ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز
همراه ما باشید

فضای مجازی

جایگزینی ایرانت با اینترنت مطرح نیست
 • مسوولیت سیم کارت های بی هویت به عهده اپراتورها

  مسوولیت سیم کارت های بی هویت به عهده اپراتورها

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی گفت: اپراتورهای تلفن همراه به دلیل صدور سیم کارت های بدون هویت باید پاسخگوی خسارت های وارد شده به مردم باشند.

 • فیلترینگ هم حریف کاربران ایرانی تلگرام نشد

  فیلترینگ هم حریف کاربران ایرانی تلگرام نشد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - در حالی که نزدیک به یک سال از فیلترینگ تلگرام می‌گذرد و در این مدت تبلیغات زیادی هم برای جایگزینی پیام‌رسان‌های بومی شده است، به نظر می‌رسد تلگرام همچنان در صدر اپلیکیشن‌های پیام‌رسان قرار دارد.

 • ممنوعیت جمع آوری کمک‌های مردمی در فضای مجازی

  ممنوعیت جمع آوری کمک‌های مردمی در فضای مجازی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی اظهار کرد: هر گونه جمع آوری کمک‌های مردمی توسط اشخاص و سازمان‌های معروف و شناخته شده جز از طریق جمعیت هلال احمر و کمیته امداد ممنوع است.

 • کلاهبرداران سایبری در کمین کاربران در ایام نوروز

  کلاهبرداران سایبری در کمین کاربران در ایام نوروز

  آی‌سی‌تی‌نیوز - افراد سودجو با استفاده از عدم آگاهی افراد، اقدامات شوم خود را در فضای مجازی دنبال می‌کنند، به همین دلیل کاربران باید حتماً از فروشگاه‌هایی که نماد اعتماد الکترونیکی دارند، خرید کنند و نکات مربوط به امنیت درگاه‌های بانکی را جدی بگیرند.

 • رمزگشایی از رونق تولید محتوای بومی

  رمزگشایی از رونق تولید محتوای بومی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - در حالیکه برای تجسم بسیاری از نیازمندی‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، تقویت فنی مورد نیاز است، در مواردی هم مباحث نرم‌افزاری اهمیت پیدا می‌کند و توجه به تولید محتوای بومی که بتوان نیازهای خاص مردم ایران را به‌واسطه‌ی آن تأمین کرد، بخشی از این جریان است.

 • پربازدیدترین ویدیوها برای کاربران ایرانی در سال 97 چه بودند؟

  پربازدیدترین ویدیوها برای کاربران ایرانی در سال 97 چه بودند؟

  آی‌سی‌تی‌نیوز - تیم فنی آپارات، مجموعه‌ اطلاعات سال 97 را از سرور استخراج و اطلاعات مورد نیاز را بر اساس تعداد نمایش، تعداد بازید، تیتر و تگ مرتب کرده که در نتیجه، اطلاعات جالب توجهی به دست آمده و نشان می‌دهد مردم ایران چه ویدیوهایی را بیشتر دوست دارند و سلیقه تصویری آنها در زمینه‌های مختلف چیست.

 • سند هویت معتبر در فضای مجازی تدوین ld a,n

  دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد:

  سند هویت معتبر در فضای مجازی تدوین ld a,n

  آی‌سی‌تی‌نیوز - دبیر شورای عالی فضای مجازی در حاشیه هفتمین سالگرد تأسیس شورای عالی فضای مجازی کشور از تدوین سند هویت معتبر در فضای مجازی خبر داد و گفت: در صورتی که این نظام در کشور حاکم شود، کسب و کارهای نوپا توسعه پیدا می‌کند.

 • استفاده از نرم‌افزارهای رسیدساز ترفند جدید کلاهبرداران سایبری

  استفاده از نرم‌افزارهای رسیدساز ترفند جدید کلاهبرداران سایبری

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس اداره پیشگیری مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا، استفاده از نرم‌افزارهای مختلف رسید ساز را یکی از ترفندهای مجرمان سایبری برای کلاهبرداری از فروشندگان عنوان کرد.

 • اهمیت ایجاد عمق استراتژیک در حوزه فضای مجازی

  دبیر شورای عالی فضای مجازی تاکید کرد:

  اهمیت ایجاد عمق استراتژیک در حوزه فضای مجازی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور در هفتمین سالگرد تأسیس شورای عالی فضای مجازی کشور بر اهمیت ایجاد عمق استراتژیک در حوزه فضای مجازی تاکید کرد.

 • لزوم جایگزینی اقتصاد دیجیتال با اقتصاد الکترونیکی

  دبیر شورای عالی فضای مجازی مطرح کرد:

  لزوم جایگزینی اقتصاد دیجیتال با اقتصاد الکترونیکی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه اقتصاد دیجیتال در دنیا جایگزین اقتصاد الکترونیکی شده است، گفت: ایران در تلاش برای سهم گیری از این اقتصاد پلتفرمی در دنیا است.

 • برترین های جشنواره «کودک آنلاین» انتخاب شدند

  برترین های جشنواره «کودک آنلاین» انتخاب شدند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وب ‌سری و فیلم های کوتاه برتر جشنواره «کودک آنلاین» که با حمایت همراه اول در حال برگزاری است، انتخاب شدند.

 • رشد دو برابری حملات سایبری به کاربران موبایل

  مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری اعلام کرد:

  رشد دو برابری حملات سایبری به کاربران موبایل

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری با انتشار گزارشی از حملات سایبری به کاربران تلفن همراه در سال ۲۰۱۸ و رشد دوبرابری آن نسبت به سال قبل، اعلام کرد: ایران دارای بیشترین حملات بوده است.

 • آثار منتخب در جشنواره «کودک آنلاین» مورد حمایت وزیر ارتباطات قرار می گیرند

  آثار منتخب در جشنواره «کودک آنلاین» مورد حمایت وزیر ارتباطات قرار می گیرند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: آثار و ایده‌های منتخب در جشنواره «کودک آنلاین» برای تولید، مورد حمایت قرار می‌گیرند.

 • آغاز به کار پنجمین همایش ملی فضای مجازی پاک

  آغاز به کار پنجمین همایش ملی فضای مجازی پاک

  آی‌سی‌تی‌نیوز - پنجمین همایش ملی فضای مجازی پاک با حضور اعضای شورای عالی فضای مجازی در دانشگاه شریف آغاز به کار کرد.

 • عدم حمایت وزارت ارتباطات از پیامرسان های بومی

  عدم حمایت وزارت ارتباطات از پیامرسان های بومی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - دبیر شورای عالی فضای مجازی در مورد نحوه حمایت دو پیام رسان بومی منتخب گفت: اقداماتی که باید از سوی وزارت ارتباطات در این باره انجام می‌شد تاکنون صورت نگرفته است.

 • مخالفت جهرمی با قطع کردن فضای مجازی

  مخالفت جهرمی با قطع کردن فضای مجازی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید به اینکه اعتقادی به قطع کردن فضای مجازی ندارد، تصریح کرد: علما و مراجع از طریق فضای مجازی با ۵۰۰ میلیون نفر مخاطب در کل دنیا در ارتباط هستند و اگر این فضا نبود امکان این ارتباط نیز وجود نداشت.

 • هشتاد درصد ترافیک اینترنت تصویری است

  هشتاد درصد ترافیک اینترنت تصویری است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در سال ۲۰۱۹ هشتاد درصد ترافیک اینترنت مربوط به داده‌های تصویری است و هرچه جلوتر برویم عرصه تصویر اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

 • آیا اینترنت موبایل در ایران ارزان است

  آیا اینترنت موبایل در ایران ارزان است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - هزینه هر گیگابایت اینترنت موبایل بسته به اقتصاد کشورها و البته زیرساخت های مخابراتی شان متفاوت است. شرکت بریتانیایی Cable.co.uk که به صورت مستمر اطلاعاتی را در رابطه با هزینه استفاده از اینترنت موبایل در سراسر دنیا ارائه می کند گزارش تحلیلی تازه ای را در این رابطه منتشر کرده

 • وزیر ارتباطات نظرسنجی صدا و سیما را بررسی می کند

  وزیر ارتباطات نظرسنجی صدا و سیما را بررسی می کند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر ارتباطات از بررسی گزارش مربوط به تغییرات رخ‌داده در نظرسنجیِ انتخاب محبوب‌ترین برنامه سال صداوسیما خبر داد.

 • جشنواره «کودک آنلاین» وزارت ارتباطات در خط پایان

  جشنواره «کودک آنلاین» وزارت ارتباطات در خط پایان

  آی‌سی‌تی‌نیوز - ۴۴ ایده به عنوان نامزد بخش ایده جشنواره «کودک آنلاین» توسط وزارت ارتباطات معرفی شد. نتایج این بخش از جشنواره ۱۸ اسفندماه اعلام می شود.