همراه ما باشید

خدمات الكترونيكی

درگاه های بانکی بی هویت مسدود می شوند

درگاه های بانکی بی هویت مسدود می شوند

 • استفاده از امضای الکترونیک برای سامانه‌های بانک مرکزی

  استفاده از امضای الکترونیک برای سامانه‌های بانک مرکزی

  رییس مرکز صدور گواهی الکترونیکی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از همکاری و تعامل با بانک مرکزی برای فراهم شدن امکان استفاده از زیرساخت گواهی امضای الکترونیک در سامانه‌های بانک مرکزی خبر داد.

 • فعالیت دو هزار و ۴۷۹ دستگاه خودپرداز در روستاهای کشور

  فعالیت دو هزار و ۴۷۹ دستگاه خودپرداز در روستاهای کشور

  جدیدترین آمار منتشر شده از سخت افزارهای بانکی پست بانک ایران در روستاها حاکی از فعالیت دو هزار و ۴۷۹ دستگاه خودپرداز و ۵ هزار و ۷۷ دستگاه پایانه شعبه در سطح روستاهای کشور است.

 • تدوین طرح کوپن الکترونیک در مجلس

  تدوین طرح کوپن الکترونیک در مجلس

  عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از تدوین طرح پرداخت ماحصل ارز کالاهای اساسی به طور مستقیم به مردم در قالب کارت الکترونیکی یا کوپن الکترونیک خبر داد.

 • راه‌حل جدید بانکی برای پرداخت‌یارها معرفی شد

  راه‌حل جدید بانکی برای پرداخت‌یارها معرفی شد

  مدیر بانکداری الکترونیک بانک سامان از راه‌اندازی وب‌سرویس جدید این بانک برای تسویه‌حساب پرداخت‌یارها خبر داد.

 • دولت الکترونیکی همچنان در میانه راه

  دولت الکترونیکی همچنان در میانه راه

  دستگاه­‌های اجرایی موظف به فراهم کردن امکان الکترونیک تبادل اطلاعات و پاسخگویی به استعلام­ دستگاه­‌های اجرایی و الکترونیکی کردن کلیه خدمات و فرایندهای اداری به ترتیب تا پایان سال دوم و سوم اجرای این برنامه هستند. اما با وجود تاکید صریح قوانین در سطوح مختلف بر ضرورت اجرایی شدن دولت الکترونیک، همچنان روند اجرای آن با سرانجام مطلوب فاصله دارد.

 • نتیجه جلسه دولت در خصوص ارز رمزها اعلام شد

  نتیجه جلسه دولت در خصوص ارز رمزها اعلام شد

  سخنگوی دولت گزارش هفتگی از لوایح و جلسات دولت درباره موضوعات مختلف از جمله بررسی ارزهای دیجیتال و بیت کوین را ارائه کرد.

 • گزارش مرکز پژوهش های مجلس در خصوص ماینینگ منتشر شد

  گزارش مرکز پژوهش های مجلس در خصوص ماینینگ منتشر شد

  مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی با عنوان «استخراج رمزارزها و نقش نظارتی مجلس شورای اسلامی» ملاحظات سیاسی مجلس و تکالیف دستگاه‌های مسئول در حوزه استخراج ارزهای رمزنگار را اعلام کرد.

 • حساب بانکی خود را به هیچ وجه اجاره ندهید

  حساب بانکی خود را به هیچ وجه اجاره ندهید

  اجاره حساب بانکی و پیشنهادهای میلیونی یکی از ابزارهای متخلفان برای پولشویی، انجام اعمال غیر مجاز و فرار مالیاتی است که علی رغم نظارت‌ها همچنان وجود دارد و شهروندان باید مراقب سوء استفاده باشند.

 • مراکز استخراج رمزارز شناسایی می شوند

  مراکز استخراج رمزارز شناسایی می شوند

  رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گلستان با اشاره به ابلاغ آیین‌نامه ماینینگ از سوی معاون اول رئیس جمهور گفت: وزارتخانه‌های ارتباطات و اطلاعات نسبت به شناسایی و اعلام مراکز استخراج رمزارزها با وزارت نیرو همکاری می‌کنند.

 • سرمایه 2هزار و 500 میلیاردی ایرانی ها در ارز رمز

  سرمایه 2هزار و 500 میلیاردی ایرانی ها در ارز رمز

  رییس انجمن بلاکچین ایران گفت: دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه فعالان بخش خصوصی در زمینه صنعت ماینینگ در کشور وجود دارد.

 • تداوم ممنوعیت مبادله در بازار ارز رمز

  تداوم ممنوعیت مبادله در بازار ارز رمز

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ممنوعیت مبادلات رمز ارزها همچنان ادامه دارد و به مردم و فعالان بخش خصوصی برای جلوگیری از خسارت و کلاهبرداری توصیه می‌شود تا اطلاع ثانوی از ورود به این بازار خودداری کنند.

 • باید از ظرفیت ماینینگ برای کشور استفاده کرد

  باید از ظرفیت ماینینگ برای کشور استفاده کرد

  رییس کمیسیون ماینینگ انجمن بلاکچین گفت: ماینینگ حلال مشکلات اقتصادی کشور نیست و این صنعت یک فناوری نوظهور در حال رشد است و باید از این فرصت و ظرفیت ایجاد شده به نفع کشور استفاده کرد.

 • ثبت روزانه هزار محصول در سامانه اطلاع رسانی قیمت کالا

  ثبت روزانه هزار محصول در سامانه اطلاع رسانی قیمت کالا

  رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در مورد سامانه اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات گفت: این سامانه با هدف پایش بازار انواع کالا و خدمات، ارائه گزارشات بهینه و پیشگیرانه به مراجع ذیصلاح به ویزه کارگروه تنظیم بازار، هدفمندی و انجام بازرسی های مستمر میدانی و همچنین اخذ اطلاعات قیمتی سطح بازار طراحی و راه اندازی شده است.

 • تسهیل فرآیندهای پستی با کارپوشه ملی ایرانیان

  تسهیل فرآیندهای پستی با کارپوشه ملی ایرانیان

  کارپوشه ملی ایرانیان با هدف کمک به تسهیل شدن فرآیندهای پستی شکل گرفته و دیگر نیازی نیست که مردم برای ارتباط با حاکمیت مراجعه حضوری داشته باشند و می‌توانند با ایجاد اکانت کاربری، درخواست های خود را در این سامانه به ثبت برسانند.

 • جزییات نحوه دریافت پروانه ماینینگ

  جزییات نحوه دریافت پروانه ماینینگ

  معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت:براساس آئین‌نامه، افراد می‌توانند پروانه استخراج رمزارز کسب کنند و افرادی که از قبل فعال بودند، تقاضای خود را ثبت کرده و کسب و کارشان به یک کسب و کار رسمی تبدیل می‌شود.

 • سهم بالای سلامت الکترونیک در جستجوهای اینترنتی ایرانیان

  سهم بالای سلامت الکترونیک در جستجوهای اینترنتی ایرانیان

  معاون وزیر ارتباطات با انتشار جدول نوع فعالیت کاربران ۶ سال به بالای اینترنت در کشور، گفت: کاربر ایرانی بخش عمده‌ای از اطلاعات بهداشت و سلامت خود را از طریق اینترنت کسب می‌کند.

 • امکان رهگیری کارت سوخت های جامانده در پست فراهم شد

  امکان رهگیری کارت سوخت های جامانده در پست فراهم شد

  شرکت ملی پست اعلام کرد، تنها راه دسترسی به اطلاعات مربوط به کارت سوخت جا مانده، سامانه رهگیری مرسولات سازمانی است.

 • روزشمار آغاز صدور مجوز استخراج رمزارز

  روزشمار آغاز صدور مجوز استخراج رمزارز

  رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران از امکانپذیر شدن آغاز صدور مجوز استخراج رمزارز توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت از ۱۰ روز آینده خبر داد.

 • رشد ۸۹ درصدی ارائه خدمات آنلاین دولتی

  رشد ۸۹ درصدی ارائه خدمات آنلاین دولتی

  رئیس امور توسعه دولت الکترونیک سازمان اداری با اشاره به رشد ۸۹ درصدی ارائه خدمات آنلاین دولتی گفت: ۲۳ پروژه اولویت دار دولت الکترونیک برای دستگاه های مختلف تا سال ۹۹ اجرایی می شود.