ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز - خدمات الكترونيكی
همراه ما باشید

خدمات الكترونيكی

تکمیل سامانه‌ جامع تجارت در فاز گفتار‌درمانی رییس جمهور
 • کشور نیازمند مرکز ملی داده‌های حمل‌ونقل است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون اجرایی ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی گفت: در حال حاضر در کشور یک مرکز داده ملی در زمینه حمل و نقل هوشمند وجود ندارد و نیاز است که در سیستمی یکپارچه، مرکز ملی داده‌های حمل و نقل هوشمند تعریف شود که این کار به هم‌افزایی اقدامات هم کمک می‌کند.

 • هشدار به عواقب اخذ کدرهگیری صوری

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: مالکان و بنگاه‌هایی که با تقاضای کاذب دریافت کد رهیگری صوری همراهی می‌کنند از عواقب درج اطلاعات در سامانه املاک و اسکان که یکی از آنها اخذ مالیات است با خبر باشند.

 • پیشران‌های تجارت الکترونیکی در ایران کدامند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - فاطمه چاوشی، محمود محمودزاده- تعداد ارائه‌کنندگان خدمات تجارت الکترونیکی نقش مهمی در ارائه زیرساخت‌ها مانند فناوری اطلاعات و ارتباطات و تبلیغات صنعتی و در نهایت توسعه تجارت الکترونیکی خواهد داشت.

 • سخنگوی دولت:

  دیگر قوا برای تکمیل سامانه حقوق مدیران همکاری نکردند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - سخنگوی دولت بیان داشت: دیگر قوا همکاری کمی با دولت برای تکمیل سامانه ثبت حقوق و مزایا داشته‌اند.

 • نحوه اجرای "تله مدیسین" در ۸ نقطه کشور

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرکل مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت با اشاره به اجرای پایلوت تله مدیسین در هشت دانشگاه علوم پزشکی، جزییات مربوط به نحوه ارائه خدمات، وضعیت پوشش بیمه ای خدمات و ... را از طریق دوراپزشکی تشریح کرد.

 • دورکاری مشروط به فراهم بودن زیرساخت‌ها شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - سازمان اداری و استخدامی با تاکید بر ارائه خدمات دستگاه‌ها به مردم ضمن سختگیری بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ادارات، تصمیم جدیدی درباره دورکاری ندارد ‌و آن را مشروط به فراهم بودن زیرساخت‌ها و تصمیم مدیران می‌داند.

 • امکان مسدودی الکترونیکی حساب‌های بانکی ظرف ۲ ساعت

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس مرکز آماور و فناوری اطلاعات قوه قضاییه از راه‌اندازی سرویس مسدودی موجودی حساب و رفع انسداد به صورت الکترونیکی در سراسر کشور از هفته گذشته در راستای تسهیل دسترسی مردم به عدالت و تسریع رسیدگی به پرونده‌ها و اجرای پرونده‌های مالی خبر داد.

 • پلتفورم‌های اینترنتی بازار مسکن را به هم ریخته‌اند

  پلتفورم‌های اینترنتی بازار مسکن را به هم ریخته‌اند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - امین حسینی جناب گفت: برخی از این پلتفرم ها در بخش خرید و فروش املاک و ... با هدف انحصارطلبی و جهت دهی به بازارهای خاص ایجاد شده اند و تهدیدی برای اصناف هستند.

 • علت استفاده برخی مدارس از پیام ‎رسان‎های خارجی

  علت استفاده برخی مدارس از پیام ‎رسان‎های خارجی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - به‌رغم آنکه آموزش و پرورش اعلام کرده است که مدارس نباید از پیام‌رسان خارجی استفاده کنند و در حال حاضر سامانه آموزشی دانش‌آموزان(شاد) هم ایجاد شده است اما هنوز برخی مدارس از پیام‌رسان‌های خارجی برای آموزش استفاده می‌کنند.

 • نقشه‌های ۳ بعدی، لازمه تحقق شهر هوشمند است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - نماینده ویژه رییس‌جمهوری در امور دولت الکترونیکی گفت: نقشه‌های سه بعدی، سکوی(پلتفرم) مکان محور مدیریت شهری است و اگر شهری بخواهد هوشمند باشد و مدیریت منابع و درآمد داشته باشد باید به این فناوری بپردازد.

 • ثبت ۸۰ درصد جرایم رانندگی با دست‌افزار سپهر

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس پلیس راهور ناجا گفت: با توسعه دست افزار سپهر، ۸۰ درصد از جرایم با این دست افزارها ثبت و اعمال می‌شود و فرآیند کاغذی در حال منسوخ شدن است.

 • کارت به کارت ۱۰ میلیون تومانی تکذیب شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - بانک مرکزی اعلام کرد که سقف کارت به کارت کماکان ۶ میلیون تومان است.

 • لایحه تراکنش‌های الکترونیکی به دولت رفت

  لایحه تراکنش‌های الکترونیکی به دولت رفت

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وزارت ارتباطات و فناوی اطلاعات لایحه تراکنش‌های الکترونیکی را به کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیات دولت ارائه کرد.

 • نظام خرده‌فروشی نیازمند سامانه‌ است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - نایب رییس اول اتاق اصناف ایران گفت: جزییات فعالیت تمام عمده فروشان در سامانه جامع انبارها رصد می‌شود اما ضروری است تا خرده‌فروشان هم رصد شوند و با راه‌اندازی سامانه‌ای در همین راستا تبعات حقوقی بسیاری از تخلف‌ها را کاهش می‌دهد.

 • ورود پیش‌دبستانی‌ها به شبکه «شاد»

  آی‌سی‌تی‌نیوز - در شرایطی که کرونا همچنان در حال یکه‌تازی است و افراد مختلفی را گرفتار کرده است؛ آموزش و پرورش هم تصمیم گرفت که امسال آموزش نوآموزان پیش‌دبستانی را در کنار پیش‌دبستانی‌های غیردولتی، به صورت مجازی و تلویزیونی ارائه دهد.

 • از تعویض اینترنتی گذرنامه تا امکان ‌‌رؤیت تصاویر تخلفات رانندگی

  افتتاح ‌پروژه‌های هوشمندسازی پلیس

  آی‌سی‌تی‌نیوز - امروز صبح ‌‌پروژه‌های هوشمندسازی پلیس از جمله ثبت درخواست صدور و تعویض اینترنتی گذرنامه، شماره گذاری اینترنتی، نوبت دهی اینترنتی مراکز شماره گذاری با حضور فرمانده نیروی انتظامی افتتاح شد.

 • ارایه دروس به صورت مجازی اثربخشی ندارد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - عضو هیات علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: در شرایط فعلی ما با برگزاری کلاس ها به صورت مجازی به نوعی درس را سرکوب کرده ایم و ارائه دروس به شکل مجازی ممکن است اثر بخشی لازم را نداشته باشند و نخواهد داشت.

 • مراجعه به مراکز معاینه فنی فقط با نوبت اینترنتی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیر ارتباطات ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران گفت: شهروندان پیش از مراجعه به مراکز معاینه فنی از سیستم نوبت دهی اینترنتی استفاده کنند.

 • دولت الکترونیکی در مقابل دکتر و مهندس‌های جعلی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - روزی نیست که ماجرای مدرک جعلی در کشور ما خبرساز نباشد. این مسئله طی سال‌های اخیر باعث به‌وجود آمدن بحران‌های تمام‌عیاری شده و حتی از دست رفتن مقام وزیر و وکیل را به‌دنبال داشته است.

 • استفاده از پیام‌رسان‌های خارجی در مدارس ممنوع است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر آموزش و پرورش گفت: در تمام مدارس، استفاده از شاد تعیین شده است و اجازه ندارند که از سایر پیام‌رسان‌های خارجی استفاده کنند.