ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز
همراه ما باشید

نقد و بررسی

طراحی فونت و قلم اختصاصی «فناوری» توسط وزارت ارتباطات
 • طراحی فونت و قلم اختصاصی «فناوری» توسط وزارت ارتباطات

  طراحی فونت و قلم اختصاصی «فناوری» توسط وزارت ارتباطات

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وزارت ارتباطات در اقدامی فرهنگی، از طراحی فونت و قلم اختصاصی «فناوری» با هدف حمایت از رسم‌الخط زبان فارسی در فضای مجازی خبر داد.

 • مراسم رونمایی از دموی اپلیکشن آیدیا برگزار شد

  مراسم رونمایی از دموی اپلیکشن آیدیا برگزار شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مراسم رونمایی از دموی اپلیکشن آیدیا که قرار بود همزمان با روز جهانی دیابت برگزار شود، در روز جمعه 1 آذر برگزار شد.

 • چگونه مشکل کوچک بودن فونت در واتس‌اپ را برطرف کنیم؟

  چگونه مشکل کوچک بودن فونت در واتس‌اپ را برطرف کنیم؟

  آی‌سی‌تی‌نیوز - برای بسیاری از کاربران واتس‌اپ، اندازه و سایز فونت استانداردی که در این پیام‌رسان استفاده و نمایش داده می‌شود، مناسب نیست و کاربران می‌توانند آن را به تناسب دلخواه خود تغییر دهند.

 • بالا بودن آسیب پذیری ویندوز

  بالا بودن آسیب پذیری ویندوز

  آی‌سی‌تی‌نیوز - محققان و پژوهشگران امنیتی به تازگی دریافته و اعلام کرده‌اند که بالغ بر یک میلیون سیستم رایانه مبتنی بر ویندوز دربرابر حملات بدافزارهای معروف همچنان آسیب پذیرند.

 • آلوده‌شدن ۱۵۰ میلیون کاربر ایرانی اندروید به یک بدافزار موبایلی

  مرکز ماهر خبر داد:

  آلوده‌شدن ۱۵۰ میلیون کاربر ایرانی اندروید به یک بدافزار موبایلی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به آلوده‌شدن ۱۵۰ میلیون کاربر اندروید به یک بدافزار موبایلی از طریق فروشگاه گوگل پلی هشدار داد.

 • حجم بالای بدافزار در مارکت های ایرانی

  حجم بالای بدافزار در مارکت های ایرانی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری اواخر اسفند ماه سال گذشته گزارشی را به نقل از شرکت کسپرسکی منتشر کرد که در آن آمده بود ایران هدف بیش ترین حملات و شایع ترین بدافزار های موبایلی قرار دارد.

 • تداوم پیشتازی تلگرام در ایران با وجود فیلترینگ

  تداوم پیشتازی تلگرام در ایران با وجود فیلترینگ

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مرکز افکارسنجی دانشجویان (ایسپا) به بررسی درصد استفاده مردم از نرم‌افزارهای ارتباطی پرداخته است که نتایج آن گویای پیشتازی تلگرام در ایران است.

 • استفاده تصویری از مسیریاب ها تخلف است

  رئیس پلیس راهور اعلام کرد:

  استفاده تصویری از مسیریاب ها تخلف است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس پلیس راهور گفت: استفاده دیداری از این مسیریاب‌ها ممنوع و تخلف است. اما این اپلیکیشن‌ها با سیستم صوتی، استفاده کاربران را ساده‌تر کرده‌اند و استفاده از سیستم صوتی آنها برای راننده اشکالی ندارد.

 • یکی از بنیانگذاران واتس‌اپ ،فیسبوک را باید پاک کنید

  یکی از بنیانگذاران واتس‌اپ ،فیسبوک را باید پاک کنید

  آی‌سی‌تی‌نیوز - همانطور که می‌دانید مهرماه سال ۹۳، فیسبوک با پرداخت ۲۱ میلیارد دلار موفق شد پیامرسان واتس‌اپ را خریداری کند. این مسئله برایان اکتون، یکی از بنیانگذاران این اپلیکیشن را به یک مولتی میلیونر بدل کرد. با این حال شاید تصور کنید

 • به دنبال محدودیت های اپل کاربران ایرانی اپل گوشی های خود را خاموش کردند

  وزیر ارتباطات مدعی شد:

  به دنبال محدودیت های اپل کاربران ایرانی اپل گوشی های خود را خاموش کردند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر ارتباطات بیان داشت: محدودیت اپل باعث شد تا بر اساس گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، بسیاری از افراد گوشی اپل خود را خاموش کنند.

 • ایران به دنبال راهکار حقوقی مقابله با اپ های حذف شده توسط آیفون

  ایران به دنبال راهکار حقوقی مقابله با اپ های حذف شده توسط آیفون

  آی‌سی‌تی‌نیوز - در حالی که طی روزهای گذشته، برخی از اپلیکیشن‌های ایرانی در گوشی‌های آیفون غیرفعال شدند، سازمان فناوری اطلاعات از تجمیع گزارش‌های فنی و حقوقی برای حل این مشکل خبر می‌دهد.

 • سازمان IT اقدام اپل را محکوم کرد

  سازمان IT اقدام اپل را محکوم کرد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرکل حقوقی سازمان فناوری اطلاعات کشور اقدام اپل درباره مسدود‌سازی برنامک‌های کاربردی حوزه پرداخت و متصل به پرداخت را محکوم کرد.

 • درسدسر جدید برای نسخه ios اپلیکیشن های ایرانی

  درسدسر جدید برای نسخه ios اپلیکیشن های ایرانی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - طبق گزارشات رسیده از روز گذشته اکثر اپلیکیشن های ایرانی نسخه ios در حوزه پرداخت، از دسترس خارج شده اند و کاربران گوشی‌های آیفون نمی توانند از این اپلیکیشن ها استفاده کنند.

 • مردم چه کشورهای از اپلیکیشن واتس اپ استفاده کنند

  مردم چه کشورهای از اپلیکیشن واتس اپ استفاده کنند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - تازه‌ترین آمارها و گزارش‌های منتشر شده در وب سایت فهرستی از ۱۰ کشوری را که شهروندان و کاربران در آنها تمایل بیشتری برای استفاده از اپلیکیشن پیام‌رسان واتس اپ دارند، آمده است. اپلیکیشن پیام‌رسان واتس اپ که یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین پیام‌رسان‌های جهان است