همراه ما باشید

سرويس دهندگان اينترنت

اتصال نیمی از مردم جهان به 5G ظرف پنج سال

اتصال نیمی از مردم جهان به 5G ظرف پنج سال

 • استفاده گسترده ایرانیان از اینترنت نسل 3و4

  استفاده گسترده ایرانیان از اینترنت نسل 3و4

  آمار منتشره از مقایسه فناوری‌های دسترسی به اینترنت نشان می‌دهد اینترنت نسل سه و چهار، ۸۶ درصد استفاده کاربران را شامل می‌شود.

 • حمایت رگولاتوری از افزایش قیمت بسته های اینترنت

  حمایت رگولاتوری از افزایش قیمت بسته های اینترنت

  در هفته‌های اخیر، اپراتورها قیمت بسته‌های اینترنت را افزایش دادند اما رگولاتوری این تغییر قیمت را گرانفروشی نمی‌داند و معتقد است که این اقدام در بازه قیمتی کف و سقف اتفاق افتاده است.

 • ثبت 3700 شکایت در خصوص اینترنت فقط در یک ماه

  ثبت 3700 شکایت در خصوص اینترنت فقط در یک ماه

  بر مبنای آخرین گزارش سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات مشترکان خدمات ارتباطی (۱۹۵)، بیش از ۳۷۰۰ شکایت از این حوزه در فروردین ماه امسال از سوی کاربران در این سامانه به ثبت رسیده است.

 • وزیر ارتباطات کم فروشی اینترنت را تایید کرد

  وزیر ارتباطات کم فروشی اینترنت را تایید کرد

  وزیر ارتباطات از بازرسی مخفی و بدون اطلاع از شرکتهای اینترنتی خبر داد و گفت: کم فروشی برخی از شرکتها تأیید شده است.

 • عدم افزایش قیمت اینترنت در سال جاری

  عدم افزایش قیمت اینترنت در سال جاری

  معاون وزیر ارتباطات گفت: هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت اینترنت موبایل و اینترنت ثابت در سال جاری وجود ندارد.

 • بالا گرفتن کشمکش بر سر قیمت اینترنت

  بالا گرفتن کشمکش بر سر قیمت اینترنت

  مسؤولان ارتباطی ایران در حالی از تلاش برای ثبات قیمت‌های اینترنتی صحبت می‌کنند که ارائه‌دهندگان اینترنت ثابت می‌گویند با همین قیمت‌ها هم دچار مشکل هستند و توسعه‌نیافتگی خود را به‌دلیل دامپینگ اپراتورهای سیار می‌دانند.

 • پيشنهاد نظام صنفی جهت ادغام شرکت های اینترنتی

  پيشنهاد نظام صنفی جهت ادغام شرکت های اینترنتی

  رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با تاکید بر لزوم توسعه اینترنت ثابت برای اجرای طرح تحول دیجیتال، تاکید کرد: سهم بازار آن‌قدر نیست که ۱۷ شرکت بخواهند در این زمینه کار کنند و باید برنامه‌ای برای اینترنت ثابت داشته باشیم که طبیعتاً بخشی از این طرح هم ادغام شرکت‌هاست.

 • ابراز امیدواری رگولاتوری در خصوص ثابت ماندن قیمت اینترنت در سال 98

  ابراز امیدواری رگولاتوری در خصوص ثابت ماندن قیمت اینترنت در سال 98

  رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ابراز امیدواری کرد با تمهیداتی که اندیشیده خواهد شد سال جاری قیمت اینترنت هم در حوزه اینترنت ثابت و هم موبایل افزایش پیدا نکند.

 • رونق دوباره بازار اینترنت ثابت

  رونق دوباره بازار اینترنت ثابت

  آمارهای رسمی حوزه ارتباطات نشان می‌دهد، أتخاذ سیاست افزایش تعرفه اینترنت از سوی اپراتورهای موبایل باعث ریزش مشترکان اینترنتی آنها در فصل پاییز و روی آوردن آنها به اینترنت ثابت یا فرارشان از قید و بند اینترنت شده است.

 • 80 درصد خانوارهای ایرانی به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند

  رگولاتوری مدعی شد:

  80 درصد خانوارهای ایرانی به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند

  معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: فراهم کردن دسترسی ۸۰ درصد خانوار ایرانی به اینترنت خانگی با سرعت ۲۰ مگابیت بر ثانیه، تا پایان برنامه ششم توسعه تکلیف شده است.

 • لزوم ثبت آدرس برای استفاده از اینترنت نیم بها

  قابل توجه تولیدکنندگان محتوای داخلی؛

  لزوم ثبت آدرس برای استفاده از اینترنت نیم بها

  تولیدکنندگان محتوای داخلی که محصولات آن‌ها در داخل کشور میزبانی می‌شود، برای اعمال هزینه نیم‌بها در استفاده از ترافیک سایت‌های داخلی نسبت به ترافیک بین‌الملل باید به پورتال سازمان فناوری اطلاعات ایران مراجعه کرده و آدرس عددی (IP) خود را ثبت کنند.

 • اینترنت 5G سال جدید در ایران ارائه خواهد شد

  اینترنت 5G سال جدید در ایران ارائه خواهد شد

  محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار توییتی از پوشش ۶۶ درصدی اینترنت 3G و 4G در روستاها و تمامی شهرها خبر داد و اعلام کرد اینترنت 5G نیز در سال جدید ارائه خواهد شد.

 • به دلیل آب وهوای سرد اینترنت آمریکا قطع شد

  به دلیل آب وهوای سرد اینترنت آمریکا قطع شد

  به گزارش دیترویت فری پرس، همزمان با ورود سرمای شدید به ایالت های میانه غربی آمریکا، دسترسی کاربران شرکت AT&T به سرویس های اینترنت، موبایل و تلویزیون قطع شده است.

 • استفاده کاربران از شبكه ملی اطلاعات سه برابر شد

  استفاده کاربران از شبكه ملی اطلاعات سه برابر شد

  معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه اوج مصرف اینترنت از طریق شبکه ملی اطلاعات به هزار گیگابیت رسید، گفت: در ابتدای امسال میزان مصرف اینترنت در شبکه ملی ۳۰۰ گیگ بود.

 • نسل اینترنت خانگی رو به انقراض

  نسل اینترنت خانگی رو به انقراض

  بسیاری از کاربران ایرانی در دهه٨٠ صدای خش‌خش اتصال تلفن به اینترنت دیال‌آپ را به یاد می‌آورند. سرعت‌های لاک‌پشتی که با خرید کارت‌های اینترنت به دست می‌آمد. داوود زارعیان، معاون فروش شرکت مخابرات می‌گوید: «تا حدود ٢‌سال پیش هنوز تعدادی مشترک اینترنت دیال‌آپ در ایران وجود داشت و برخی شرکت‌های فروش خدمات اینترنتی، هنوز کارت‌های اینترنت دیال‌آپ عرضه می‌کردند اما حالا اینترنت دیال‌آپ به کلی در ایران منسوخ شده است.»

 • تداوم بلاتکلیفی اینترنت 20 مگابیتی وزارت ارتباطات

  تداوم بلاتکلیفی اینترنت 20 مگابیتی وزارت ارتباطات

  اگرچه هنوز هم اینترنت ۱۲۸ کیلوبیتی در برخی از سرویس‌ها وجود دارد، اما وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف شده دسترسی خانوارها به اینترنت با سرعت ۲۰ مگابیت بر ثانیه را فراهم کند. البته این موضوع مستلزم توسعه‌ فناوری‌های جدید از جمله فیبر نوری است.

 • اینترنت سال آینده گران خواهد شد

  اینترنت سال آینده گران خواهد شد

  تعرفه‌گذاری در حوزه ICT از طریق کمیسیونی با نام تنظیم مقررات ارتباطات انجام می‌گیرد و تعرفه‌های تعیین‌شده در چارچوب مصوبه‌های این کمیسیون، توسط سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی به ذی‌نفعان ابلاغ می‌شود.