همراه ما باشید

ارتباطات

دورخیز هکرها به سمت صنعت برق

دورخیز هکرها به سمت صنعت برق

 • نامشخص بودن هزینه فیلترینگ تلگرام

  نامشخص بودن هزینه فیلترینگ تلگرام

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: علی‌رغم پیش‌بینی‌های ما درباره نتیجه فیلترینگ تلگرام، عده‌ای علاقه دارند چشم‌هایشان را نسبت به نتیجه‌ای که بیان کرده بودیم ببندند و بگویند در روش اشتباهاتی صورت گرفته و درست عمل نشده است و اصل موضوع مشکلی ندارد.

 • نحوه فعال سازی بسته هدایه اینترنتی همراه اول

  نحوه فعال سازی بسته هدایه اینترنتی همراه اول

  همراه اول به منظور تکریم و افزایش رضایتمندی مشترکانش، آخرین دوشنبه هر ماه با ارائه هدایایی در طرح «دوشنبه سوری»، به استقبال آنها می رود

 • آزادسازی خدمات مکالمه صوتی تصویب شد

  آزادسازی خدمات مکالمه صوتی تصویب شد

  کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات،مقررات آزادسازی خدمات مکالمه صوتی بین‌الملل صادره و وارده به کشور را که پیش از این تنها در انحصار شرکت ارتباطات زیرساخت بود، تصویب کرد.

 • پوشش اینترنت 5G برای کاربران ایرانی

  پوشش اینترنت 5G برای کاربران ایرانی

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه پوشش عمده اینترنت نسل پنجم برای کاربران خانگی است، گفت: تست‌های مرتبط با اینترنت نسل پنجم در تهران انجام می‌شود.

 • بررسی تاثیر اینترنت بر گسترش اختلافات اجتماعی در وزارت ارتباطات

  بررسی تاثیر اینترنت بر گسترش اختلافات اجتماعی در وزارت ارتباطات

  تأثیر فضای مجازی بر لبه‌های گسست اجتماعی» موضوعی بود که در هجدهمین جلسه از سلسله جلسات «نقد و اندیشه» موردبررسی قرار گرفت.

 • افزایش حجم بسته های اینترنت در دستور کار قرار گرفت

  افزایش حجم بسته های اینترنت در دستور کار قرار گرفت

  اپراتورهای ارائه کننده خدمات اینترنت ثابت از اواخر این هفته ملزم شده‌اند که حداقل ۵ درصد به حجم مصرف منصفانه بسته‌های اینترنتی مشترکان اضافه کنند.

 • اتصال 74 میلیون ایرانی به اینترنت

  اتصال 74 میلیون ایرانی به اینترنت

  طبق آخرین آمار منتشرشده در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تعداد مشترکان اینترنت کشور تا پایان سال ۹۷ به بیش از ۷۴ میلیون و ضریب نفوذ اینترنت به بیش از ۹۰ درصد رسیده است.

 • اتصال نیمی از مردم جهان به 5G ظرف پنج سال

  اتصال نیمی از مردم جهان به 5G ظرف پنج سال

  شرکت مخابراتی اریکسون به تازگی اعلام کرده است که نیمی از جمعیت جهان تا پنج سال آینده به شبکه نسل پنجم اینترنت 5G دسترسی خواهند داشت.

 • برنامه وزارت ارتباطات برای روستاهای محروم از اینترنت

  برنامه وزارت ارتباطات برای روستاهای محروم از اینترنت

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برنامه ویژه‌ای برای ۵۰۰ روستای محروم از پوشش تلفن همراه داریم و تا پایان سالجاری ۵۰ درصد این روستاها به شبکه ملی ارتباط متصل شوند.

 • استفاده گسترده ایرانیان از اینترنت نسل 3و4

  استفاده گسترده ایرانیان از اینترنت نسل 3و4

  آمار منتشره از مقایسه فناوری‌های دسترسی به اینترنت نشان می‌دهد اینترنت نسل سه و چهار، ۸۶ درصد استفاده کاربران را شامل می‌شود.

 • افزایش 5درصدی حجم مصرف منصفانه اینترنت

  افزایش 5درصدی حجم مصرف منصفانه اینترنت

  اپراتورهای ارائه‌کننده خدمات اینترنت ثابت ملزم شدند حجم مصرف منصفانه در خدمات اینترنتی خود را بدون دریافت هزینه، حداقل پنج درصد افزایش دهند.

 • فناوری های گسست آفرین در فرهنگسرای اطلاعات بررسی می شوند

  فناوری های گسست آفرین در فرهنگسرای اطلاعات بررسی می شوند

  سومین نشست تخصصی «شب های فناوری» با موضوع «فناوری های گسست آفرین و سرنوشت انسان»، در فرهنگسرای فناوری اطلاعات برگزار می شود.

 • نارضایتی کاربران از اپراتورهای اینترنتی

  نارضایتی کاربران از اپراتورهای اینترنتی

  در نظرسنجی انجام شده از سوی وزارت ارتباطات درخصوص نحوه پشتیبانی سرویس‌دهندگان اینترنت مشخص شد که بیش از ۷۷ درصد کاربران از پشتیبانی دریافت خدمات اینترنت رضایت ندارند.

 • بررسی سناریوهای مختلف برای حل معضل خدمات ارزش افزوده

  بررسی سناریوهای مختلف برای حل معضل خدمات ارزش افزوده

  معاون وزیر ارتباطات از بررسی سه سناریو در شورای فنی وزارت ارتباطات در راستای حل معضل خدمات ارزش افزوده خبر داد. یکی از پیشنهادات، صدور قبض جداگانه ارزش افزوده برای صاحبان سیم کارت است.

 • تولید یک فناوری بومی برای امنیت سیم کارت

  تولید یک فناوری بومی برای امنیت سیم کارت

  مدیرکل ایمنی شبکه اپراتور اول با اشاره به به‌کارگیری ماژول سخت‌افزاری امنیتی بومی برای نخستین بار در کشور، گفت: فرآیند تولید کلید، انتقال و ورود آن به سیم‌کارت و تجهیزات شبکه ارتباطی، باید به‌صورت امن انجام شود که با تولید HSM بومی، این مهم تحقق یافته است.

 • شرکت های اینترنتی به دنبال جبران کم فروشی

  شرکت های اینترنتی به دنبال جبران کم فروشی

  برخی از شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات اینترنت ثابت که کم‌فروشی پنج تا هشت درصدی آن‌ها توسط سازمان تنظیم مقررات ارتباطات محرز شده بود، با در نظر گرفتن این موضوع در محاسبه آستانه مصرف منصفانه، به دنبال جبران این مغایرت درآمدند.

 • شبکه های اجتماعی بستر اصلی انتشار اخبار جعلی

  شبکه های اجتماعی بستر اصلی انتشار اخبار جعلی

  تحقیقات یک موسسه حاکی ازآن است که فیس بوک، توئیتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی مناسب‌ترین بستر در فضای مجازی برای انتشار اخبار جعلی محسوب می‌شوند.

 • ضرب الاجل وزیر ارتباطات به سرویس دهندگان اینترنت

  ضرب الاجل وزیر ارتباطات به سرویس دهندگان اینترنت

  وزیر ارتباطات دو هفته به سرویس دهندگان اینترنت مهلت داد تا وضعیت سرویس دهی خود به مشترکان را اصلاح کنند و تاکید کرد که در صورت عدم تغییر، شخصا به موضوع ورود می کند.

 • کاری از دست ما برنمی‌آید

  واکنش کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه به مسدودسازی تلگرام:

  کاری از دست ما برنمی‌آید

  عضو کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه رایانه‌ای در واکنش به مسدودسازی سریالی نسخه‌های مشابه تلگرام با بیان اینکه کاری از دست ما برنمی‌آید، از مردم خواست از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده کنند.