ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز - خدمات الكترونيكی
همراه ما باشید

خدمات الكترونيكی

فهرست بالای جرایم و بی‌خبری رانندگان
 • سازمان بورس مجوز ایجاد تلویزیون اینترنتی گرفت

  با امضای تفاهمنامه با سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر (ساترا)

  سازمان بورس مجوز ایجاد تلویزیون اینترنتی گرفت

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرعامل فرابورس ایران از راه اندازی یک شبکه تلویزیونی اینترنتی ویژه 10 بازار سرمایه ای ایران خبر داد.

 • رونمایی از سامانه ملی املاک پس از 5 سال

  رونمایی از سامانه ملی املاک پس از 5 سال

  آی‌سی‌تی‌نیوز - در حالی که قانون راه اندازی سامانه ملی املاک و اسکان در سال ۹۳ به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شد، معاون مسکن این وزارتخانه از رونمایی آن در روز جاری خبر داد.

 • مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اعلام کرد

  صدور گواهی امضای الکترونیکی با اعتبار دو ساله

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون زیر ساخت کلید عمومی و امنیت اطلاعات تجاری مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از صدور گواهی امضای الکترونیکی با اعتبار دو سال خبر داد.

 • رئیس کل گمرک:

  یک ریال بابت تولید نرم‌افزار به خارج کشور نمی‌پردازیم

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس گمرک گفت: در حال حاضر گمرک یک ریال بابت تولید نرم افزار به خارج از کشور نمی پردازد.

 • هزینه صدور کارت هوشمند ملی برای سومین بار

  آی‌سی‌تی‌نیوز - هزینه صدور کارت هوشمند ملی برای اولین بار ۲۵ هزار تومان است، ولی اگر برای بار دوم و یا سوم بخواهید کارت ملی هوشمند دریافت کنید باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

 • گرفتاری مشتریان بانکی به دلیل اختلال در سامانه ثبت احوال

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مرتضی الویری، مدیرکل دفتر روابط عمومی سازمان ثبت احوال کشور می‌گوید: قطعی سامانه ارتباطی ثبت احوال با برخی نهادها به طور موردی ممکن است پیش آید؛ بالاخره این احتمال وجود دارد که مشکلات فنی و اینترنتی که گاها از دسترس ما نیز خارج بوده منجر به قطعی‌های موردی شود.

 • "تعارض منافع" علت اصلی عدم اجرای پرونده الکترونیک سلامت

  رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور اعلام کرد:

  "تعارض منافع" علت اصلی عدم اجرای پرونده الکترونیک سلامت

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور با بیان اینکه راهکار کاهش هزینه درمان، اجرای نظام ارجاع و پرونده الکترونیک سلامت است، گفت: "تعارض منافع" باعث عدم اجرای مناسب این طرحها شده است؛ برای استقرار پزشکان در مناطق محروم، باید امکانات رفاهی برای آنها فراهم شود.

 • سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد

  الزام ۱۵ گروه شغلی برای نصب کارتخوان

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: ۱۵ گروه شغلی از ابتدای سال ۱۳۹۹ ملزم به استفاده از سامانه صندوق فروش (پایانه پرداخت متصل به شبکه پرداخت بانکی) و صدور صورتحساب فروش (فاکتور) هستند.

 • بانک مرکزی با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد

  مشکلات رمز پویا در بانک‌ها رفع شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - بانک مرکزی امروز با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: تمام مشکلات فنی رمزدوم پویا در همه بانک‌ها برطرف شده است.

 • شرط رییس سازمان فناوری اطلاعات برای تکمیل پروژه

  هوشمندسازی مدارس نیازمند کد ملی دانش آموزان است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وزارت ارتباطات و وزارت آموزش و پرورش در نمایشگاه الکامپ تفاهم‌نامه‌ای برای هوشمندسازی مدارس به امضا رساندند. حالا به گفته وزیر ارتباطات ، حدود ۷۰درصد مدارس به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند و کار تجهیز مدارس برعهده آموزش و پرورش است.

 • عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

  وزارت بهداشت پاسخگوی تعلل در پرونده الکترونیک سلامت باشد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - عضو کمیسیون بهداشت مجلس، گفت: پرونده الکترونیک سلامت باید تا پایان سال دوم برنامه ششم اجرا می‌شد و وزارت بهداشت باید پاسخگوی تعلل در اجرای آن باشد.

 • شروع به کار سامانه ثبت‌نام نمایندگان نامزدها برای حضور در شعب

  ستاد انتخابات: احراز هویت الکترونیکی در یک‌ثانیه انجام می‌شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور با بیان این‌که با احراز هویت الکترونیکی، کسی نمی‌تواند بیش از یک‌بار رای دهد، گفت: احراز هویت الکترونیکی از زمانی که اطلاعات وارد دستگاه می‌شود، یک ثانیه انجام می‌شود البته در مناطقی که امکانات زیرساختی ضعیف‌تر است، احراز هویت حداکثر ده تا پانزده ثانیه انجام می‌شود.

 • سامانه حقوق مدیران فراموش شد

  حقوق‌های نجومی همچنان برقرارند

  سامانه حقوق مدیران فراموش شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - طبق اعلام سازمان اداری، مهر ماه گزارشی از وضعیت سامانه حقوق و دستمزد به معاون اول رئیس جمهور ارائه و مقرر شد دولت گزارشی از آخرین وضعیت سامانه منتشر کند اما هنوز از این گزارش خبری نیست.

 • شبکه ملی اطلاعات؛ شاید 1404

  تکمیل پروژه به دولت بعد موکول شد

  شبکه ملی اطلاعات؛ شاید 1404

  آی‌سی‌تی‌نیوز -  معاون راهبری مرکز ملی فضای مجازی درباره مصوبات آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی گفت: تا پایان سال برای شبکه ملی اطلاعات برنامه مصوبی خواهیم داشت که تا سال ۱۴۰۴ ضمانت اجرایی دارد و دولت بعدی موظف به اجرای آن است.

 • خرید اینترنتی، رمز پویا و دستان لرزان مشتری‌ها

  آی‌سی‌تی‌نیوز - بررسی آمارهای تراکنشی در هفته های اخیر و اظهار نظرهای متوالی بسیاری از فعالین و دارندگان فروشگاههای اینترنتی به خوبی تائید می کند رمزهای پویا دردسرهای تازه ای برای عموم ذینفعان از شبکه بانکی گرفته تا مشتریان و بسیاری از ارائه دهندگان خدمات از جمله فین تک ها و فروشگاههای اینترنتی ایجاد کرده است.

 • تکذیب برگزاری انتخابات تمام الکترونیکی در استان‌ها

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: برگزاری انتخابات تمام الکترونیک در استان‌ها صحت ندارد.

 • راه‌اندازی سامانه ملی املاک از سال ۹۹

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه نرم افزار سامانه ملی املاک و اسکان در حال نهایی شدن است، گفت: افزایش وام و یا افزایش تولید مسکن به تنهایی نمی توانند مشکل خرید مسکن مردم را حل کنند.

 • مردمِ بی‌دفاع

  مردمِ بی‌دفاع

  آی‌سی‌تی‌نیوز - علی شمیرانی - مردم و پیامک‌های تبلیغاتی، مردم و کلاهبرداری‌های ارزش افزوده، مردم و مصیبت ثبت‌نام‌های اینترنتی، مردم و اختلال در سامانه‌ها، مردم و کارت‌های هوشمند ملی، مردم و فیلترینگ، مردم و قطع اینترنت، مردم و سفته‌بازان و کلاهبرداران فضای مجازی و حالا مردم و حراج اطلاعاتشان در فضای مجازی، یکروز از طریق یک اپراتور یک روز یک کسب و کار اینترنتی.

 • مخالفت با اجرای دولت الکترونیکی در بدنه دستگاه های اجرایی

  مخالفت با اجرای دولت الکترونیکی در بدنه دستگاه های اجرایی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: متاسفانه در بدنه دستگاه های اجرایی کشور احساس می شود کسانی که منافع نامشروعی دارند در مسیر توسعه دولت الکترونیک سد ایجاد می کنند.

 • افزایش پنج درصدی ارزش بیت کوین

  افزایش پنج درصدی ارزش بیت کوین

  آی‌سی‌تی‌نیوز - ارزش بیت کوین در معاملات بیش از پنج درصد افزایش یافته است.