگی و ضعف آموزش و پرورش در آموزش مجازی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - شیوع کرونا در کشورمان، تعطیلات طولانی‌مدت را به مدارس تحمیل کرد؛ جریان آموزش هر چند با مشکلاتی اما در جریان است، در این میان سیاست‌گذاری نظام آموزش و پرورش به نوعی دچار دستپاچگی شده است که عدم اصلاح این امر می‌تواند آفات متعددی را به دنبال داشته باشد.

 • مسوول جشنواره بهاره مجازی :

  اصناف از فروش اینترنتی استقبال کردند

  آی‌سی‌تی‌نیوز -  مسوول جشنواره بهاره مجازی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، از اسقبال خوب اصناف از فروش اینترنتی در جشنواره بهاره خبر داد.

 • بیش از ۹۰ درصد تراکنش‌های کشور با کارتخوان انجام شد

  گزارش اقتصادی اسفند ماه  ۹۸ شرکت شاپرک نشان می‌دهد

  بیش از ۹۰ درصد تراکنش‌های کشور با کارتخوان انجام شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - در اسفند سال ۱۳۹۸ بالغ بر دو میلیارد و ۲۸۰ میلیون و ۶۲۹ هزار تراکنش به ارزش ۳۲۸ هزار و ۱۷۰ میلیارد تومان در شبکه پرداخت انجام شده که تعداد آن‌ها کاهش؛ اما ارزش آن‌ها ۱.۲۲ درصد رشد داشت.

 • معلمان و دانش‌آموزان به آموزش مجازی عادت ندارند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معلم با سابقه آموزش و پرورش گفت: ما - معلم، دانش آموز، خانواده ها- به این آموزش مجازی عادت نداریم. در واقع معلم ها بدون کمترین آموزشی و با آزمون و خطا وارد این عرصه شدند.

 • مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین توانیر:

  متقاضیان کارت برق اقدام کنند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین توانیر گفت: افرادی که متقاضی دریافت کارت شناسایی برق که روی آن شناسه ۱۳ رقمی برق مشترکان درج شده هستند، می توانند از طریق شرکت توزیع برق مربوطه اقدام کنند.

 • ثبت‌احوال دسترسی وزارت بهداشت به سامانه‌اش را قطع کرد

  به دنبال افشای اطلاعات میلیون‌ها ایرانی

  ثبت‌احوال دسترسی وزارت بهداشت به سامانه‌اش را قطع کرد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور از قطع همکاری این سازمان با وزارت بهداشت به دلیل بارگذاری اطلاعات افراد در سامانه غربالگری ویروس کرونا خبر داد و گفت: این کار غیر حرفه‌ای و نادرست بوده است.

 • راه‌اندازی شبکه دانش‌آموزی «شاد» به تعویق افتاد

  راه‌اندازی شبکه دانش‌آموزی «شاد» به تعویق افتاد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وزارت آموزش وپرورش از به تعویق افتادن راه‌اندازی شبکه اجتماعی دانش‌آموزان "شاد" به‌دلیل صیانت از حقوق آموزشی و تربیتی دانش‌آموزان خبر داد.

 • با اتکا به هوش مصنوعی و قابل ارایه جهانی

  ایران سامانه تشخیص پونومی کرونا ساخت

  آی‌سی‌تی‌نیوز - فرمانده ستاد مدیریت کرونا در استان تهران در مراسم رونمایی سامانه تشخیص پونومی کووید ۱۹ از توانایی این سامانه برای ارائه خدمات به تمام جهان خبر داد.