ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز
همراه ما باشید

فضای مجازی

جایگزینی ایرانت با اینترنت مطرح نیست
 • نمایشگاه فناوری اطلاعات و دانش برگزار می شود

  نمایشگاه فناوری اطلاعات و دانش برگزار می شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - نمایشگاه فناوری اطلاعات و دانش در حاشیه دهمین کنفرانس فناوری اطلاعات و دانش (۲۰۱۹ IKT) در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می شود.

 • جلسات فوق العاده برای اجرای شبکه ملی اطلاعات برگزار می شود

  جلسات فوق العاده برای اجرای شبکه ملی اطلاعات برگزار می شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - عضو شورای عالی فضای مجازی از وعده رئیس جمهور برای برگزاری جلسات فوق العاده شبکه ملی اطلاعات خبر داد و گفت: برداشت وزارت ارتباطات مبنی بر تحقق ۸۰ درصدی شبکه ملی اطلاعات اصلاح شد.

 • شناساندن شبکه ملی اطلاعات یک چالش جدی است

  شناساندن شبکه ملی اطلاعات یک چالش جدی است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - دبیر علمی شبکه ملی اطلاعات و اینترنت گفت: شناساندن شبکه ملی اطلاعات و رفع موانع علمی از اولویت‌های اصلی راه اندازی شبکه داخلی است.

 • حجم بالایی از ترافیک اینترنت کشورخارجی است

  حجم بالایی از ترافیک اینترنت کشورخارجی است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی گفت: ۸۰ درصد ترافیک اینترنت ایران خارجی است و هزینه دلاری زیادی به کشور تحمیل می‌کند.

 • هم‌اندیشی پیرامون کانال‌های تلگرامی بازار سرمایه انجام می شود

  هم‌اندیشی پیرامون کانال‌های تلگرامی بازار سرمایه انجام می شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - بر اساس اعلام فرابورس ایران، هم‌اندیشی پیرامون کانال‌های تلگرامی بازار سرمایه، هفته آینده در فرابورس برگزار می‌شود.

 • شبکه ملی اطلاعات تا سال آینده تکمیل می شود

  شبکه ملی اطلاعات تا سال آینده تکمیل می شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: برای ضمانت اجرا و تکمیل شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال 99، وزارت ارتباطات باید برنامه زمان بندی ارئه کند.

 • کنفرانس فناوری اطلاعات و دانش برگزار می شود

  کنفرانس فناوری اطلاعات و دانش برگزار می شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - دهمین کنفرانس فناوری اطلاعات و دانش (۲۰۱۹ IKT ) با هدف ایجاد بستری برای انتقال دانش میان صنعت و دانشگاه، در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می شود.

 • چین کنترل محتوای آنلاین را تشدید می کند

  چین کنترل محتوای آنلاین را تشدید می کند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - دولت چین با اعمال مجموعه کاملی از مقررات جدید، کنترل محتوای آنلاین را تشدید می کند. این مجموعه مقررات تعریف می کند که چه محتوایی نامناسب یا غیرقانونی است و چه محتوایی باید مورد تشویق قرارگیرد.

 • اخبار جعلی چه تاثیری بر اقتصاد جهان می‌گذارد

  اخبار جعلی چه تاثیری بر اقتصاد جهان می‌گذارد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مطالعه‌ی اقتصادی مؤسسه‌ی امنیت سایبری CHEQ و دانشگاه بالتیمور نشان داده است اخبار جعلی هرسال ۷۸ میلیارد دلار برای اقتصاد جهانی هزینه به‌بار می‌آورد. اخیرا گزارشی تهیه شده که جزئیات بیشتری درباره‌ی افزایش اخبار جعلی آنلاین جهان و تأثیر این موضوع بر اقتصاد جهان ارائه کرده است

 • تاکید کمیسیون فاوا بر اقتصاد هوشمند

  تاکید کمیسیون فاوا بر اقتصاد هوشمند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - اعضای کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران در تازه ترین نشست خود به موضوع اقتصاد هوشمند با تمرکز بر روند توسعه بازار سرمایه، پرداختند.

 • اینترنت کودکان از بزرگسالان جدا می شود

  اینترنت کودکان از بزرگسالان جدا می شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به تهیه سند صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی، گفت: با این سند هم اینترنت کودکان از اینترنت عمومی جامعه مستقل می‌شود و هم تولید محتوای گسترده‌ای مخصوص کودکان و نوجوانان در فضای اینترنت صورت می‌گیرد.

 • معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی:

  مصوبات شورای عالی فضای مجازی نباید تحلیل شوند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی گفت: در مواجهه با مصوبات شورای عالی فضای مجازی، نباید تحلیل و تفسیر صورت گیرد و یک مقام مسوول، نظر شخصی‌اش را اعمال کند. وقتی موضوعی در شورا به بحث گذاشته می‌شود، افراد می‌توانند نظر بدهند و با مباحث مطرح‌شده مخالفت کنند، اما بعد از تصویب، دیگر کسی حق ندارد مصوبه را تحلیل شخصی کند و باید به‌دنبال تحقق آن باشد.

 • تداوم انتشار آگهی های نامناسب بر بستر سایت دیوار

  تداوم انتشار آگهی های نامناسب بر بستر سایت دیوار

  آی‌سی‌تی‌نیوز - تعدد آگهی‌های درخواست روابط نامتعارف در اپلیکیشن‌ها باعث شده این نرم‌افزار‌ها بیشتر به برنامه‌های همدمیابی و دوست‌یابی تبدیل شود.«به نام آگهی دعوت به کار، به کام امیال شیادان!» شاید این بهترین توصیف برای آگهی‌هایی باشد که این روز‌ها بانوان و دختران جوینده شغل را در اپلیکشن‌هایی، چون بازار، شیپور و... به سمت مقاصد شوم‌شان می‌کشاند؛ آگهی‌هایی که عمدتا در ردیف دعوت به همکاری منشی یا نظافت‌کننده منزل وجود دارد.

 • پیشنهاد مجلس برای تامین بودجه شبکه ملی اطلاعات ارایه شد

  پیشنهاد مجلس برای تامین بودجه شبکه ملی اطلاعات ارایه شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه مجلس پیشنهاد‌های لازم برای تامین بودجه شبکه ملی اطلاعات را ارائه می‌کند، گفت: مجلس در بودجه قطعا نگاه ویژه‌ای به این موضوع دارد.

 • هنر در حرکت ماسک خبر ساز شد

  هنر در حرکت ماسک خبر ساز شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - احتمالا تصویر موزی که با چسب روی دیواری در یک نمایشگاه هنری محکم شده بود و به قیمت بیش از ۱۲۰ هزار دلار برای فروش گذاشته شده بود را به خاطر دارید. موزی که در کمال تعجب به عنوان یک اثرهنری در آمریکا ارائه شده بود و یکی از بازدیدکنندگان نمایشگاه برای تمسخر صاحب اثر آن را جلوی دوربین صدها خبرنگار خورد!

 • ضرب الاجل شورای عالی به وزارت ارتباطات برای ایجاد پیام‌رسان و ایمیل

  ضرب الاجل شورای عالی به وزارت ارتباطات برای ایجاد پیام‌رسان و ایمیل

  آی‌سی‌تی‌نیوز - به گفته رئیس مرکز ملی فضای مجازی خدمات کاربردی شبکه ملی اطلاعات اعم‌ از خدمات ابری، موتور جست‌وجو، پیام‌رسان و ایمیل از ابتدا در سند مصوب شورای عالی فضای مجازی بر عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات (فاوا) بوده است.

 • تائید اختلال در سرویس اینترنت کاربران

  تائید اختلال در سرویس اینترنت کاربران

  آی‌سی‌تی‌نیوز - نایب رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت با تائید اختلال در سرویس اینترنت کاربران گفت: این اختلال به دلیل قطعی مسیرهای فیبر نوری در بخش اروپایی شبکه اینترنت است.

 • وی پی ان قانونی می شود

  وی پی ان قانونی می شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: بحث VPN قانونی هنوز ادامه دارد و در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه است که البته دارای موضوعاتی است که روند بررسی آن ادامه دارد.

 • وزارت ارتباطات مسوول راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است

  تاکید دوباره شورای عالی فضای مجازی؛

  وزارت ارتباطات مسوول راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - دبیر شورای عالی فضای مجازی در واکنش به اظهارات معاون وزیر ارتباطات مبنی بر مسئولیت جدید محول شده به این وزارت، گفت: مسئولیت خدمات شبکه ملی اطلاعات از سال ۹۵ به وزارت ارتباطات واگذار شده است.

 • تصویر خیره‌کننده از مرکز کهکشان راه شیری منتشر شد

  تصویر خیره‌کننده از مرکز کهکشان راه شیری منتشر شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - به تازگی یک تصویر خیره‌کننده از مرکز کهکشان "راه شیری" منتشر شده که شواهدی از یک انفجار ستاره‌ای را نشان می‌دهد.