ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز
همراه ما باشید

فضای مجازی

اینستاگرام برخی شبکه‌های صداوسیما نیز مسدود شدند
 • هم‌اندیشی پیرامون کانال‌های تلگرامی بازار سرمایه انجام می شود

  هم‌اندیشی پیرامون کانال‌های تلگرامی بازار سرمایه انجام می شود

  بر اساس اعلام فرابورس ایران، هم‌اندیشی پیرامون کانال‌های تلگرامی بازار سرمایه، هفته آینده در فرابورس برگزار می‌شود.

 • شبکه ملی اطلاعات تا سال آینده تکمیل می شود

  شبکه ملی اطلاعات تا سال آینده تکمیل می شود

  یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: برای ضمانت اجرا و تکمیل شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال 99، وزارت ارتباطات باید برنامه زمان بندی ارئه کند.

 • کنفرانس فناوری اطلاعات و دانش برگزار می شود

  کنفرانس فناوری اطلاعات و دانش برگزار می شود

  دهمین کنفرانس فناوری اطلاعات و دانش (۲۰۱۹ IKT ) با هدف ایجاد بستری برای انتقال دانش میان صنعت و دانشگاه، در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می شود.

 • چین کنترل محتوای آنلاین را تشدید می کند

  چین کنترل محتوای آنلاین را تشدید می کند

  دولت چین با اعمال مجموعه کاملی از مقررات جدید، کنترل محتوای آنلاین را تشدید می کند. این مجموعه مقررات تعریف می کند که چه محتوایی نامناسب یا غیرقانونی است و چه محتوایی باید مورد تشویق قرارگیرد.

 • اخبار جعلی چه تاثیری بر اقتصاد جهان می‌گذارد

  اخبار جعلی چه تاثیری بر اقتصاد جهان می‌گذارد

  مطالعه‌ی اقتصادی مؤسسه‌ی امنیت سایبری CHEQ و دانشگاه بالتیمور نشان داده است اخبار جعلی هرسال ۷۸ میلیارد دلار برای اقتصاد جهانی هزینه به‌بار می‌آورد. اخیرا گزارشی تهیه شده که جزئیات بیشتری درباره‌ی افزایش اخبار جعلی آنلاین جهان و تأثیر این موضوع بر اقتصاد جهان ارائه کرده است

 • تاکید کمیسیون فاوا بر اقتصاد هوشمند

  تاکید کمیسیون فاوا بر اقتصاد هوشمند

  اعضای کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران در تازه ترین نشست خود به موضوع اقتصاد هوشمند با تمرکز بر روند توسعه بازار سرمایه، پرداختند.

 • اینترنت کودکان از بزرگسالان جدا می شود

  اینترنت کودکان از بزرگسالان جدا می شود

  معاون مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به تهیه سند صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی، گفت: با این سند هم اینترنت کودکان از اینترنت عمومی جامعه مستقل می‌شود و هم تولید محتوای گسترده‌ای مخصوص کودکان و نوجوانان در فضای اینترنت صورت می‌گیرد.

 • معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی:

  مصوبات شورای عالی فضای مجازی نباید تحلیل شوند

  معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی گفت: در مواجهه با مصوبات شورای عالی فضای مجازی، نباید تحلیل و تفسیر صورت گیرد و یک مقام مسوول، نظر شخصی‌اش را اعمال کند. وقتی موضوعی در شورا به بحث گذاشته می‌شود، افراد می‌توانند نظر بدهند و با مباحث مطرح‌شده مخالفت کنند، اما بعد از تصویب، دیگر کسی حق ندارد مصوبه را تحلیل شخصی کند و باید به‌دنبال تحقق آن باشد.

 • تداوم انتشار آگهی های نامناسب بر بستر سایت دیوار

  تداوم انتشار آگهی های نامناسب بر بستر سایت دیوار

  تعدد آگهی‌های درخواست روابط نامتعارف در اپلیکیشن‌ها باعث شده این نرم‌افزار‌ها بیشتر به برنامه‌های همدمیابی و دوست‌یابی تبدیل شود.«به نام آگهی دعوت به کار، به کام امیال شیادان!» شاید این بهترین توصیف برای آگهی‌هایی باشد که این روز‌ها بانوان و دختران جوینده شغل را در اپلیکشن‌هایی، چون بازار، شیپور و... به سمت مقاصد شوم‌شان می‌کشاند؛ آگهی‌هایی که عمدتا در ردیف دعوت به همکاری منشی یا نظافت‌کننده منزل وجود دارد.

 • پیشنهاد مجلس برای تامین بودجه شبکه ملی اطلاعات ارایه شد

  پیشنهاد مجلس برای تامین بودجه شبکه ملی اطلاعات ارایه شد

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه مجلس پیشنهاد‌های لازم برای تامین بودجه شبکه ملی اطلاعات را ارائه می‌کند، گفت: مجلس در بودجه قطعا نگاه ویژه‌ای به این موضوع دارد.

 • هنر در حرکت ماسک خبر ساز شد

  هنر در حرکت ماسک خبر ساز شد

  احتمالا تصویر موزی که با چسب روی دیواری در یک نمایشگاه هنری محکم شده بود و به قیمت بیش از ۱۲۰ هزار دلار برای فروش گذاشته شده بود را به خاطر دارید. موزی که در کمال تعجب به عنوان یک اثرهنری در آمریکا ارائه شده بود و یکی از بازدیدکنندگان نمایشگاه برای تمسخر صاحب اثر آن را جلوی دوربین صدها خبرنگار خورد!

 • ضرب الاجل شورای عالی به وزارت ارتباطات برای ایجاد پیام‌رسان و ایمیل

  ضرب الاجل شورای عالی به وزارت ارتباطات برای ایجاد پیام‌رسان و ایمیل

  به گفته رئیس مرکز ملی فضای مجازی خدمات کاربردی شبکه ملی اطلاعات اعم‌ از خدمات ابری، موتور جست‌وجو، پیام‌رسان و ایمیل از ابتدا در سند مصوب شورای عالی فضای مجازی بر عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات (فاوا) بوده است.

 • تائید اختلال در سرویس اینترنت کاربران

  تائید اختلال در سرویس اینترنت کاربران

  نایب رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت با تائید اختلال در سرویس اینترنت کاربران گفت: این اختلال به دلیل قطعی مسیرهای فیبر نوری در بخش اروپایی شبکه اینترنت است.

 • وی پی ان قانونی می شود

  وی پی ان قانونی می شود

  دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: بحث VPN قانونی هنوز ادامه دارد و در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه است که البته دارای موضوعاتی است که روند بررسی آن ادامه دارد.

 • وزارت ارتباطات مسوول راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است

  تاکید دوباره شورای عالی فضای مجازی؛

  وزارت ارتباطات مسوول راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است

  دبیر شورای عالی فضای مجازی در واکنش به اظهارات معاون وزیر ارتباطات مبنی بر مسئولیت جدید محول شده به این وزارت، گفت: مسئولیت خدمات شبکه ملی اطلاعات از سال ۹۵ به وزارت ارتباطات واگذار شده است.

 • تصویر خیره‌کننده از مرکز کهکشان راه شیری منتشر شد

  تصویر خیره‌کننده از مرکز کهکشان راه شیری منتشر شد

  به تازگی یک تصویر خیره‌کننده از مرکز کهکشان "راه شیری" منتشر شده که شواهدی از یک انفجار ستاره‌ای را نشان می‌دهد.

 • ناکارآمدی جویشگرهای بومی در زمان قطع اینترنت

  ناکارآمدی جویشگرهای بومی در زمان قطع اینترنت

  به گفته معاون وزیر ارتباطات در ۱۰ روز قطعی اینترنت چند چیز مشخص شد؛ یکی از موارد این بود که خیلی از سرویس‌هایی که تا قبل از آن ادعا می‌شد کار نمی‌کنند، همگی به فعالیت خود ادامه دادند و بدون معضل، پایداری مشخصی داشتند.

 • پیامرسان های داخلی نیازمند ارایه استیکرهای بومی

  پیامرسان های داخلی نیازمند ارایه استیکرهای بومی

  مدیر بخش هنرهای تجسمی حوزه هنری بر لزوم توسعه استیکرهای بومی مطابق با فرهنگ ایرانی اسلامی در پیام رسان ها تاکید کرد و گفت: طراحی استیکر می تواند به یک کسب و کار پر سود تبدیل شود.

 • نسل جدید پیامرسان اندرویدی رونمایی شد

  نسل جدید پیامرسان اندرویدی رونمایی شد

  پس از سال ها وعده و بدقولی، سرانجام از نسل جدید پیام رسان سیستم عامل اندرویدی موسوم به آر سی اس اندروید توسط یک مدیر ایرانی گوگل رونمایی شد.

 • ارایه محتوا بر بستر شبکه ملی اطلاعات به وزارت ارتباطات سپرده شد

  ارایه محتوا بر بستر شبکه ملی اطلاعات به وزارت ارتباطات سپرده شد

  معاون وزیر ارتباطات گفت: بر اساس تصمیمی که در شورای عالی فضای مجازی اتخاذ شد، ارائه خدمات برای توسعه شبکه ملی اطلاعات به وزارت ارتباطات واگذار شد.