ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز
همراه ما باشید

مقاله

آشنایی کیم وو-چونگ یکی از بنیانگذاران دوو
 • آشنایی کیم وو-چونگ یکی از بنیانگذاران دوو

  آشنایی کیم وو-چونگ یکی از بنیانگذاران دوو

  آی‌سی‌تی‌نیوز - کیم وو-چونگ (Kim Woo-Choong) یکی از بنیانگذاران گروه دوو پس از سال‌ها مبارزه با بیماری مزمن التهاب ریه در سن ۸۲ سالگی درگذشت. آقای وو-چونگ زندگی کاری بسیار پرفراز و نشیبی داشت و موفقیت‌های دوو در عرصه‌های بین‌المللی تا حد زیادی مرهون تصمیمات هوشمندانه وی بود.

 • جایگاه لری پیج در دنیای فناوری کجاست

  جایگاه لری پیج در دنیای فناوری کجاست

  آی‌سی‌تی‌نیوز - این اژدها همان گوگل است که سال ۱۹۸۸ در منلو پارک سر از تخم درآورد و مدتهاست روی همه دنیا سایه افکنده و در تار و پود زندگی ما نفوذ کرده است. شاید شهروندان آمریکایی و اروپایی این حد از وابستگی به گوگل را انکار کنند؛ البته باید به آنها حق داد، چون تجربه قطع اینترنت بین المللی و استفاده از سرچ انجینی را ندارند که توانایی جستجوی نام خودش را هم ندارد.

 • چی کسی اینترنت را اختراع کرد

  چی کسی اینترنت را اختراع کرد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - «تیم برنزر لی»، دانشمند علوم کامپیوتر بریتانیایی این روزها با معرفی اصول ۹ گانه موسوم به «قرارداد وب» دوباره به سرخط خبرها برگشته است. اینبار هم مثل دفعات قبل در بسیاری از این خبرها از برنرزر لی به عنوان «مخترع اینترنت» نام برده می شود که ناشی از یک اشتباه است و اساسا صحت ندارد.

 • باج‌افزار‌ها هر روز بیشتر می‌شوند

  باج‌افزار‌ها هر روز بیشتر می‌شوند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - باج‌افزار در تعریف ساده به بدافزاری گفته می‌شود که داده‌های کاربران را مانند گروگان دراختیار می‌گیرد. امروزه، چنین بدافزارهایی عموما داده‌ها را رمزنگاری می‌کنند و در ازای دریافت وجه (عموما به‌صورت رمزارز) کلیدهای رمزگشایی را به کاربران می‌دهند.

 • آشنایی با کمپ‌های ترک اعتیاد اینترنت در کره‌جنوبی

  آشنایی با کمپ‌های ترک اعتیاد اینترنت در کره‌جنوبی

  آی‌سی‌تی‌نیوز - طبق آمار رسمی سال گذشته‌ی میلادی، ۱۴۰ هزار نفر از جوانان کره‌جنوبی به استفاده از اینترنت اعتیاد دارند.

 • آشنایی با خالق بیت کوین

  آشنایی با خالق بیت کوین

  آی‌سی‌تی‌نیوز - جان مک‌آفی که خالق یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه‌ی آنتی‌ویروس است و اخیراً به‌دلیل مسائل قانونی در صدر خبر‌ها دیده می‌شود، ادعا کرده که با ساتوشی ناکاموتو (خالق بیت‌ کوین) صحبت کرده است و قصد دارد هویت وی را افشا کند

 • نگاهی به سوتی های شرکت اپل

  نگاهی به سوتی های شرکت اپل

  آی‌سی‌تی‌نیوز - شرکت اپل که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید موبایل، تبلت و لپ‌تاپ جهان به حساب می‌آید به‌تازگی دست به اقدامی عجیب و بی‌سابقه زده است. AirPower که قرار بود یک شارژر بی‌سیم برای آیفون و اپل واچ باشد، ۱۸ ماه بعد از معرفی، به‌صورت کامل از لیست محصولات این شرکت حذف شد.

 • از سخنان میلیون دلاری اینشتین چه می دانید

  از سخنان میلیون دلاری اینشتین چه می دانید

  آی‌سی‌تی‌نیوز - در ۲۴ اکتبر سال ۲۰۱۷ میلادی دستنوشته ای کوتاه از آلبرت اینشتین در مزایده ای به قیمت ۱.۵۶ میلیون دلار به فروش رسید که به نظریه خوشبختی اینشتین شهرت داشت. آن دستنوشته همانطور که در ابتدا اشاره کردیم کمتر به آثار علمی این دانشمند شهیر شباهت دارد و بیشتر توصیه ای الهام بخش برای زندگی است.

 • بیت‌کوین رو به گرانیست

  بیت‌کوین رو به گرانیست

  آی‌سی‌تی‌نیوز - رزش ارز دیجیتالی رمزنگاری شده بیت کوین در ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۸ وارد کانال ۳۰۰۰ دلاری شد که کمترین میزان آن از اکتبر سال گذشته بوده و رکورد بیش‌ترین سقوط را به نام خود ثبت کرد. با این‌که این ارز دیجیتالی با آغاز سال جاری میلادی روندی رو به رشد را تجربه کرد، در هفته‌های اخیر قیمت آن بار دیگر دارای یک شیب کاهشی بوده است که این امر بسیاری از سرمایه‌گذاران و معامله‌گران را با شک و تردیدهای جدی مواجه کرد و بسیاری از مشتریان نیز درباره سرمایه‌گذاری‌های آتی در این ارز مجازی ابراز نگرانی کردند.