ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز
همراه ما باشید

زيرساخت

سهم 20 درصدی شبکه ملی اطلاعات از ترافیک اینترنت
 • سهم 20 درصدی شبکه ملی اطلاعات از ترافیک اینترنت

  سهم 20 درصدی شبکه ملی اطلاعات از ترافیک اینترنت

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی گفت: ۸۰ درصد ترافیک اینترنت ایران خارجی است و هزینه دلاری زیادی به کشور تحمیل می‌کند.

 • فعال سازی مراکز تبادل ترافیک اطلاعات در شیراز

  فعال سازی مراکز تبادل ترافیک اطلاعات در شیراز

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون وزیر ارتباطات از فعال سازی مراکز تبادل ترافیک اطلاعات در شیراز با هدف بهبود کیفیت خدمات برای کاربران جنوب کشور خبر داد.

 • «سند معماری شبکه ملی اطلاعات» بررسی می شود

  «سند معماری شبکه ملی اطلاعات» بررسی می شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - اعضای حقیقی شورای عالی فضای مجازی به همراه کارشناسان مرکز ملی فضای مجازی و مسئولان وزارت ارتباطات، بررسی طرح پیشنهادی «سند معماری شبکه ملی اطلاعات» را آغاز کردند.

 • تصویب آیین نامه اجرایی حمایت از توسعه صادرات نرم افزار

  تصویب آیین نامه اجرایی حمایت از توسعه صادرات نرم افزار

  آی‌سی‌تی‌نیوز - فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در فدراسیون فاوا، پیگیر تصویب آیین نامه اجرایی حمایت از توسعه صادرات نرم افزار و خدمات فناوری اطلاعات کشور از سازمان توسعه تجارت شدند.

 • وضعیت پروژه های مجتمع های فاوا بررسی شد

  وضعیت پروژه های مجتمع های فاوا بررسی شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - جلسه بررسی وضعیت پروژه های مجتمع های فناوری اطلاعات و ارتباطات در ۸ استان کشور که از آبان ماه سال ۹۷ وارد فاز عملیاتی شدند و تا آذرماه سال جاری ادامه یافت، برگزار شد.

 • تقسیم وظایف در اجرای صحیح شبکه ملی اطلاعات صورت می گیرد

  تقسیم وظایف در اجرای صحیح شبکه ملی اطلاعات صورت می گیرد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - طرح کلان شبکه ملی اطلاعات که توسط وزارت ارتباطات در شورای عالی فضای مجازی ارائه شد به تایید اعضا نرسید و مقرر شد کارگروهی، تقسیم وظایف در اجرای صحیح شبکه ملی اطلاعات را برعهده بگیرد.

 • هزینه پیامک رمز دوم پویا از حساب مشتریان بانکها کسر می‌شود

  هزینه پیامک رمز دوم پویا از حساب مشتریان بانکها کسر می‌شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره هزینه پیامک رمز دوم پویا که از حساب مشتریان بانکها کسر می‌شود توضیح داد.

 • قطع ترافیک بین‌الملل خطوط تلفن‌های همراه در چند استان

  قطع ترافیک بین‌الملل خطوط تلفن‌های همراه در چند استان

  آی‌سی‌تی‌نیوز - یک منبع آگاه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از قطع ترافیک بین‌الملل خطوط تلفن‌های همراه در چند استان به دستور مراجع امنیتی خبر داد.

 • راه اندازی شبکه ملی اطلاعات تضادی با اینترنت ندارد

  راه اندازی شبکه ملی اطلاعات تضادی با اینترنت ندارد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون مرکز ملی فضای مجازی در نشست علمی شبکه ملی اطلاعات و اینترنت گفت: راه اندازی شبکه ملی اطلاعات تضادی با اینترنت نداشته بلکه اینترنت یک سرویس در این شبکه است.

 • رشد 5 برابری کاربران اینترنت در کشور

  رشد 5 برابری کاربران اینترنت در کشور

  آی‌سی‌تی‌نیوز - سید عباس صالحی گفت: از سال 1393 تا کنون شاهد رشد 5 برابری کاربران اینترنت در کشور بوده‌ایم و امروز ضریب نفوذ 88.86 درصدی اینترنت در کشور را شاهد هستیم.

 • پیشی گرفتن ایران از رقبای خارجی در اجرای شبکه ملی اطلاعات

  پیشی گرفتن ایران از رقبای خارجی در اجرای شبکه ملی اطلاعات

  آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات با اتصال به اینترنت جهانی در تضاد نیست، گفت: در طرح شبکه ملی، بسیار جلوتر از بسیاری از کشورهای پیشرفته از جمله فرانسه و آلمان هستیم.

 • فراهم نبودن زیرساخت پهپاد شرکت پست

  فراهم نبودن زیرساخت پهپاد شرکت پست

  آی‌سی‌تی‌نیوز - «ابهام» شاید کلمه درستی برای احساس مشترک مردم و مسئولان به پستچی پرنده‌ای باشد که سورپرایز وزیر ارتباطات بود. دلیلش هم «ندانستن» است. همه منتظر پرواز این پرنده هستند، در حالی که برای این اتفاق به گفته عضو هیات مدیره شرکت ملی پست، راه سختی در پیش است. او می‌گوید: همین امروز اگر مجوز هم صادر شود، ساختار و زیرساخت برای به پرواز درآوردن پهپاد وجود ندارد.

 • دستور تکمیل شبکه ارتباطی فاز نخست آزادراه تهران–شمال صادر شد

  دستور تکمیل شبکه ارتباطی فاز نخست آزادراه تهران–شمال صادر شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دستور تکمیل شبکه ارتباطی فاز نخست آزادراه تهران–شمال که در دهه فجر افتتاح می‌شود را صادر کرد.

 • ضرب الاجل شورای عالی به وزارت ارتباطات

  ضرب الاجل شورای عالی به وزارت ارتباطات

  آی‌سی‌تی‌نیوز - به گفته رئیس مرکز ملی فضای مجازی خدمات کاربردی شبکه ملی اطلاعات اعم‌ از خدمات ابری، موتور جست‌وجو، پیام‌رسان و ایمیل از ابتدا در سند مصوب شورای عالی فضای مجازی بر عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات (فاوا) بوده است.

 • مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت:

  تاکنون ۶۰۰ مدرسه کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: تاکنون ۶۰۰ مدرسه کشور با صرف اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند.

 • ضرب الاجل سه هفته ای برای تکمیل شبکه ملی اطلاعات

  ضرب الاجل سه هفته ای برای تکمیل شبکه ملی اطلاعات

  آی‌سی‌تی‌نیوز - دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: این شورا در جلسه عصر شنبه به وزیر ارتباطات ۳ هفته فرصت داد تا طرح تکمیلی شبکه ملی اطلاعات را ارائه کند. این طرح ظرف ۲ ماه در شورای فضای مجازی بررسی می شود.

 • قطعی چندروزه اینترنتی مقدمه‌ای برای قطع همیشگی؟

  قطعی چندروزه اینترنتی مقدمه‌ای برای قطع همیشگی؟

  آی‌سی‌تی‌نیوز - در حالی که مسوولان ارتباطی از عملکرد شبکه ملی اطلاعات در زمان قطعی اینترنت دفاع می‌کنند، کاربران و کسب‌وکارها هنوز هم نگران هستند که قطعی چندروزه اینترنتی مقدمه‌ای برای قطع همیشگی با ارتباطات بین‌الملل باشد و برخی اظهارنظرها نیز بعضا به این نگرانی‌ها دامن می‌زند.

 • شرکت زیرساخت اختلال در اینترنت کشور را تکذیب کرد

  شرکت زیرساخت اختلال در اینترنت کشور را تکذیب کرد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - یک مقام مسئول در شرکت ارتباطات زیرساخت، بروز اختلال در شبکه زیرساخت ارتباطی کشور و دسترسی به اینترنت را تکذیب کرد.

 • قطع اینترنت رزمایشی اجباری برای ارزیابی شبکه ملی اطلاعات

  قطع اینترنت رزمایشی اجباری برای ارزیابی شبکه ملی اطلاعات

  آی‌سی‌تی‌نیوز - عضو شورای‌عالی فضای مجازی قطع اینترنت را رزمایشی اجباری برای ارزیابی شبکه ملی اطلاعات دانست و گفت: در این رزمایش معلوم شد که توپولوژی میان کسب و کارها و نقاط مخابراتی توزیع شده، تنظیم نیست.

 • وزیر ارتباطات آماده دریافت شکایات مردمی

  وزیر ارتباطات آماده دریافت شکایات مردمی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر ارتباطات در پستی که در صفحاتش در توییتر و اینستاگرام منتشر کرد، شماره تلفن‌ خود را برای دریافت پیامک و اطلاع از انتقادات و نظرات مردمی اعلام کرد. در این میان برخی کامنت‌ها و پاسخ‌های وزیر به آنها جالب توجه است.