ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز - اخبار داخلی
همراه ما باشید

اخبار داخلی

دلیل نا توانی جست‌وجوگرهای وطنی در زمان قطع اینترنت چه بود
 • آمار‌های جالب از وب‌گردی کاربران ایرانی در اینترنت

  آمار‌های جالب از وب‌گردی کاربران ایرانی در اینترنت

  وب‌سایت یک‌پزشک - میثاق محمدی‌زاده: چند روز پیش، شبکه تبلیغاتی «یکتانت» گزارش سالیانه‌ای از تبلیغات آنلاین و رفتار کاربران در وب منتشر کرد. گزارشی که مبتنی بر تحلیل داده‌های کاربران این شبکه تبلیغی در فاصله مهر ۹۷ تا شهریور ۹۸ است.

 • در زمان قطعی اینترنت مراقب چه خطراتی باشیم

  در زمان قطعی اینترنت مراقب چه خطراتی باشیم

  در سال ۱۹۹۵، کمتر از ۱ درصد جمعیت جهان به اینترنت دسترسی داشت و استفاده‌ی مردم آن‌هم اکثرا در کشورهای غربی، بیشتر از سر کنجکاوی بود؛ اما ۲۰ سال بعد و در دنیای این روزهای ما، بیش از ۳/۵ میلیارد انسان، یعنی حدود نیمی از جمعیت کل دنیا به اینترنت دسترسی دارند

 • مردم چه واژه‌هایی را در زمان گرانی بنزین جستجو کردند

  مردم چه واژه‌هایی را در زمان گرانی بنزین جستجو کردند

  بسیاری از افراد در طول روز برای یافتن پاسخ سوالات خود به اینترنت رجوع می‌کنند. بدین ترتیب با جمع آوری بیشترین کلماتی که افراد در حین جستجو از خود به جای گذشته‌اند می‌توان به بسیاری از دغدغه‌های آنها پی برد. به عنوان مثال در طول 15 روز گذشته و پس از اعلام قیمت جدید بنزین، میزان و نوع کلمات پر جستجو در بین مردم تغییرات بسیاری داشته است.

 • شرکت‌های دانش بنیان ایرانی به کمک مترو می آیند

  شرکت‌های دانش بنیان ایرانی به کمک مترو می آیند

  با توجه به افزایش استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی در شهرهای بزرگ و افزایش تقاضا، نیاز به افزایش ظرفیت مترو امری لازم و ضروری بنظر میرسد. شهرهای بزرگی مانند تهران تا سال 1402 به 1050 واگن متروی دیگر نیاز دارد.

 • تکلیف ماینینگ در ایران به کجا رسید

  تکلیف ماینینگ در ایران به کجا رسید

  در این نشست اعضای انجمن ضمن انتشار بیانیه‌ای در اعتراض به تغییر نکردن مصوبه هیأت وزیران و اعلام تعرفه رسمی حامل‌های انرژی مورد نیاز صنعت ماینینگ تأکید کردند که با نرخ تعرفه‌ای که وزارت نیرو اعلام کرده نه تنها مرگ و زمان خاکسپاری صنعت ماینینگ نزدیک است، بلکه به نظر می‌رسد با این نرخ، وزارت نیرو و دیگر نهادهای درگیر در این صنعت هیچ تمایلی به فعالیت بخش خصوصی در حوزه ماینینگ ندارند.

 • آیا در اینترنت اپراتورها کم فروشی می شود

  آیا در اینترنت اپراتورها کم فروشی می شود

  پیمان قره‌داغی مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ، در خصوص شکایت مشترکان از اتمام زودهنگام و پیش از موعد بسته های اینترنت و احتمال کم فروشی و تخلف توسط اپراتورها اظهار داشت: رگولاتوری به شکل مستمر و دائمی در اقصی نقاط کشور، وضعیت ارائه خدمات اپراتورها را پایش می کند و تاکنون بررسی‌های ما موردی از کم فروشی را نشان نداده است.

 • تا پایان امروز اینترنت در تمامی مناطق سیستان و بلوچستان متصل خواهد شد

  تا پایان امروز اینترنت در تمامی مناطق سیستان و بلوچستان متصل خواهد شد

  علی موهبتی امروز (پنجشنبه) در حاشیه آیین آغاز عملیات اجرایی فرودگاه بین المللی چابهار در پاسخ به اینکه چه زمانی اینترنت به طور کامل در تمامی شهرها و مناطق استان سیستان و بلوچستان متصل خواهد شد؟ اظهار کرد: تا پایان امروز اینترنت در تمامی مناطق استان سیستان و بلوچستان وصل می شود.

 • بررسی نیروگاه اتمی بوشهر در کشورهای عرب منطقه

  بررسی نیروگاه اتمی بوشهر در کشورهای عرب منطقه

  قاهره، پایتخت مصر از چهارشنبه میزبان نشستی دو روزه با حضور مقامات ارشد کشورهای عضو اتحادیه عرب برای بررسی سلاح‌های هسته‌ای و کشتارجمعی ، وضعیت نیروگاه هسته‌‌ای ایران در بوشهر و قابلیت‌های اتمی اسرائیل است.

 • ICT ایرانی در هفته ای که گذشت

  ICT ایرانی در هفته ای که گذشت

  حرف زدن در مورد دارایی‌‌ها و اموال فلان مقام مسوول یا فرزندش و یا گفتن از اینکه چقدر حقوق دریافتی‌‌اش نجومی بوده است، معمولا نقل بسیاری از محافل از تاکسی‌‌های مسافربر گرفته تا مهمانی‌‌ها و دورهمی‌‌هاست.

 • انتقادات مردم به عدم پرداخت یارانه بنزین

  به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات

  انتقادات مردم به عدم پرداخت یارانه بنزین

  هفته گذشته بسیاری از مردمی که با وجود گرانی بنزین موفق به دریافت یارانه اعلامی دولت نشدند در شبکه‌های اجتماعی به انتقاد از دولت و نحوه واگذاری یارانه بنزین پرداختند.

 • از دکمه فیلترینگ تا دکمه قطع اینترنت

  به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات

  از دکمه فیلترینگ تا دکمه قطع اینترنت

  یه زمانی توی ایران نگرانی کاربران اینترنتی، محدود به مسایل جزیی مثل فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های پرمخاطب بود!

 • در سال ۹۸شبکه موبایل۲۲ میلیون مشترک تازه اضافه شده است

  در سال ۹۸شبکه موبایل۲۲ میلیون مشترک تازه اضافه شده است

  سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) به تازگی آمارهای حوزه فناوری اطلاعات و تلفن همراه را تا پایان شهریور ۹۸ منتشر کرده است.

 • در گفت‌و‌گو با مدیرعامل شرکت TLS مطرح شد

  در گفت‌و‌گو با مدیرعامل شرکت TLS مطرح شد

  بازخوردهای وزارت اقتصاد و دارایی از مرحله نخستین ارزیابی بانک‌هایی که موظف به ارایه نقشه راه بانکداری دیجیتال شده‌اند، حاکی از فعالیت ویژه و مشتاقانه یکی از بانک‌هاست.

 • شرکت خدمات انفورماتیک برای سومین بار پیاپی بر بام آسیا ایستاد

  به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات

  شرکت خدمات انفورماتیک برای سومین بار پیاپی بر بام آسیا ایستاد

  شرکت خدمات انفورماتیک موفق شد برای سومین بار پیاپی جوایز مسابقات برترین طرح‌های تجارت الکترونیک آسیا eASIA Award را برای سامانه‌های «صیاد»، «سپام» و «سپند» کسب کرده و بر بام آسیا قرار گیرد.

 • در بیست و دومین کنفرانس انجمن زمین‌شناسی ایران چه گذشت

  در بیست و دومین کنفرانس انجمن زمین‌شناسی ایران چه گذشت

  علیرضا شهیدی روز سه شنبه در بیست و دومین کنفرانس انجمن زمین‌شناسی ایران اظهار داشت: ایران یک درصد تولید آهن در دنیا را دارد، همچنین تولید سرب و روی در سال بیش از ۲۰ میلیون تن است و نیاز به اطلاعات پایه برای عملکرد خوب داریم.

 • بازتعریف هیات‌های حل اختلاف در اتحادیه‌های فناور

  بازتعریف هیات‌های حل اختلاف در اتحادیه‌های فناور

  یکی از سیاست‌های جاری قوه قضاییه از گذشته تا کنون در کشور، ایجاد ساز و کاری است که از حجم پرونده‌های ارجاعی به دادگاه‌ها کاسته شود.

 • درس‌ها و عبرت‌های قطع اینترنت

  درس‌ها و عبرت‌های قطع اینترنت

  رکورد قطع اینترنت چه از بعد عمق و چه از لحاظ مدت‌زمان آن در ایران شکسته شد. به اندازه کفایت در طول این روزها اظهارنظرهای مختلفی در خصوص مشکلات و تبعات ناشی از قطع اینترنت خوانده و شنیده‌ایم که البته با توجه به وسعت خسارات ناشی از قطع اینترنت و تقویت گمانه‌هایی مبنی بر تکرار این روش، تداوم این بحث‌ها لازم و طبیعی است.

 • شبکه ملی اطلاعات» هنوز محقق‌ نشده است

  قابل توجه اعضای شورای‌عالی فضای مجازی

  شبکه ملی اطلاعات» هنوز محقق‌ نشده است

  بخش اینترنتی «شبکه ملی اطلاعات ایران» هنوز نمی‌تواند گلیم خود را از آب اقیانوس اینترنت جهانی کاملا بیرون بکشد! لذا شبکه ملی اطلاعات ایران را باید هنوز متجلی و محقق‌نشده ارزیابی کرد!

 • زمان مواجهه با چند «واقعیت»

  زمان مواجهه با چند «واقعیت»

  قبل از ورود به اصل موضوع این نوشتار باید با دو واقعیت مواجه شویم.